Skocz do zawartości

Wzmacniacze by Zed Audio.....


matt79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a obecny MS275 powędrowałby na suba, bo tam również jest niczego sobie ;)

 

Najlepsze jest w nich to ,że papier to jedno a życie to drugie. Oficjalnie producent nie przewiduje dla MSów niższych imprendancji jak 2 Ohm w stereo i 4 Ohm w mono...

Dziwnym trafem wspomina tylko ,że przy założeniu dodatkowego chłodzenia i próbach "z głową" możliwe są niższe imprendancje. :wink:

Moc wzrasta liniowo a nawet lepiej przy przechodzeniu na 4-2-1 Ohm, co tylko świadczy o bdb wydajnym układzie zasilania piecyka. Nie wiem tylko jak z DF w PG jeśli chodzi o suby i jak ogólnie się zachowują, bo pierdnąć mocą to jedno ale mieć porządną kontrolę to druga para kaloszy dlatego w tej chwili stawiam na A6, ale może z czasem się to zmieni jak już będę miał możliwość spróbować 2250 lub 2125 na subie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zobaczymy jak przyjdzie, wiedziałem ,że było coś grzebane więc cena była adekwatna do stanu.

Jutro zaś powinienem mieć analogiczny 2125... Koleś w DE wyciągnął go w garażu a ja mam zamiar wskrzesić. :wink:

Sprzedawał jako uszkodzony, zobaczymy, może to tylko przez to, ze podłączył go w celu sprawdzenia pod zasilacz.. 2 A. :D

Zwłoki jak cholera, ale także kupione tanio więc można zainwestować aby przywrócić mu świetność.

post-4530-0-30724100-1351447822_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno się nie zawiedziesz na ich muzykalności,

 

To mnie przyznaję pocieszyłeś. Naprawdę.

Przesiadka z DLSa najpierw na piece z F1(miałem je z instalacji "nie wypału" z innego auta) spowodowała rozczarowanie, następnie miałem Gienki , lecz to nadal nie było to.

Brakowało mi tej plastyczności dzwięku, wielkości instrumentów, tego co sprawia ,że muzyka zaczyna mieć duszę i noga chodzi a nie tylko suchych szczegółów(F1 miały ich masę) lub tez dobrych aspektów sceny(Genesisy) co z tego , że np "szeroko" skoro to nie to i krew dla uszu?

Od dłuższego czasu interesowałem się brzmieniem starszych pieców made in USA (Disaster wie najlepiej, że jak się trafiał temat piecy by Zeff, rozmowy o Zapco itp to od razu zadawałem 1500 pytań) a potem rozmowa z Piotrem, który stwierdził ( a wiem ,że coś tam już w swoim życiu słuchał i lubi trochę rock'and'rollowe granie jak ja, czyli muzykalnie jakościowo ale z dobrym pierdzielnięciem), że słuchał ładne parę lat temu auta na PG i F1 i pozostało mu w pamięci. Wiem sam ,że rzadko się zdarzają takie auta, ja np mam tylko jedno, które mi się wryło w pamięć i miło je wspominam, cała reszta (bez ujmy, dla kolegów) grała fajnie, przyjemnie, ale nie wbiła mi się w pamięć.

I jeszcze jedna rzecz mnie zastanowiła , widziałem parę instalacji na zachodnich forach gdzie ludzie mieli naprawdę sprzęt z najwyższej półki(tej top of the top) i właśnie łączony z tymi piecami, patrząc na resztę towarzystwa było widać ,że wybór nie odbył się na zasadzie budżetowej, bo było robione po całości. Może coś w tym jest, że są warte zachodu i ściągania zza oceanu.

Nie wiem ,ale jak gówniarz, już przebieram trochę z ciekawości nogami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leviathan III ZED Audio Amp 6 Channel Car Amplifier New | eBay

 

Tego typu dane zawsze mnie rozwalają w amerykańcach:

  • Rated power is 190 watts x 6 into 4 ohm or 300w x 6 into 2 ohm.
  • Bridged power is 380w x 3 into 8 ohm or 600w x 3 into 4 ohm.

Ma być dużo i tłusto jak w hamburgerach. :wink2:

 

Ten piec co dan wkleiles bardzo mnie ciekawi, mega moc za nie duza kase... tylko kto kupi do testow? :D

 

No co ja ciągnę w ciemno MSy to teraz Twoja kolej... W sumie przy cenach Braxa czy MSK to można i tak powiedzieć "dyskontowa" cena jak za 6 kanałów i nówkę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leviathan III ZED Audio Amp 6 Channel Car Amplifier New | eBay

Ten piec co dan wkleiles bardzo mnie ciekawi, mega moc za nie duza kase... tylko kto kupi do testow? :D

W sumie przy cenach Braxa czy MSK to można i tak powiedzieć "dyskontowa" cena jak za 6 kanałów i nówkę. :wink:

Jaka cena i za co ?

