Skocz do zawartości

boschmann i jbl


getas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SIema. Co możecie mi powiedzieć o tych dwóch pozycjach:

Boschmann

JBL

Co o nich wiecie- jak grają, jakie są odczucia z odsłuchu.

Osobiście miałem styczność z tym JBL i chce się nieco dowiedzieć o tym boschmanie bo wygląda mi na takiego który potrafi nieźle zatrząść blachą.

 

mam jeszcze takie pytanko:

Jaki głośnik rozłoży tego JBL na klatę w obudowie br?

Chodzi mi o ciśnienie :D

Za pomoc wielkie dzięki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak jbl to 10' wiec nie przesadzajmy jezeli chodzi o cisnienie :D Natomiast jezeli chodzi o buszmena to jest z nim taki problem ze potrzebowalbys poteznego wzmaka do zasilenia bo on potrzebuje minimum 600 wat przy 2ohmach.

A co rozlorzy jbl na klate ? :P Kazda 12' :D a tak powaznie to wszystko zalerzy ile chcesz wydac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe koszty... moje pytanie wzięło się stąd, że kumpel kupił sobie tego jbl'a i po podłączeniu do mojej instalacji zamiast mojego infinity okazało się, że gra o wiele mocniej od mojego głośnika (heh i co tu się dziwić skoro różnica w cenie to 300-400zł a i jego głośnik siedzi o kilka pozycji wyżej od mojego względem jakości). Pisaliście że każda 12" go rozłoży a tu zonk bo moja 12" gra słabiej przy tej samej mocy :D No i teraz się zastanawiam co by zagrało potężniej od tego jbla. looknełem na allegro i zobaczyłem tego boschmanna. Dawniej powiedzieliście mi, że boschmanny są do robienia zamięszania i to mogło by spełnić swoje zadanie :P

 

A jak ma się jakość tego boschmana? Względnie dobra czy ten głośnik tylko "rusza powietrzem" i robi "łubu-dubu"?

 

Jesli macie jakieś inne propozycje to słucham :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zasilenia bo on potrzebuje minimum 600 wat przy 2ohmach

olalala heheh matko boska 600W do tego bm to smierc dla jego cewki w bardzo szybkim czasie :P glosnik cienki,kiepsko gra i jest srednio wytrzymaly,w real uklad magnetyczny nie jest duzy bo to tylko plastikowa obudowa nie polecam

 

 

Za 400zl yakuza 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL będzie potrzebował mniejszej mocy do normalnego grania od Yakuzy. Yakuza to rzeczywiście jest ciśnieniowiec, który w tej cenie zrobi zamieszanie (przy odpowiedniej mocy), ale do słuchania normalnego to średnio się nadaje. Ja miałem P1222 i byłem zadowolony, wiadomo zawsze pozostaje niedosyt i idzie się dalej, ale jak na swoją cenę, grał bardzo fajnie. Nie wiem jak będzie z P1022, ale myślę podobnie.

Ogólnie zaletą tych JBL'ów jest wysoka efektywność i naprawdę już przy małej mocy GRAJĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do boschmann'a to ja jestem użytkownikiem AZX W15 NUKE 2 szt. i powiem Ci tyle, że te głośniki są wolne - nadają się do HH ale do techno raczej nie. Nie najlepiej też u nich z punktualnością. Podobnie jest z 12 tej serii. Jeśli jednak masz dobry system przedni (który zapewni Ci reprodukcję szybkiego bitu), to potrafią one nieźle wymasować wnętrzności. Sądzę, że ten, o którego pytałeś zagra podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam 650-700zł na głośnik lub wzmacniacz i drugie tyle w najbliższym czasie na resztę.

 

Zastanawiałem się na czymś takim: mógłbym mieć mój stary subwoofer infinity do słuchania muzyki oraz drugi do robienia ciśnienia. a zasada działania była by prosta- przełącznik na przewodzie remote. słucham muzy "jakościowo" używam infinity a jeśli chcę zrobić nieco zamięszania przełączam na drugi głośnik o którym teraz dyskutujemy i wszystko "się trzęsie". Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej miec jeden do cisnienia i jakości? np car power sonic 15? ciśnienie potężne a jakość super. napędzasz wzmakiem stabilnym w 1 ohm i tyle. ale do tego w najbliższym czesie musial byś wygluszyć bagażnik i daszek by sie przydalo :D bo bedzie troche za mocno nim bujalo. a lamzar ,max 15 to zly pomysl bo one mają jak dobrze pamietam 400w rms a nie 1000. :P mam sonica w kombiku i wiem jakie robi zamieszanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienie z jakoscia to tak troszke nie idzie w parze.. Wiekszsc dobrych jakosciowo glosniki to subwooferki małej mocy, lekkie membrany i moce 200-300wat.. Do cisnienia i jakosci w tej cenie. Wspomniałes cos o mac 4000 , pozniej o kwocie na glosnik lub wzmak..Czyli jak kupisz glosnik to wzmakiem bedzie mac?Jak chcesz jakosciowo to moze cos rockfrda p2 glosnik o nie duzej mocy ładnie gra. Ale cisnienie..Chyba za mały budzet aby zrobic dobre cisnienie z dobra jakoscią, zalezy jak kto widzi jakosc :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...