Skocz do zawartości

Vw polo 6n


misiozol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam audio interesuje się od kiedy pamiętam na początku były to wzmacniacze unitry i głośniki głownie alpharda :)

 

stare dobre czasy. Od kiedy posiadam samochód interesuje się także car audio miałem jakąś tam instalacje we wcześniejszym aucie.

 

Zmieniłem "pole" na inny kolor czarny a starsza zaopiekowała się siostra. Jako że pracuje już jakiś rok postanowiłem włożyć jakiś sprzęd car audio obecnie znajduje się tam:

 

radio Alpine CDA-9884r

post-9750-0-76192100-1352152262_thumb.jpg

 

wzmacniacz Dls A5

post-9750-0-95050100-1352152513_thumb.jpgpost-9750-0-70617700-1352152899_thumb.jpg

 

subwoofer JL Audio 10w6v2 (mam tez hertz es300)

post-9750-0-88888200-1352152692_thumb.jpg

 

 

przód morel tempo 6 (połączone pasywnie)

 

post-9750-0-24725700-1352152320_thumb.jpgpost-9750-0-31682300-1352152743_thumb.jpg

 

przewody : przód aiv, sub lutowane końcówki przewód dietz, zasilanie 16mm2, albo 20mm2 teraz już nie pamiętam

 

Jest to jeszcze nie dokończony projekt jak wiać obudowa do subwoofera to br od 12calowego ground zero ciśnienie jest ale dźwięk się

 

rozjeżdża, chce zobaczyć jak sub gra w zamkniętej obudowie ok. 22litry nie wiem czy montować go w miejsce kola zapasowego czy

 

postawić normalna skrzynkę taka chyba bardziej praktyczna no i ma się kolo zapasowe, czy w6 nadaje się do obudowy br. Opłaca

 

wymieniać się przewody zasilające na 33mm2? Chciałbym podłączyć to wszystko aktywnie w obecnej konfiguracji jest z tego co wiem

 

nie możliwe czy opłaca się dokupić procesor czy lepiej zmienić radio? Jakie maty są najlepsze bo w drzwi muszę jeszcze dołożyć

 

zastosowałem 10szt silent coat ok. 12zl za sztukę kładło je się dobrze ale trochę kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w6 nadaje się do obudowy br

skoro fabrycznie sprzedaja go w b-r to pewnie tak. tylko pytanie w jakiej muzyce to sie sprawdzi?

 

 

Opłaca

 

wymieniać się przewody zasilające na 33mm2?

a dlaczego? na obecnych masz problemy?

 

Jakie maty są najlepsze bo w drzwi muszę jeszcze dołożyć

 

zastosowałem 10szt silent coat ok. 12zl za sztukę kładło je się dobrze ale trochę kosztują.

troche sprzeczne pytanie, nie uwazasz?

narzekasz ze 12zl to duzo... a co powiesz na 200-300zl/m2 maty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro fabrycznie sprzedaja go w b-r to pewnie tak. tylko pytanie w jakiej muzyce to sie sprawdzi?

 

słucham raczej różnej muzyki szukam czegoś uniwersalnego

a dlaczego? na obecnych masz problemy?

 

na wyłączonym silniku gdy dam głośniej widać ze podświetlenie radia przygasa, na włączonym nie ma tego zjawiska, ale jak wsadziłem głośnik od kumpla w 1ohm to na włączonym silniku światła przygasały ale wtedy miałem jeszcze stary akumulator teraz mam nowego boscha 61A alternator mam 95A(silnik 1,7Sdi) czy dodanie grubszych kabli ewentualnie kondensatora ma sens czy to strzelanie z armaty do wróbli, słyszałem ze można zrobić bilans elektryczny puszcza się np. 50hz na radiu i podłącza się miernik przy wzmacniaczu i mierzy napięcie

 

troche sprzeczne pytanie, nie uwazasz?

narzekasz ze 12zl to duzo... a co powiesz na 200-300zl/m2 maty?