Zed nie Zed , to na 99% jest wzmacniacz "cyfrowy" i chwilowo technologia robi na mnie większe wrażenie :wink: .

Ale sprowadzajcie , testujcie , bo bliski jest dzień gdy cyfra zrówna się z analogiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck, czytam Twój post i wydaje mi się że mamy bardzo podobne preferencje brzmieniowe w CA - mam do Ciebie pytanie - Czym napędzić Morel elate 6.3 aby zagrały takim brzmieniem o którym piszesz.

 

Jakiś czas temu było bardzo podobno pytanie na forum, wtedy kolega dostał taką odp i w pełni się z nią zgadzam :

 

 

"

1) jak sie kupuje juz takie klocki to nie opiera się na opinii czyjejś a na odsłuchu...

2) jak będzie grać zestaw głośników zależy od wielu rzeczy jeszcze typu jakie auto, radio, aplikacja, ukierunkowanie i cięcie na zwrotnicach.

3) myśle ze jest to sprzęt z którego mozna bardzo duzo wyciągnąć choć nawet najdroższy sprzęt moze dla nie jednego gorzej brzmieć jak sprzęt ze średniej półki więc PATRZ PUNKT 1 "

 

Wiem, że możesz się czuć rozczarowany tą odp , ale to wynika z moich doświadczeń, sam poszukuję nowego lepszego brzmienia w tej chwili a efekt to pół pokoju sprzętu, który teraz będę sprzedawał pół roku aby odzyskać zamrożone na odsłuchy pieniądze.

 

Do tej pory bynajmniej z tego co miałem u siebie, uważam, że najlepiej się z morelem zgrywał piec z linii DLS Ultimate.Możesz np dać DLS A3 na woofery i A4 na TW/Mid, zwrotka to umożliwia a woofery z tego zestawu lubią dostać dobrą dawkę waciszy. Nie chcę się wypowiadać nt, innych aut ,ktore słuchałem gdyż wtedy nigdy nie wiadomo jaki wpływ na jednostka główna, jaki piece, a jakie strojenie danego auta. Więc wypowiadam się jedynie na podstawie swoich doświadczeń w swoim aucie bo wtedy byłem w stanie wychwycić co daje zmiana , głośnika, pieca czy radia.

 

Co ma towarzyszyć tym Elate? Jakie radio? To ma grać pasywnie z ori zwrotką, aktywnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu było bardzo podobno pytanie na forum, wtedy kolega dostał taką odp i w pełni się z nią zgadzam :

 

 

"

1) jak sie kupuje juz takie klocki to nie opiera się na opinii czyjejś a na odsłuchu...

2) jak będzie grać zestaw głośników zależy od wielu rzeczy jeszcze typu jakie auto, radio, aplikacja, ukierunkowanie i cięcie na zwrotnicach.

3) myśle ze jest to sprzęt z którego mozna bardzo duzo wyciągnąć choć nawet najdroższy sprzęt moze dla nie jednego gorzej brzmieć jak sprzęt ze średniej półki więc PATRZ PUNKT 1 "

 

Wiem, że możesz się czuć rozczarowany tą odp , ale to wynika z moich doświadczeń, sam poszukuję nowego lepszego brzmienia w tej chwili a efekt to pół pokoju sprzętu, który teraz będę sprzedawał pół roku aby odzyskać zamrożone na odsłuchy pieniądze.

 

Do tej pory bynajmniej z tego co miałem u siebie, uważam, że najlepiej się z morelem zgrywał piec z linii DLS Ultimate.Możesz np dać DLS A3 na woofery i A4 na TW/Mid, zwrotka to umożliwia a woofery z tego zestawu lubią dostać dobrą dawkę waciszy. Nie chcę się wypowiadać nt, innych aut ,ktore słuchałem gdyż wtedy nigdy nie wiadomo jaki wpływ na jednostka główna, jaki piece, a jakie strojenie danego auta. Więc wypowiadam się jedynie na podstawie swoich doświadczeń w swoim aucie bo wtedy byłem w stanie wychwycić co daje zmiana , głośnika, pieca czy radia.

 

Co ma towarzyszyć tym Elate? Jakie radio? To ma grać pasywnie z ori zwrotką, aktywnie?

