Skocz do zawartości

Obiektywne testy sprzętu


Obserwator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sęk w tym, że w samochodzie 70% grania robi montaż i strojenie.

I teraz pewnie dostane zaraz po głowie... zdecydowana większość tych, którzy myślą że mają pozapinane wsio na ostatni guzik żyją w nieświadomości że można jeszcze dwa razy lepiej to zrobić.

Niestety taka jest prawda. Dużo za mało się pisze i mówi o sposobach montażu. Poza bardzo małą garścią ludzi w tym kraju, nie widać zbytnio rozwiniętej smykałki w tym kierunku.

Sprzęt tani/budżetowy... wszystko gra na jedno kopyto. Różnice brzmieniowe pojawiają się w wyższej klasie i aby je móc subiektywnie ocenić potrzeba bardzo doświadczonej osoby w sprawach montażu- tylko wtedy widać róznice jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To się sensownie nadaje ale praktycznie nie wypali. Fajnie mieć opisy itd, ale zmiennych jest wiecej jak 3. Powiedział bym że co najmniej 5.

Głośniki A, wzmacniacz B, samochód C, Radioodtwarzacz D, zwrotnice E, a można dodać - boczek, pozycja ustawienia, rodzaj melodi, "ucho", odbicia dźwiękowe w aucie, nie znajomość możliwości radia (ostatnio znajomy napisał że ustawił parametry radia wg mojego opisu, zmienił podział sceny i zaczęło mu w końcu napier...tralalać-oczywiście na plus).

Ile jest jeszcze innych zmiennych? Temperatura? Zaraz coś się dopisze.

Jak były opisy o Diorze - z jednej stronie Ok, a z drugiej strony opinie - że to gucio nie sprzęt, że najlepiej kupić głośniki za 500zł a dopiero wtedy ma prawo nosić miano "grania".

A teraz pytanie - a pan obserwator z jakiej firmy jest że ma sporo sprzętu do "udostepnienia"?? Darmo to można na ulicy dostać, polacy to nie jest hojny naród..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakby wszystko w temacie :-) Zresztą powiem szczerze - można się było tego spodziewać, dwaj Polacy - trzy punkty widzenia i jeszcze jedno ale... :-)

A co do sprzętu ? mam pewne możliwosci, od moreli, jbeeli po różne mniej znane konstrukcje.

Ale, jak widać, kogo to interesuje.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa popatrzcie sobie na mega portal car audio. Recenzje są tam z dupy, a najlepszym przykładem mizernego poziomu jest nagrodzony art. O kruger und matz czy jak to tam się zwało.

 

Nawet recenzje robione przez profesjonalistów dla nich są słabe. To nie ma sensu. Z resztą Mehow napisał całą prawdę. Jest bardzo mało systemów które z oryginalną zwrotką grają dobrze. Nawet polecane na forum hsk, tempo itd. Zaczynają grać dopiero pod custom zwrotkami/aktywką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje są tam z dupy, a najlepszym przykładem mizernego poziomu jest nagrodzony art. O kruger und matz czy jak to tam się zwało.

dlatego wspominalem ze nie moze tego testowac/pisac handlarz. przeciez w gazetach audio takie testy sa sponsorowane! poprostu placi sie za pisanie dobrych rzeczy o danej marce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Ja mogę sobie mówić to co myślę. Sprzedawałem, troche poznałem, teraz nie handluję, mam wszystko gdzieś. Nie mam żadnego dystrybutora co mi da 5% taniej za ładny opis. Mówię to co myślę, to czego sam się nauczyłem, i nie mam zamiaru nikomu świecić oczami.

Oh ta moja słodka Renta :D

A od przyszłego roku idę w kosmetyki - car audio - pozostanie w pasji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. Po mojej operacji zrobiłem się ciut inny. Powiedzmy że moja choroba sprawiła że jestem bardziej "uczciwy".

Na dzień dzisiejszy mam w nosie że zarobie w jakimś 100zł więcej jak puszczę bajere w sklepie Oh, Ah, że to, że tamto jest super. Dziś mam satysfakcję że pomogę niewidomej na przystanku która prawie wpadła pod tramwaj bo 100% widzące osoby udają że takiego zagrożenia nie widzą, lub boją się innych, jak by byli trędowaci, dam kanapkę osobie która naprawdę potrzebuje pomocy. Kasy nie daje, ale kanapka - zupełnie inny gest.

Wcisnąć kit zrobiło się dla mnie frajerskie, byle kto może to zrobić by się połaszczyć na parę groszy.

Skrzynek na co dzień już nie robie - ale pomogę, doradzę, ewentualnie przekieruje do odpowiedniej wg mnie osoby, która zajmie się tym dalej.

