Skocz do zawartości

Procesor ALPINE PXE-H650- pomocy, nie mogę skalibrować


AD/HD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
Nie mogłem skalibrować procesora. Nie odzywał się w ogóle, tj mimo recznego wyboru podziałów i reszty nie było słychać nic na wyjściu. Teraz jest jeszcze lepiej. Procek w ogóle nie startuje - po podaniu napiecia wyświetlacz LCD jest ciemny. Woziłem proca w bagażniku. Nie sądzę żeby tam się coś działo ale kto wie. Zgłupiałem całkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go zrestartowac. Z tylu procka jest mały przycisk w dziorce.

 

Po wyborze wstępnym aktywki lub pasywki nie bedziesz nic słyszał do pewnego czasu. Wstępna kalibracja procka jest bez udziału glosnikow. Zalaczasz na cd pierwszy utwór -- nic nie słychać z glosnikow. Potem na polecenie procka załączasz drugi utwór tez nic nie słychać. Dopiero potem glosniki zaczynaja grac. I przychodzisz do dalszej kalibracji.

 

P.s. O ile dobrze pamietam to w polskiej instrukcji jest błąd w opisie kostki podlaczeniowej i pare innych. Jako instrukcji użyj tej z płyty cd. Jest tam sporo fajnych podpowiedzi i fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc działa.

Po pierwsze, poleciało zabezpieczanie procka (robota dla elektronika). Po wymianie procek ruszył.

Niestety nic z Waszymi opisami ani z żadną z instrukcji się nie zgadzało.

Procek u mnie startuje od momentu 2-way Y or N., później wybór podziału i AMP setup.

Później od razu pomiar MIC na pozycji 1. W głośnikach cisza.  

Przeszedłem przez wszystkie 8 pozycji MIC przy kompletnej ciszy z głośników. 

Zapisałem ustawienia i wtedy dopiero z głośników usłyszałem szum różowy :)

 

Koszmar.

Nic z instrukcją się nie zgadza.

Nie można olać kalibracji (w moim przypadku to była fikcja - być może procek musiał przejść te kilka kroków, żeby odblokować jakieś wyjścia). 

 

Ustawienia Custom dużo bardziej przypominają pracę ze zwykłymi zwrotnicami jakie są stosowane w nagłośnieniach imprez czy koncertów (choć ta jest raczej ich ubogim kuzynem).

 

Działa. Pozostaje dobrać podział i opóźnienia.

Z softem od Alpine nie będę się już użerał, bo komp na WinXP nie widzi procka. Poza tym piszecie,  że ten soft nie pozwala na modyfikację i pomiar parametrów więc po co to jest?

Pomierzę SW albo TrueRTA, choć aplikacja FrequenSee na Androida jest całkiem niezła.

 

Mam nadzieje, że mój opis zmagań z prockiem komuś się przyda.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę zagadkę z opóźnieniami.

Czy ten procesor nie ustawia opóźnień dla każdego głośnika w konfiguracji 2-way (tj. dla wysokotonowego lewego, średniniskotonowego lewego oraz odpowiednio prawych)?

U mnie jest do wyboru Front Left, Front Right, Rear Left, Rear Right oraz Sub (instrukcja mówi, że powinny być numerki FL1 i FL2).

Czy to normalne? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę zagadkę z opóźnieniami.

Czy ten procesor nie ustawia opóźnień dla każdego głośnika w konfiguracji 2-way (tj. dla wysokotonowego lewego, średniniskotonowego lewego oraz odpowiednio prawych)?

U mnie jest do wyboru Front Left, Front Right, Rear Left, Rear Right oraz Sub (instrukcja mówi, że powinny być numerki FL1 i FL2).

Czy to normalne? 

Pozdrawiam

Niestety, czasy i zwrotka w tym procku są delikatnie mówiąc okrojone.

Zwrotnica nie pozwala wybrać pasma dla TW i WF, a jedynie ustawić punkt przecięcia.

Z opóźnieniami czasowymi jest podobnie.

Ja rozwiązałem to w inny sposób, ustawiłem na przód pasywny, tweetery podłączyłem pod FRONT, a woofery pod REAR, dzięki czemu mam opóźnienia dla każdego kanału z osobna.

Potrzebujesz do tego zwrotki pasywnej pod bi amping :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ludziska potrzebna pomoc przy kalibracji tego procka (bo mysle, ze w tym tkwi moj problem) Glosniki graja dosyc dobrze, ale subwoofer gra bardzo kiepsko, lub niegra wogole. Jest praktycznie nieslyszalny mimo ze gain dalem nawet na +15 W momencie gdy procesor stroji sie przez mikrofon i testuje poszczegolne glosniki, subwoofer odzywa sie dosyc ladnie. Gdy jednak koncze kalibracje. Nie gra. Tak jakby niebylo wcale sygnalu z RCA w procesorze. Co robie zle?

