Skocz do zawartości

Hajendowe piece


grissley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mam pytanie, czym to jest wysmarowane??

http://www.klangfuzzi.com/img/repuser_sascha_vwtouran/gross/1_10.jpg

 

i co to za materiał:

http://www.klangfuzzi.com/img/repuser_sascha_vwtouran/gross/1_11.jpg

 

a wracając do sedna tematu wzmaki audio art np 50HC są uważane za hi end??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to przepraszam :) ale tak wygląda :)

 

Zaraz poszukam w opisie Gebelsa co to jest dokładnie, nazwa była inna, ale podejrzewam właściwości "Braxowe"... :)

Wiele się od tego czasu nie zmieniło, pomykasz babcią, a smarki masz cały czas. :hyhy:

 

Heheheh... Kto się wróblem urodził kanarkiem nie zdechnie.. :rotfl: Taka moja karma... :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pasta to "Dekalin", klej do filcu zaś to Teroson(Henkel)

 

Podoba mi się to rozwiązanie z baterią mniejszych(zapewne szybkich) kondziołków, z tego co Niemiec napisał chodziło o jak najmniejszą odległość przewodów do piecowni stąd wspólna długa szyna miedziana.

Ciekawie również rozwiązał połączenie masy na karoserię, zamiast tylko śruby w karoserię, wykonał klocek miedziany i wyszlifował farbę pod nim zwiększając powierzchnię styku. Co prawda nie mam pojęcia jak to auto grało/gra, ale wykonanie mi imponuje.

Druga ciekawa rzecz wtym aucie to tylko dwa głośniki z przodu szerokopasmowe grające do 100Hz na dole, potem resztę przejmują dwa suby w bandpasie zajmując się całą resztą poniżej 100Hz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może 4xmostek

 

Masz świętą rację dopiero się doczytałem.

 

"Endstufen: je Lautsprecher eine Sony XES m-50"

 

No to "grube" te mostki... Jeden taki rarytasik na jeden przetwornik.

W przypadku napędu subów to chyba mimo wszystko przerost formy(kasy) nad treścią... Nie sadzicie?

Dać tej klasy piecyk tylko po to aby pierdnął w zakresie 20-100Hz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche bez sensu robić mostki na tych piecach ... Na suba rozumiem ale na głośniki przednie już nie ...

 

Z tym byłbym ostrożny, nie wiadomo, jaką wiedzę ma właściciel auta , czasami pewne rozwiązania z założenia "bez sensu" przynoszą oczekiwane i przemyślane efekty.

 

ps. Widziałeś tą miedzianą szynę łączącą klemy baterii? Facet mnie rozbraja robotą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygotowanie futek w których się nie znajdują głośniki też daje do myslenia...

 

Ogólnie to auto ma trochę takich nietypowych rozwiązań, dlatego wrzuciłem je jako trochę OT, ale chyba warto je przedyskutować, bo i piece i auto można powiedzieć "Hi-endowe" i inne od najczęściej spotykanych.

 

Co do furtek to widzę trochę nie konsekwencję autora(chyba ,że zwyczajnie nie wrzucił reszty fotek), skoro zastosował szerokpasmówki na przód i finito, a robota z drzwiami, dachem, boczkami, podłogą , miała na celu tworzenie jak najlepszego środowiska dla dźwięku, usztywnieniem redukcją wszelkich rezonansów, wytłumienie to... Co koleś zrobił z tylną parą drzwi? w przednie władował masę kątowników a tylnych nie ruszył wcale?

Swoją drogą te kątowniki alu w furtkach.. myślę ,że wszelkiej maści maty mogą tylko powąchać smród jeśli chodzi o sztywność zewnętrznego poszycia w tym rozwiązaniu. Do tego dodał paski maty, więc jest sztywno, rezonanse wytłumione(mata) można powiedzieć ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...