 

CHA-S634, CDA-105RI, Elate 6.2, (zwrotki od kompletu), JL10W3V3, u-dimission jr 2-370 zasilał przód i jr 2-370 zasilał suba, PXA-H100(rozważam zamianę na 650, tylkonie wiem czy coś tym polepszę, chciałem wszystkie głośniki podpiąć bez zwrotek - co o tym myślisz?). Samochód miał wypadek i poszedł do kasacji, został mi sprzęt. Grało to bardzo przyjemnie. Mam następne auto i chcę to zamontować, tylko że chcę 3 Way. Woofery będą w drzwiach w skrzynkach a TW i MID w słupkach. Chciałbym aby to zagrało dużo lepiej i z tąd te pytania. Nie mam możliwości na odsłuchy różnych konfiguracji a w szczególności w swoim aucie (subaru legacy sedan - jeśli to istotna informacja). I jak najbardziej zgadzam się z tymi boskimi trzema punktami bo to prawda najczystsza. Lecz w miarę możliwości jakiegoś ukierunkowania bym sie spodziewał (tak jak napisałeś może uda mi się DLS gdzieś posłuchać ale niestety nie w moim aucie). Jeśli wiesz jak brzmią u-dimision jr to może jesteś w stanie jakoś porównać różnice w brzmieniu DLS vs u-dimision jr.

ps. wiesz jakie to uczucie gdy sprzęt leży w domu a nie w aucie. ciągle drepczesz nóżkami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA-105RI,

 

To bym wymienił. Jakoś nie porywają mnie jednostki 107/105 Ri, moim zdaniem znacznie lepiej się sprawdzi coś starszego ze stajni Alpine no 9835 etc.( a może nie Alpine) nie wiem jakie lubisz brzmienie. :)

 

Trochę dziwne jest dla mnie wrzucanie tak wysokiej linii Morela a reszta klocków już niżej. Nie szkoda Ci kasy było na te morele?(chyba, że tanio je kupiłeś)

 

Elate 6.2, (zwrotki od kompletu)

Więc nie nadają się do 3 way, bo z tego co wiem są inne dedykowane do 3 way.

 

Trzecie poproś moda o przeniesienie tych postów i Twoich pytań do odp działu i tematu, gdyż wychodzi jakies mega OT , w temacie amerykańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał jutro MS 2125 bo akurat go wytaszczyłem z Niemiec. Lecz z tymi MS 1000 i MS 2125 w USA to potrwa bo znajomy mieszka w NY( widziałeś co tam "Sandy zrobiła) więc w najlepszym wypadku za miesiąc cokolwiek więcej skrobnę w tej tematyce choć zapewne odsłuch tego 2125 da jakieś tam pojęcie, co PG gra, do czego można porównać i czy rzeczywiście ich mit, ma uzasadnienie, czy jest tylko mitem.

 

Planuję go dać na średniaki i woofery zaś na TW pojdzie 2125. TW to Pioneer z serii ODR (takie śmieszne "śmigiełko"), średniak to Brax 2.1, sub Brax 10.1 a z wooferami sam nie mam jeszcze pojęcia, zrobię najpierw drzwi z kick paneli na pełne( choć to w mojej audi, nie wiem czy realne, bo jest masakra) i wtedy chcę odsłuchać parę wooferów i wybrać.

Biorę pod uwagę Braxy 6.1 z kolcem i bez, Dego Master, Tec'i 18ki. Drzwi chcę zrobić pod 18ki z ringiem zmniejszającym na 16kę abym miał komfort szybkiej zmiany wooferów.

Proca zaś to stara dobra 900ka z F1.

Wiem ,że to jazda na grubo, ale zamarzyło mi się nie tylko jedno z wielu dobrze grających aut tylko babcia ma dawać taki efekt po wrzuceniu ulubionej płytki,że synapsy stają dęba i banan się sam śmieje. ;)

 

A ja mam pytanie z innej beczki skoro temat mamy amerykański, czy ktoś wie cokolwiek więcej o piecach Critical Mass? Poza oczywiście abstrakcyjną ceną w zakupie(6-13000 dulków) ale w używce widziałem wcale się tak abstrakcyjnie nie cenią, i są tańsze niż np MSK czy Brax.

Na mnie np zrobiły wrażenie te dane:

 

S/N Ratio > 118 dB

Total harmonic distortion 0.0051%

 

Co prawda papier przyjmie wszystko ale takowe wyniki nie biorą się z taniej chińskiej masówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej od razu taki ze banan staje dęba? :hyhy:

 

Jak zwał tak zwał... Włożyłem w tego mojego żużlolota masę serca i pracy( od tygodnia tłumię całą od podłogi po dach), a to dopiero początek i jeszcze więcej pracy mnie czeka. Zamysł jest taki aby stworzyć jak najlepsze warunki sprzęt-zabudowa-instalacja dla wykończenia tego auta strojeniowo przez Nakamichi.

A czy banan stanie dęba? Nie wiem daj Panie aby była Chikita a nie zwiędły flak z dolnej półki Tesco... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy by chcieli, ale każdy się boi... (kupić za niemałe pieniądze)

 

No niestety np Critical Mass, to wydatek min. 3500 zł w używce. A to już się robią sumy ciężkie do przełknięcia w razie jak piec nie podejdzie...

Przy obecnej sytuacji u Nas w kraju każdy klocek o wartości pow. 1000 raczej długo szuka nowego właściciela.

Stąd zapewne każdy jest ciekaw, ale chodzi koło tematu jak koło jeża i nie dziwię się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...