Skocz do zawartości

Mój pierwszy system


desperados580
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na początku chciałbym prosić o wyrozumiałoś gdyż jestem tu nowy i moja wiedza z zakresu systemów audio jest znikoma.

 

A więc od początku...

Planuję stworzyć swój pierwszy system audio.Założenie jest takie aby nie ingerowaćw wygląd wnętrza auta.Wszystko ma być zamontowne w miejsca fabryczne.Żadne subwoofery w bagażniku nie wchodzą w grę. Tylko 2 głośniki i tweetery przód i tak samo tył plus oczywiście wzmacniacz i radio.

 

Obecnie jestem na etapie wygłuszania drzwi przednich.Zakupiłem maty STP i pinakę do boczków.

 

Zdjęcia z zabawy z drzwiami przedstawiam poniżej.

 

post-10496-0-34110200-1349819910_thumb.jpg

 

post-10496-0-28817700-1349819900_thumb.jpg

 

post-10496-0-88984000-1349819845_thumb.jpg

 

post-10496-0-58273900-1349819855_thumb.jpg

 

post-10496-0-84553800-1349819890_thumb.jpg

 

post-10496-0-32029900-1349819865_thumb.jpg

 

post-10496-0-58985500-1349819883_thumb.jpg

 

Dzisiaj zakupiłem też głośniki na przód.Wybór padł na DLS R6

 

post-10496-0-88308000-1349820333_thumb.jpg

 

post-10496-0-00025200-1349820343_thumb.jpg

 

I dalej mam problem ze wzmacniaczem i tweeterami...

 

Wszelkie sugestie i wskazówki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tytule dał byś co to za auto, co by kiedyś, ktoś może skorzystał... Jak bazujesz tylko na przodzie i bez suba, to nie ma kompromisów, drzwi muszą być na beton zrobione, inaczej R6 będą pompowały tą matą, jak by tam była guma :) Trzeba to zrobić porządnie. Co do wzmacniacza, to poczytaj na Forum co podchodzi pod takie wooferki DLS (niech Twoją uwagę przykuwa dobrej jakości prąd i to w sporej liczbie RMS :D ). Tweeterki - musisz mieć określone preferencje, jak mają grać, więc na obecną chwilę nie ma co podrzucać propozycji, nie wiadomo jakie radio - wróżenie z fusów. Tył sobie daruj, a lepiej dołóż do wzmacniacza, radia, czy czegoś innego te pieniądze :) Radio ze zwrotnicą jak byś wybrał, wtedy mógł byś pomyśleć o 2 piecykach - 2/4 kanały na woofer, 2 kanały na tweeterki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztywniej. ale ile musiałby np. dać maty szklanej by nie pracowała razem z matą. a bez maty to by zaraz pękła. jeśli robić taki zabieg to chyba warto już tą blaszką pojechać :)

 

ja tam stosuje patent z żywicą juz w drugim aucie i nie narzekam, nawet przy wymianie szyby idzie to jakoś wykorzystać i łatwo zdemontować. daję najpierw matę pokrytą materiałem (ta czarna), którą pokrywam żywicą czyniąc z niej twardą skorupę, później daje włókno z zestawu naprawczego do łodzi dla wzmocnienia i usztywnienia i dalej smaruję żywicą. sprawdza sie idealnie i nie trzeba nikogo prosić aby blachę przyciął, drzwi dziurawić męczyć się z ukształtowaniem w 3 powierzchniach.

 

pozatym później i tak na to idzie boczek i wszystko dociska więc ta bierna membrana jest bardzo ale to bardzo bierna, o jakości podobnej do bas refleksu z dziur na odpływ wody czy przestrzeni z uszczelek przy szybie

 

 

 

http://imageshack.us/a/img187/9357/dsc7197large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

http://imageshack.us/a/img35/4255/dsc7239large.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego daj blachę w te otwory!Sam przekonałem się na własnej skórze co znaczy dobrze zrobione drzwi.W mojej Alhambrze przy pierwszej instalce dałem tak jak ty tylko matę i grało to kiepsko,teraz w Vectrze dałem blachę alu 2mm i jestem w szoku jak drzwi pompują.Popraw to bo będziesz rozczarowany!Dobrze zrobione drzwi to PODSTAWA!!! Powodzenia w dalszych pracach:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić w tej sytuacji rwać i zaczynać od początku?

skręcać drzwi i montować system, jak bedzie źle - a nie bedzie - to poprawisz ale chciałbym poznać śmiałka który pozna w trakcie odsłuchu czy w aucie zamontowano na otwory technologiczne same maty czy żywicę czy tez blachy...

drzwi i tak są dziurawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić w tej sytuacji rwać i zaczynać od początku?Trochę szkoda bo te maty nie są tanie...

 

Nie rwij. Mata się nie zmarnuje. Wytnij ją nożykiem po obwodzie otworu. Przykręć/przynituj blaszki a następnie przyklej na nie w celu lepszego wytłumienia właśnie te wycięte "placki " z maty.

Chyba ,że kleiłeś również od środka podwójnie maty w te otwory i masz je sklejone razem? To wtedy lipnie.

Natomiast nie skupiałbym się nad mniejszymi otworami technologicznymi skoro są już zaklejone, śmiało to im wystarczy i bez blachy.. Zajmuj się tymi największymi, zwłaszcza ,że chcesz mocniejsze woofery więc i będą robić trochę wiatru w drzwiach.

 

poprawisz ale chciałbym poznać śmiałka który pozna w trakcie odsłuchu czy w aucie zamontowano na otwory technologiczne same maty czy żywicę czy tez blachy...

 

Nie można Adam popadać w skrajności, wiadomo ,że czasami "beton" jest żle pojęty ale , w sumie zanitowanie tych dwóch największych dziur nie zajmie mu zbyt wiele czasu a jeśli wykorzysta użyte już maty to i nie generuje większego kosztu.

Natomiast ze swojego przykładu , dodam ,że miałem bardzo duży problem z pracą wooferów w Bmce a zwłaszcza strojeniem, kiedy spory otwór w drzwiach 20-30 cm był zakryty tylko matą i to klejoną z obu stron , mimo wszystko odkształcało się to i powodowało zmianę objętości drzwi( u mnie było to na maksa skopane, więc nie twierdzę ,że tak będzie w każdym przypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki adamu za pomoc.

 

Tak mam narazie same woofery ale tweetery lada dzien też kupie

 

Czy naprzykład taki wzmacniacz będzie ok do tych dlsów?

http://allegro.pl/wzmacniacz-kenwoood-kac-723-nie-dls-zapco-orion-i2700214469.html

lub

http://allegro.pl/wzmacniacz-kenwood-kac-6201-okazja-tylko-dzisiaj-i2692749316.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...