Czasami pomogę fizycznie,coś na zawody dB, lub w jakimś fajnym temacie-po częsci-dla własnej przyjemności.

A subiektywizm daję naprawdę więcej satysfakcji. Dlatego nie gardzę tanimi produktami jeśli są warte swojej ceny - przykład z "afery" Diory :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie nie wyobrazam takiego testu. Bo co da test, w ktorym dowiemy sie, ze piec A gra dobrze z glosnikami B w aucie C? A zmiennych jest znacznie wiecej.

 

A zobacz, że takie coś funkcjonuje np. w sklepie internetowym Merlin.

Ludzie oceniają płyty, są recenzje i nawet gwiazdki. I to piszą tacy sami ludzie jak my, każdy ma inny gust i preferencje, a to jednak funkcjonuje.

np. Lao Che, płyta "Gospel" http://merlin.pl/Gospel_Lao-Che/browse/product/4,579065.html

27 recenzji, 4.5 gwiazdki.

Recenzji sporo, generalnie płyta się podoba, chociaż zdarzają się 2 i 3 gwiazdki.

Wniosek - płyta jest dobra, ale zawsze znajdzie się ktoś komu się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan +1

 

nie ma czegoś takiego jak obiektywny test napisany przez człowieka... obiektywny to może być pomiar mikrofonem :) Obiektywny test to to samo, co "obiektywne dziennikarstwo" czy "uczciwy polityk"... W teorii istnieją, w praktyce nikt się nie spotkał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można wykonać takie testy, ale trzeba by tu uwzględnić kilka warunków:

1. Ustalić (najlepiej badawczo - ankieta :?: ) przedział cenowy najważniejszy dla danej liczby osób

2. Ustalić ich priorytety jw. chociaż podejrzewam, iż w większości będzie to poprawa seryjnego brzmienia

3. Testowane zestawy powinny być NOWE, gdyż zestawy wygrzane mogą inaczej brzmieć, i ktoś powie że kupił dany sprzęt a on nie gra tak jak w opisach (recenzjach) bo jest nowy (tu trzeba by pokusić się o opis sprzętu na początku i po jakimś okresie użytkowania, 2 tygodnie np. :?: )

4. Sprzęty powinny być gotowcami (czyli całe zestawy z danego pułapu cenowego, jeśli oceniamy głośniki w przedziale do 200 - 500zł to wybieramy właśnie te przetworniki, nie wyżej i nie niżej, oczywiście wg aktualnych cen rynkowych)

5. Sprzęt powinien być testowany w aucie przygotowanym zgodnie z tym co napisane jest w FAQ Nazara, dlatego każdy użytkownik powinien najpierw się z tym zapoznać:

- wygłuszone drzwi

- radio lub/i wzmacniacz (przy sprzęcie z "niższej" półki nie sądzę by miały znaczenie poszczególne komponenty, można ewentualnie wybrać jakąś referencję dla danego przedziału cenowego (ankieta wśród zaawansowanych użytkowników :?: )

- kable puszczone "jak trzeba"

- brak głośników zakłócających tj. np. tylne itp.

6. Ocena na postoju dla wiarygodności usłyszanych dźwięków

7. Ocena najlepiej przeprowadzona na spocie, przez większą liczbę osób

8. Wyciągnięcie wniosków co do danego zestawu, napisanie recenzji i można brać coś następnego na testy :rotfl:

 

Myślę, że można zrobić to obiektywnie spełniając te warunki, nie oceniałbym tu "składaków" własnych i forumowych, bo tu już ocena może być bardziej subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można wykonać takie testy, ale trzeba by tu uwzględnić kilka warunków:

1. Ustalić (najlepiej badawczo - ankieta :?: ) przedział cenowy najważniejszy dla danej liczby osób

2. Ustalić ich priorytety jw. chociaż podejrzewam, iż w większości będzie to poprawa seryjnego brzmienia

3. Testowane zestawy powinny być NOWE, gdyż zestawy wygrzane mogą inaczej brzmieć, i ktoś powie że kupił dany sprzęt a on nie gra tak jak w opisach (recenzjach) bo jest nowy (tu trzeba by pokusić się o opis sprzętu na początku i po jakimś okresie użytkowania, 2 tygodnie np. :?: )

4. Sprzęty powinny być gotowcami (czyli całe zestawy z danego pułapu cenowego, jeśli oceniamy głośniki w przedziale do 200 - 500zł to wybieramy właśnie te przetworniki, nie wyżej i nie niżej, oczywiście wg aktualnych cen rynkowych)

5. Sprzęt powinien być testowany w aucie przygotowanym zgodnie z tym co napisane jest w FAQ Nazara, dlatego każdy użytkownik powinien najpierw się z tym zapoznać:

- wygłuszone drzwi

- radio lub/i wzmacniacz (przy sprzęcie z "niższej" półki nie sądzę by miały znaczenie poszczególne komponenty, można ewentualnie wybrać jakąś referencję dla danego przedziału cenowego (ankieta wśród zaawansowanych użytkowników :?: )

- kable puszczone "jak trzeba"

- brak głośników zakłócających tj. np. tylne itp.