Mam ten sam problem. Przed podlaczeniem procka i wzmaka muzyka grala glosno i bas byl potezny, mimo ze graly tylko przednie glosniki 16". Postanowilem dodac wzmak zewnetrzny bo dzwiek nie byl czysty a przy glosniejszym graniu pojawialy sie znieksztalcenia bo fabryczny wzmak (zewnwrtzny, nie w radiu) byl po prosty jak to fabryczny - slaby. A procek mial spelniac dwa zadania. 1 - wyczyscic dzwiek z fabrycznego radia a do tego ulozyc piekna scene w aucie. 2 - uzyskac mozliwosc podlaczenia zewnetrzengo zrodla dzwieku po AUX bezporednio do procka czyli dokladnie po wyjsciu jack z mojego telefonu bezposrednio do procka. Szczerze powiedziawszy mozliwosc sluchania muzy z telefonu po AUX by mi wystarczyla, fabryczne radio CD i tak nie uzywam, moze czasem samego tunera ale to sporadycznie.

 

Po podlaczeniu procka i zmaka efekt jest tragiczny. Dzwiek stracil calą "mięsitość", "moc" i "dusze";(. Nie ma praktycznie w ogole dolu, a srednica i gora jest jakby muzyke odtwarzano ze studni. Naprawde tragedia;(. Nawet podkrecenie basow na pilocie od procka nic nie pomaga. Jest raczej beznadziejne dudnienie a nie mocne uderzenie. Oczywiscie strojenie anteq i multeq bylo przeprowadzane.

 

Zakladam ze zostalo zle podlaczone przez osobe instalujaca bo po zachwytach tutaj nad tym prockiem raczej niemozliwe zebyscie sie podniecali zlym brzmieniem;) Tym bardziej, ze tak jak wspominalem przed modyfikacjami system brzmial przyzwoicie ale brakowalo czystosci i mocy przy wiekszej glosnosci. Niestety nie wiem jeszcze na czym ten problem moze polegac bo nie ja to instalowalem.

Wiem, ze sygnal poszedl nie z radia a ze wzmacniacza - wiem, nie jest to preferowane podlaczenie ale wg tego co czytalem i tak procek powinien sobie to umiec poukladac, mam racje?

Sygnal nie jest podlaczony po RCA tylko po glosnikowym wejsciu. Do tego jest straszne sianie szumami z fabrycznego radia wiec ewidentnie cos jest nie tak. Ale tak naprawde jak wspomnialem na sygnale z radia mi malo zalezy i zadowolilbym sie samym AUX. Dzwiek z AUX jest bardzo czysty, nie ma zadnego siania ale co z tego jak sama jakosc dzwieku jest tragiczna, tak jak to powyzej opisalem. Dzwiek jakby wykastrowany z calych ciekawych czestotliwosci;(

 

Zdaje sobie sprawe, ze bez opisania schematu podlaczenia nie pomozecie mi ale czy po opisanym problemie jest ktos w stanie stwierdzic gdzie na poczatek szukac problemu? Jak sprawdze ktore wejscia L1, R2 czy L2, R2 zostalo podlaczone wejscie z fabryki to uzupelne post o to info.

No i jeszcze mam pytanie czy da sie przeprowadzic kalibracje audio pod AUX a nie pod fabryczną jednostke? Mi i tak na fabrycznym radio tak bardzo nie zalezy. Chyba nie bo instrukcja mowi o dzwikach z CD... ale jesli jest na to sposob to chetnie poslucham sugestii.

 

Zestaw mojego audio wyglada tak:

-przod drzwi glosniki fabryczne wymienione na 2 drozne 16" , wygluszone drzwi przednie

-tylne drzwi glosniki fabryczne odlaczone

-tylne glosniki fabryczne pod szyba (za zaglowkami)  wymieniona na 2 drozne 16"

-wzmacniacz 4 kanalowy 4x50 zasilajacy przod i tyl

-brak subwoofera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja rozwiązałem to w inny sposób, ustawiłem na przód pasywny, tweetery podłączyłem pod FRONT, a woofery pod REAR, dzięki czemu mam opóźnienia dla każdego kanału z osobna.

Potrzebujesz do tego zwrotki pasywnej pod bi amping :wink:

 

Zrobiłem jak piszesz. Mam kolejną zagadkę, tj. jeśli zastosowałem dla woofera filtr 2 rzędu a tweeter jest filtrowany przez zwrotnicę również 2 rzędem to czy należy odwracać fazę? Procek odwraca fazę na swoim filtrze?

