Skocz do zawartości

Żywica a zapach po jej użyciu.


slawa88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak wielu z Was, mi też często w ręce wpada żywica. Używam żywicy polisterowej najczęściej Bolla. Chodź inne pachną tak samo.

Moje pytanie tyczy się tego jak pozbyć się tego zapachu, którym przesiąka całe auto. Czy macie jakieś sposoby? Może jakieś środki? Nie sztuka dać zapach bo wtedy jakby się gryzły i jest chyba jeszcze gorzej.

Czyli proszę o opinię, doświadczenia w przeciwdziałaniu zapachu żywicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Ale nie mając garażu, nie otwierając więc okien czy drzwi to czasu a czasu. A może ktoś wie jak to rozwiązać inaczej. Kilka metod domowych ostatnio widziałem do takich zabiegów ale nie wiem ile to prawda ile fałsz. Że niby kilka kropli jakiegoś zapachu, olejku, lub solanka niby wyciąga zapach jak się zostawi w misce czy wiadrze. Sprawdze te mity dziś przy pracy. Ale może ktoś już coś próbował:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisior...dałeś pomysł tak banalny że sam bym nie wpadł. Mimo że używam kawy np do neutralizacji zapachu perfum:) jak tylko to napisałeś śmiałem się sam z siebie że przez tyle lat tego nie zrobiłem używając wielu innych rzeczy. Kawa naprawdę daje super rezultat:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jakaś babeczka w perfumerii powiedziała mi ze kawa jeszcze dodatkowo takjakby oczyszcza nasz nos, bo bez przewąchania kawy nos ludzki jest w stanie rozróżnić max 3 intensywne kompozycje zapachowe a potem wszystkie już się mieszają i to co czujesz nie ma wiele wspólnego z prawda. Po porządnym powachaniu kawy węch się resetuje i znowu możesz wąchać :wink:

 

Ale w sumie to OT ale chyba nawet ciekawy :)

 

A jak już chcesz bardzo skutecznie wykorzystać moc kawy to wysp ja do garnka i potrzymaj trochę na kuchence gazowej tak żeby zaczęła się porządnie dymic "tzw palenie kawy" (tylko kawa ma byc palona a nie zpalona :wink: )przykryj to pokrywka i wio do auta (chyba ze masz turystyczna kuchenkę to możesz sobie spalić kawę przy aucie :D ) i tym dymem musisz okadzić wnętrze samochodu i najlepiej zamknąć ten dym we wnętrzu.

 

Sam dym pachnie dziwnie ale po chwili jak się rozcienczy z powietrzem to dopiero masz zapach porządnej kawy który momentalnie zabija każdy zapach i pięknie pachnie kawa.

 

Powiem ze testowane było przeze mniez dobrym skutkiem do neutralizacji wnętrza naczepy-chłodni po przewozach ryb lub cebuli a tych zapachów nawet piany aktywne nie dają rady i mycie cisnieniwe nawet wrzatkiem a kawa palona daje radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nazwa handlowa - ŻYWICA POLIESTROWA :rotfl:

 

Małe opakowanie to weź sobie zestaw naprawczy z zywica. Zawiera w komplecie mate z włókna szklanego i utwardzacz :wink:

 

dostępne w handlu są małe opakowania nawet 200ml

 

Ja używam masowo zywicy konstrukcyjnej AROPOL M 105 TB - tania i skuteczna.

 

Jak potrzeba trochę lepszej i bezbarwnej to Polimal 109 lub Polimal 127 (ale ta jest droższa) z tym ze oba polimale są zywicami nieprzyspieszonymi i trzeba do nich dodawać przyspieszacza kobaltowego.

 

Do zwykłych zastosowań AROPOL jest wystarczający :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...