6. Ocena na postoju dla wiarygodności usłyszanych dźwięków

7. Ocena najlepiej przeprowadzona na spocie, przez większą liczbę osób

8. Wyciągnięcie wniosków co do danego zestawu, napisanie recenzji i można brać coś następnego na testy :rotfl:

 

Normalnie Wierzący Cudotwórczy Bajkopisarz :rotfl:

W swej szlachetności będziesz jeździł na spoty z przyszykowanym wcześniej sprzętem.. Komu zrobisz reklamę?JBL-kom i innym dodatkom?

Subiektywność.. To można zrobić stawiając 20 takich samych aut obok siebie i porównywać różnice w poszczególnych sprzętach..

Nie wypali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swej szlachetności będziesz jeździł na spoty z przyszykowanym wcześniej sprzętem..

 

Nie mam zbytnio czasu żeby się tego podjąć :P ale jak dla mnie jeśli coś ma być w miarę obiektywnie to właśnie w ww. sposób :rotfl:

 

Komu zrobisz reklamę?JBL-kom i innym dodatkom?

 

A dlaczego nie, jeśli coś się nadaje to dlaczego ma się nie sprzedawać :?::wink:

 

To można zrobić stawiając 20 takich samych aut obok siebie i porównywać różnice w poszczególnych sprzętach..

 

Oceniając zestawy względem siebie jak najbardziej, ale chyba nie o to chodziło :)

Normalnie Wierzący Cudotwórczy Bajkopisarz :rotfl:

 

Późno się robi, bajki można opowiadać, ale może z tej będzie jakiś morał :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam mogę potestować a nóż-widelec coś mi podpasuje przy okazji. Bo jak tak patrzę jak wszyscy poprzesluchiwali już setki modeli głośników i wzmaków i innych to ja nie mam nic do powiedzenia o obiektywności. Ale tak jak ja słuchałem może pare lub parenascie różnych zestawów to jako tako mogę powiedzieć ten mi się bardziej / mniej podoba. Nie patrzę przez przeslone sprzętów z super wyższej półki bo takich za bardzo nie słuchałem bo po prostu mnie na takie zabawki nie stać. Tym bardziej na wymiany sprzętu non stop i masy zalegających klocków w szafie.

 

Więc przy moim obecnym budżecie nie zanosi się obecnie na częste zmiany a z chęcią bym protestował poodsluchiwal sobie i podzielił się z innymi moimi obserwacjami. A może komuś się uda przy okazji pomóc to już wogóle będzie fajnie.

 

Także jak macie jakies klocki do poodsluchiwania za darmo tak dla przyjemności bez potrzeby zakupywania to ja z przyjemnością mogę potestować :D i opisac spostrzezenia :D mam na takie fanaberie cały tydzień czasu co każde 3tygodnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak źle opiszesz fajny wzmacniacz bo minusem będzie twoje radio i twój subwoofer? Dasz radę ocenić sprzęt gdy możesz mieć "złe" dodatki?

Twoj konkurent podłaczy inny subwoofer, inne radia, melodyjkę puści z zupełnie innego gatunku - opis tego samego wzmaka może być zupełnie inny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajne ale ciężko się dorobić podział subwooferów.

Jak same radia jest w miare łatwo zrobić podział z opisami, wzmacniacze też - podział mocy, jakości, tak w wypadku subwooferów mamy sporo zmiennych. Możliwosci moc, ciśnienie, zejście, strojenie względem skrzynek BR, objętości skrzyń Closed, sam podział mocy względem rodzaju obudowy br/closed..

Co do odtwarzaczy można zrobić prostą klasyfikacje jak audiophile przy czym dodac troszkę nowych modeli, mniej znanych modeli, nie biorących udziału w tamtym porównaniu.

Subwoofery - firm, modeli jest sporo. Mając subwoofer o mocy rms 500wat - można wykorzystać wzmacniacze od 350wat do 1000wat. Kwestia skrzyni.

Mając wzmacniacze 2x100wat rms, można spokojnie sklasyfikować go do gatunku - wzmak do zasilania przodu oraz przy połaczeniu "mostek" - zasilanie subwoofera.

 

Gdyby ogólnie było to wszystko tak łatwe - to forum by nie miało po co istnieć.. Podajesz moc, szukasz możliwosci, i ma przekalkulowaniu innych parametrów masz wynik podany.. Mała baza danych z umiejętną wyszukiwarką - kalkulator możliwości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...