Może opóźnienia "załatwiają" sprawę fazy?

 

Jeszcze jedno ciekawe zjawisko, procek pozwala ustawić tylko 3 punkty EQ ale jeśli robimy cały proces strojenia zgodnie z instrukcją oprogramowanie (czy tam nie wiem co) wyrównuje charakterystykę do jakieśtam zadanej (czy tam wybranej). Pytanie za 10 punktów, jak to jest możliwe, skoro dostępne jest tylko trzy filtry (po jednej częstotliwości dla BAS, MID, HIGH).

 

Używam podobnego użądzenie tj http://www.behringer.com/EN/Products/DCX2496.aspx i tenże posiada wielkokrotnie większe możliwości za podobne w zasadzie pieniądze. Znacie jakiś procesor CarAudio, który ma podobne możliwości (różne typy filtrów i ich różne nachylanie do 48dB, z 10 punktów EQ, czasówki) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeszcze jedno ciekawe zjawisko, procek pozwala ustawić tylko 3 punkty EQ ale jeśli robimy cały proces strojenia zgodnie z instrukcją oprogramowanie (czy tam nie wiem co) wyrównuje charakterystykę do jakieśtam zadanej (czy tam wybranej). Pytanie za 10 punktów, jak to jest możliwe, skoro dostępne jest tylko trzy filtry (po jednej częstotliwości dla BAS, MID, HIGH).

 

z automatu robi co chce z sygnałem

a człowiekowi daje pokrecic nie wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

 

 


Nie wiem jak jest rozwiązane w BMW gong o pasach, czy też czujniki parkowania, ale z tego co piszesz, to wychodzi ten dźwięk z radia na głośniki

 

Ahh.. te czujniki parkowania.

U mnie w Citroenie C5 system parkowania działa tak, że jeżeli dojeżdzam do przeszkody z przodu to odzywają się głośniki przednie jeżeli z tyłu to "gra" tył.

 

W dołączonym do instrukcji schemacie podłączenia zauważyłem, że jeżeli wykorzystuje wejście HI-INPUT to w zasadzie on "wykorzystuje" sygnał głośnikowy ale tylko z przodu.

 

Pytanie w związku z powyższym czy podpinając proca stracę tylne czujniki cofania (oczywiście chodzi o dźwięk)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh.. te czujniki parkowania.

U mnie w Citroenie C5 system parkowania działa tak, że jeżeli dojeżdzam do przeszkody z przodu to odzywają się głośniki przednie jeżeli z tyłu to "gra" tył.

 

W dołączonym do instrukcji schemacie podłączenia zauważyłem, że jeżeli wykorzystuje wejście HI-INPUT to w zasadzie on "wykorzystuje" sygnał głośnikowy ale tylko z przodu.

 

Pytanie w związku z powyższym czy podpinając proca stracę tylne czujniki cofania (oczywiście chodzi o dźwięk)?

 

w którymś modelu szło przekodować ,żeby wykorzystywał buzery a nie wykorzysywał radia i głośników auta  trzeba by podłączyć lexie i zobaczyć jak to u Ciebie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając dalej posta, kolega mariuszb55

 

Jeżeli w radiu masz wyjście na cztery  kanały  tj. lewy i prawy przód oraz lewy i prawy tył to łączysz te cztery kanały z wejściem w procku.

Masz z resztą opisaną kość (L1,L2,R1,R2).

L1 -lewy przód, L2 - lewy tył, R1- prawy przód, R2 prawy tył i to wystarczy.

Procek sam miksuje sygnał na suba .

Jeżeli masz płytę kalibracyjną to na niej jest dość szczegółowa instrukcja co i jak podłączyć.

 

Dołączył również zdjęcie z instrukcji zawartej na płycie CD. Przyznaję moje pytanie zadałem na podstawie instrukcji papierowej.

Ale z tego co pisze kolega skoro można podpiąć i przód i tył (nie mając fabrycznego suba) to chyba jednak czujniki cofania z tyłu powinny zostać...

Hmm....

 

Mam tego procka ale jeszcze nie doczekał sie montażu i zastaniawiam się czy warto... Opinie jedne dobre drugie złe ale to jak przy każdym produkcie.

 

Jeśli jest ktoś na terenie górnego śląska lub krakowa kto bawił się tym prockiem to chętnie posłucham sugestii.

 

 

Mielismy podobnie w Volvo
Wychodzi na to, ze stracisz

Ale to jest do zrobienia

 

 

Miałem zestaw podpięty na 4 kanałowym konwerterze hollywooda ale tył nie "pikał" - teraz jest na przód przetwornik carpowera i tył noname. Czujniki wróciły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...