Skocz do zawartości

Problem ze wzmacniaczem. Pomóżcie


LoveBass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od wczoraj mam podłączony wzmak Hifonics BXI1600D. Wczoraj było wszystko OK, ale dzisiaj po paru krótkich przejażdżkach stało się coś dziwnego, przestało grać. Otwieram bagażnik a tu świeci tylko mniejsza połowa oświetlenia wzmacniacza. Po przekręceniu stacyjki wzmacniacz włącza się na 2 sekundy( świeci się protect) i po tych 2 sekundach gaśnie większość oświetlenia wzmaka i na wejściu kabli zasilających 12V znika a pojawia się napięcie 5-6V(gaśnie protect). Przez kable idzie 12V a dlaczego przy złączach kabli zasilających nagle pojawia się 5V?

 

Macie może jakieś pomysły co może być nie tak z tym wzmacniaczem?

 

Wszystko mam dobrze podłączone, bezpieczniki całe. :) Wzmak nie był przegrzany, prądu ma wystarczająco dużo.

 

ps. Na zdjęciu są zaznaczone brakujące elementy. Na to nie patrzcie ponieważ zdjęcie mam z neta.

post-9891-0-51638600-1350248590_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wejściu kabli zasilających 12V znika a pojawia się napięcie 5-6V(gaśnie protect). Przez kable idzie 12V a dlaczego przy złączach kabli zasilających nagle pojawia się 5V?

To co piszesz jest raczej nie możliwe. W taki razie co, na aku tez masz wtedy 5v? Dziwna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na chłopski rozum to jak by coś nie łączyło to nie byłoby wcale napięcia,

nie do konca

polaczenie masz, ale slabe

 

przyklad/doswiadczenie

 

poluzuj kleme na aku tak zby byla luzna, ale nadal spoczywala na aku

wszystko w srodku dziala, ale silnika juz nie odpalisz!

chodzi o to ze przy poborze wiekszego pradu wszystko siada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie jakieś tam mam o tych sprawach ale geniuszem to nie jestem

Jutro sprawdzę dokładnie te kable na wszystkich konektorach i zaciskach :wink2:

 

No ale jak przez chwile(2 sec) mam te 14V na wzmacniaczu to jak to wytłumaczycie? :hyhy:

 

Czasami potrafią płatać takie figle tanie oprawy bezpieczników jak i same bezpieczniki AGU.

Oprawkę mam z Hollywooda ANL i bezpiecznik tak samo z Hollywooda 150A. Więc myślę że nie jest to najgorszy towar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik tony_tr dnia 14 październik 2012 - 23:21 napisał

To co piszesz jest raczej nie możliwe.

mozliwe

Jest możliwe

Autor napisał, że wszystkie połączenia są sprawdzone i to na pewno nie to. Wychodziłoby na to, że na jednolitym kablu (z założenia) puszczonym z aku, na jednym końcu jest 14v, a już na drugim 5v. Nie pisz więc, że jest to możliwe.

 

 

 

Teraz już odbiegając... Skoro wzmacniacz niedomaga już w spoczynku, to musiałoby to być wąskie gardło grubości włosa.

 

 

 

ja obstawiam kiepskie zacisniecie konektorow na kablach

Czy można to zrobić aż tak kiepsko by był aż taki efekt jak opisuje autor? No chyba, że pokryłby miejsca styku jakimś materiałem o bardzo niskiej przewodności.

 

 

Prawda jest taka, że autor coś nam tu ściemnia :) Nic się tu nie trzyma kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak koledzy prosza Cie o sprawdzenie to sprawdz :)

 

Miałem kiedyś taka sytuacje: Audio włączało sie normalnie ale grało tylko do 1/3 głosności ( mniej wiecej i nie zawsze bo zależało od utworu) Po przekroczeniu danej głośności wszysto zaczeło przerywać i się rozłaczać. Gdy zmniejszyłem głosnosć wracało do normy

 

okazało się że bezpiecznik przepalił sie tak niefortunnie tworząc przerwę 0.5mm albo mniejszą gdy właczyłem audio na bezpieczniku można było zaobserwować iskrę ( dziwne że przy tak małym napieciu)

 

Kolega miał to samo z oprawką AGU. Mimo że masz ANL sprawdz dokladnie wszystko. Założ inny bezpiecznik na próbe jeśli inne połaczenia bede OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dokręciłem jeszcze wszystkie styki na kablach zasilających i nic nie pomogło. Ja odłączę kable od wzmaka to mam 12V, a jak przyłączę to jest 6V na tych stykach wzmaka a na aku w tym momencie jest 12V. Może to wina wzmaka? Coś się uszkodziło?

 

Przed i za bezpiecznikiem jest ciągle 12V, tylko przy wzmaku jest 6. Nie mam pojęcia co jest grane, a raczej nie grane :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można to zrobić aż tak kiepsko by był aż taki efekt jak opisuje autor?

uwierz mi, widzialem juz tak dziwacznie zaciskane konektory ze nic mnie nie zdziwi :P

 

No ale jak przez chwile(2 sec) mam te 14V na wzmacniaczu to jak to wytłumaczycie?

juz to wytlumaczylem na przykladzie klemy na aku.

 

Kabelki mam 50mm2. Wszystko czysta miedź OFC.

jezeli to tez hollywood to raczej to nie ofc :P

 

 

ja bym wzial wzmacniacz do domu i tam go sprawdzil czy sie uruchomi (lub inny samochod)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...