Skocz do zawartości

GMS 1865 czy GMS 1765N?


kapral1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stoję przed dylematem, który z tytułowych głośników zakupić. Mój budżet to max 150 PLN, wiem że mało ale tyle właśnie zamierzam wydać na głośniki. Na obecną chwilę głośniki będą grały pod radiem, w przyszłości może jakiś mały wzmacniacz dwukanałowy max 2x40W RMS.

Drzwi wygłuszę i założę panele z MDF. Zależy mi na równowadze tonalnej i dobrym kickbassie. Z tego co wyczytałem to GMS 1865 ma większą moc i trochę lepszą skuteczność, szczególnie w zakresie średniotonowym?

Warto dokładać parę złotych do jego zakupu czy 1765N będzie wystarczający?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że było na forum o tych głośnikach ale na pewno nie tyle co o Diora GDS 1607 :rotfl: . No i z tego co wiem to różnic między nimi nikt nie opisał.

Nie wymagam nie wiadomo czego od głośników za tą kasę ale chce wydać ją sensownie. Oryginalne głośniki w punto II to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że tych gms nie sluchałem, słuchałęm xt960 czy jakoś tak, i całkiem ładnie pod radyjkiem.

Diore mam w domu i pod samo radio się raczej nie nadają, potrzebują wzmaka koniecznie.

Chyba wybrałbym 1865 jeśli potem ma być wzmak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie dawno zakupiłem GMS 1765N i powiem szczerze, że jak za te pieniądze jestem bardzo zadowolony. Głośnik gra na całej skali radia głośno i wyraźnie, do tego przy dobrym kawałku to i basem potrafi zaskoczyć. Fabryczne głośniki w moim Roverze 75 to przepaść w porównaniu do GMS1765. Nie wiem jak by się spisywały pod wzmakiem ale pod samo radyjko jak najbardziej polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz pytanie, co będzie grało na górze?

Obecnie gra tam jakiś oem z francuskiego auta czyli harman-kardon przez foliowy 2.2uF. Oryginal stopił się szybko przy zasilaniu z jbl 4000 gto.

 

do 150zł polecał bym używkę Carpowera DT-284 bardzo fajny tweeter w tej kasie

Te głośniki są ogromne i pod maskownice w punto nie wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się bo złożyłem dokładnie taki duet: CP DT284 (masz mniejszą wersję z s tego samego głośnika, raczej zmieści się w maskownicę) i woofer GMS'a 1865.

 

O tym co i jak gra możesz poczytać w założonym przeze mnie temacie o Hondzie CRV w dziale o instalacjach.

 

Czy warto dopłacać do 1865, nie wiem, bo nie słuchałem 1765, ale 1865 są warte swojej ceny, albo i wyższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym co i jak gra możesz poczytać w założonym przeze mnie temacie o Hondzie CRV w dziale o instalacjach.

Dzięki za namiar, przeoczyłem to autko.

Zdecyduję się na GMS1865, co do tweetera DT284 to zapewne bardzo dobry głośnik ale przekracza mój budżet.

Oprócz dedykowanego GMS 25C macie jakąś propozycję po taniości dla tego midbassu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kupiłem GMS1865, nad wysokotonowym dalej się zastanawiam. Jeżeli kogoś to interesuje to te GMS mają podłączoną w oryginale jako zwrotnicę cewkę o indukcyjności 0.33mH. Oznacza to podział na 1900Hz przy nachyleniu 6dB/okt. Odsłuchowo jest to jednak łagodny spadek pasma przenoszenia. Filtr dla wysokotonówki chciałbym jednak drugiego rzędu.

Jak dopasować częstotliwość odcięcia tweetera w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Trochę odświeżę temat.
Zastanawiam się właśnie nad jednym z tych modeli, dodam, że na 100% będzie grało pod samym radiem, albo oryginalne, albo Alpine CDE-101RM, w bagażniku Excusrsion 20cm (nie pamiętam symbolu, ale to ta wersja z jedna cewką?). I pytanko, co wybrać, niby faktycznie 1765 powinno lepiej zagrać, bo potrzebuje mniej RMS, ale słyszałem opinie, że 1856 nawet pod samym radiem lepiej grają, choć nie wiem jak to możliwe, zważywszy że gorzej wykorzystywana jest moc. Miał ktoś do czynienia z oboma zestawami? Góra prawdopodobnie SinusTec st20s.
Obecnie mam Hertze DSK130 i szału ni ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś GMS 960xt woofery i jeśli 1865 grają podobnie, to mając 150zł dołożyłbym jeszcze 50 i poszukał używanych Hertzów HV165. Bo te woofery dzieli przepaść. Masz wtedy fajną średnicę, dobrego kicka i przy odpowiednim montażu banana przy odsłuchu :rotfl:  Poza tym nie jest łatwo upalić Hertze, więc to też duża zaleta, jak chcesz dać czadu czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...