Skocz do zawartości

Seas Lotus Reference - aplikacja w 3-way.


M_A_X_A_M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów ma/miał styczność z zestawem Seas Lotus Reference z pierwszej serii (z blaszanymi wysokotonówkami) wzbogaconym o średniaka?

Jak zachowują się wówczas wysokotonówka i niskośredniotonowy w porównaniu z ich klasyczną aplikacją w 2-way?

Jaki średniak z nimi współpracował i jak wtapiał się w system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje posluchac 3 way z tymi przetwornikami, sredniaka nie pamietam niestety, pamietam jedynie tylko to ze to co najlepsze w lotusach, czyli srednica z magnezowego woofera została totalnie zabita, fundament byl fajny

Obcięciem średnicy z RW165 się nie martwię. Ciekawi mnie za to, czy wydatne zawężenie od góry przetwarzanego przez niego pasma powoduje jakieś istotne zmiany w odtwarzaniu przez niego szeroko pojętego "kick'a". Od razu wyjaśnię - nie oczekuję od niego zastępowania suba - to nie rola przetworników tego typu.

Kolejna kwestia, która mnie nurtuje to wysokotonówka - czy teoretycznie wyższe jej cięcie niż w przypadku systemu 2-way przekłada się na jakieś zmiany jej brzmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze metalowej wysokotonowce moze to wyjsc tylko i wylacznie na dobre - przynajmniej tak bylo u mnie z paroma tweeterami Focala.

 

Co do magnezowek - fakt graja zajebiscie nawet duzo wyzej niz tego wymaga standardowa aplikacja woofera w 3wayu, ale ze wzgledu na przeolbrzymi rezonans membrany (w okolicach 4kHz) i tak nie powinno sie ich ciac wyzej jak jakies 1,6-2,0kHz filtrem 18dB/Okt.

 

Na dodatek mysle, ze ciezko bedzie dobrac sredniak, ktory zgra sie fajnie z reszta od Seas'a - odradzam wszelakie kopulki - juz Utopia 3W2 lepiej zgrala mi sie z Excelami 18cm (chociaz u nie za tweeter robila szpilka od Scana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze metalowej wysokotonowce moze to wyjsc tylko i wylacznie na dobre - przynajmniej tak bylo u mnie z paroma tweeterami Focala.

Jedyne co mnie martwi w przypadku tweet'a z setu Reference to braki w najwyższych oktawach. Czy przy wyższym cięciu zjawisko się utrzymuje? Poza tym świetnie wspominam ten przetwornik.

Co do magnezowek - fakt graja zajebiscie nawet duzo wyzej niz tego wymaga standardowa aplikacja woofera w 3wayu, ale ze wzgledu na przeolbrzymi rezonans membrany (w okolicach 4kHz) i tak nie powinno sie ich ciac wyzej jak jakies 1,6-2,0kHz filtrem 18dB/Okt.

Da się wyżej, choć to wymaga już odpowiednich zabiegów.

Na dodatek mysle, ze ciezko bedzie dobrac sredniak, ktory zgra sie fajnie z reszta od Seas'a - odradzam wszelakie kopulki - juz Utopia 3W2 lepiej zgrala mi sie z Excelami 18cm (chociaz u nie za tweeter robila szpilka od Scana)

Z jakiego względu odradzasz kopułki? Pytam z ciekawości - średniakiem i tak będzie stożek.

Chyba, że średniak Lotusa:) Tylko nie mały klocek z niego.

Znasz moje zdanie na jego temat - 10cm już na słupek nie wsadzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem Morela CDM-88 i jakiegos DLS'a (niepamietam modelu bo szybka wrzuta "na pozyczce" byla) i jakos srednio sie to komponowalo - mam wrazenie, ze miekka kopulka plus twardy magnez tworza jednak mezalians. 3W2Be zagraly zdecydowanie lepiej.

 

Fountek robi sredniaki/szerokopasmowki z metalu - moze tu byloby lepiej (choc pamietam, ze Mehow raczej zbyt dobrze na ich temat sie nie wypowiadal)

 

 

Wyświetl postUżytkownik Marcyś dnia 01 październik 2012 - 11:55 napisał

Chyba, że średniak Lotusa:) Tylko nie mały klocek z niego.

Znasz moje zdanie na jego temat - 10cm już na słupek nie wsadzę :)

 

Co do sredniakow z magnezu to tez maja cholernego pika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Projekt . Wykonanie fajne. Ładne pudełeczka, osobne dla twistera i woofersona.

 

Dla mnie projekt nie był zły , nie był typowym uniwersalnym rozwiązaniem , a uwzględniał indywidualne cechy użytych przetworników.

Natomiast nieudolne próby użycia tych przetworników w układach aktywnych bez zrozumienia ich specyfiki obrosły legenda i były tematem komicznych dyskusji.

Superturbomaszyna ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...