 

z matami to trochę źle sprecyzowałem pytanie chodziło o to czy nie ma jakiś tańszej alternatywy do silent coat wychodzą ok. 120zl/m2 więc nie najgorzej po prostu dołożę jeszcze z 6szt. i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku jest wiele mat dedykowanych, tańszą alternatywą dla SC może okazać się STP lub GMS. Poszukaj, przelicz.

Trzeba było zainwestować w większe aku.

Jeśli chodzi o bilans energetyczny to liczy/mierzy się natężenie zarówno ładowania jak i pobór, wtedy wiesz czy brakuje czy jest ok.

Dodanie kondensatora zamaskuje jedynie problem, którego źródłem może być mała bateria. Warto sprawdzić spadki napięcia na zaciskach wzmacniacza i akumulatora przy wyłączonym i włączonym silniku.

 

Powodzenia i wytrwałości w pogoni :)

 

P.S. Używaj narzędzia "cytuj". Twoje posty będą czytelniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z matami to trochę źle sprecyzowałem pytanie chodziło o to czy nie ma jakiś tańszej alternatywy do silent coat wychodzą ok. 120zl/m2 więc nie najgorzej po prostu dołożę jeszcze z 6szt. i będzie ok.

 

Dołożysz sześć ale na stronę i będzie może prawie ok :wink:

 

U mnie wyszło na pare drzwi 36 mat silent coat-a i jest w miarę :ok: tyle ze u mnie trochę większe furtki :wink:

 

Ogólnie to chyba w dobrą stronę idziesz ale proszę cię żebyś przykryl jakąś pleksą tego dls-a bo jak widzę takie traktowanie fajnego sprzętu to coś mnie rusza :(

 

Powodzenia w dalszych modach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kleiłem silencoat i jest słaby klej w tych matach bez podgrzania cienko, a po podgrzaniu i przyklejeniu łatwo można je oderwać..

coś gorzej ostatnio z klejem , znajomy miła to samo..poprostu kiepski klej

 

po ogarzniu i przyklejeniu GMS-04 nieda się jej oderwać , i wychodzi taniej niż silencoat niemal sam odłazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kleiłem silencoat i jest słaby klej w tych matach bez podgrzania cienko, a po podgrzaniu i przyklejeniu łatwo można je oderwać..

coś gorzej ostatnio z klejem , znajomy miła to samo..poprostu kiepski klej

 

po ogarzniu i przyklejeniu GMS-04 nieda się jej oderwać , i wychodzi taniej niż silencoat niemal sam odłazi.

 

Nie zauważyłem żeby był kiepski. Na zimno i bez dobrego odtluszczenia i w miarę chłodno na dworze to były sztywne i troszkę słabo kleily się ale wystarczyło dobrze odtluscic i podgrzac ja i blachę opalara i nie ma bata żeby puściły i stały się plastyczne bardzo więc można było je dobrze powyciskać. Trzymają jak trzeba :wink:

 

Mało tego ze do blachy nawet do wlochatej lekko tapicerki od środka boczka dobrze trzymają :wink: więc nie wiem czego jeszcze chcieć od maty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej poprzedniej dostawy z lata tzn kiedy kupowalismy w maju bylo w miare , kupowane miesiac temu bitumy Sientcoat po odtluszczeniu i naklejeniu , po 3 dniach mozna palcem odkleic..

Myslalem ze to jakas partia ale kilku znajomych potwierdzilo to samo klej jest cienki. .. Podobno cala partia z cienkim klejem ostatnio przyszla ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czyli ja farta miałem. Jeszcze niecala paczka 20 mi została na tylna klape itd, więc dobra decyzje podjąłem żeby wiecej wziaść z tej dobrej partii jak teraz jest lipton :( ale dobre info więc teraz się będzie trzeba na jakiegoś gms-a przerzucić :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...