Skocz do zawartości

Przygotowanie zaplecza dla woferów (dynaxorb)


Whisper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W domu ludzie wkładają wytłaczanki od jajek :rotfl: Na audiostereo czasem pokazuja takie ustrojstwa :D Mozesz pierw nimi sprawdzić :D Jak nie słyszysz różnicy to po co przepłacać :D

Nie tylko w domu. Bartek Nazar ma to u siebie, tylko popsikane co by nie mokło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko popsikane co by nie mokło

Wystarczy zaimpregnować żywicą i będzie ok :) Jednak to czy ktoś takie coś sobie tam włoży to indywidualna sprawa, jeden powie że gra lepiej a drugi powie całkiem odwrotnie, trzeci jest bez zdania ale placebo działa. Jak patrze na cene tych mat o których mowa w temacie to mi się niedobrze robi... Cena za kawałek rzeźbionej gumki... no sory, sam takie flekiem wyrezam w garażu a sproszkowaną gumę użyje do przegubów w maluchu jak to miało miejsce w moich latach dzieciństwa :)

 

Moim zdaniem lepiej tą forsę przeznaczyć na dobre zrobienie furtek matami zwykłymi bez szaleństw w dynaxorb itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dynaxorb da niewiele

Myślę , ze tego rodzaju rozważania sa pozbawione sensu , gdy nie jest wiadomym przedział i zakres tego co może ulec zmianie .

Podobnie gdy nie wiemy o jakiej klasy sprzęt chodzi , lub gdy kołderka jest tak krótka , że brak finansów na godziwe materiały tłumiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepialstwo +10

Jakie czepialstwo?

Jednak to czy ktoś takie coś sobie tam włoży to indywidualna sprawa, jeden powie że gra lepiej a drugi powie całkiem odwrotnie, trzeci jest bez zdania ale placebo działa.

I tu jest sedno sprawy.Nie chodzi czy ktoś coś usłyszy tylko czy akurat w jego przypadku zastosowanie jakiegoś materiału pomoże czy zaszkodzi.Każde auto ma inne drzwi.Do pełni szczęścia nie wystarcza oblachowanie dziur i szczelne zaklejenie.Szereg zabiegów przekłada się na finalny efekt.

Jak patrze na cenę tych mat o których mowa w temacie to mi się niedobrze robi...

Jak się zatem czujesz jak patrzysz na drogie kable,rozety,głośniki itp.?Przecież te drobne acz ważne składniki decydują o końcowym brzmieniu i zadowoleniu lub nie,słuchacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaxorba nie próbowałem a jezyka mam u siebie w aucie. :P

 

Wiadomo jak coś wyglada to musi kosztować. :D

 

Jezyk nie kosztuje w sumie nic a jeśli ma rozbijać już fale to jakoś tam rozbija. Nie sadze żeby krawędzie ułożone tak jak w tych wynalazkach w stosunku do jezyka aż tak bardzo poprawiały dźwięk. Rozbijać będzie i te i te rozwiazanie. A czy usłyszymy różnice to nie wiem..

 

Różnią się tylko chyba walorami estetycznymi :rotfl: bo ten mój jezyk to nie oszukujmy hi-end to to nie jest :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze efekt placebo napewno zayeeebisty :rotfl: wkoncu drzwi mam wypasione z jezykiem :rotfl:

 

A tak na poważnie to nie wiem na ile zadziałał jezyk, ile blachy w furtkach a ile dodatkowe warstwy maty bo wszystko robiłem razem przy okazji poprawiania drzwi ale dźwięk się wyraźnie uspokoił brak jakichś ( i tu dupa bo nie mam jeszcze praktyki w nazywaniu wrażeń dzwiekowych) drgań no i jeśli chodzi o średnice to porównując zrobione i niezrobione drzwi to miałem wrażenie ze głośniki się jakoś darły w niezrobionych a po poprawce drzwi wszystko się jakoś fajnie ............powiedzmy uspokoiło. Jestem po prostu zadowolony i nie wiem czy będę wynikał co zrobiło robotę bo z efektu calosciowego jestem zadowolony :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam zastanawiam się czy nie wsadzić Dynaxorb do subwoofera , niestety z powodu ograniczonego miejsca głośnik od tylnej ścianki obudowy ma około 1 cm przestrzeni. Na chwilę obecną pomiędzy głośnik a obudowę dałem matę z wełny owczej co daje dość dobry efekt , próbowałem kombinację wełny plus pianka GMS ale pogorszyło dźwięk. 

Może ktoś z was miał podobny przypadek i coś poradzi bo metoda prób i błędów kosztuje w tym przypadku około 450zł.

 

Głośnik JL audio 10tw3 w obudowie zamkniętej pojemność około 14,2 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym że to możliwie optymalna obudowa , może zyskałbym z litr może dwa gdybym zdecydował się na włókno szklane i wywalenie wzmocnień. Taką objętość subwoofera zaleca producent (14,2 litra).

 

Najlepiej będzie przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...