Skocz do zawartości

Hertz HT25 - za ostre.


vinqo91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W swoim aucie mam zamontowane wysokotonowce Hertz HT25, które są podłączone pod wzmacniacz Magnat The Rock 600.

Muzykę słucham naprawdę różną i po prostu te tweetery grają dla mnie za ostro - przy delikatnie głośniejszym graniu po 5 minutach mam już dosyć. Przód uzupełniają mi jakieś Alpierdy dwudrożne, które również musiałbym zmienić.

 

Wzmacniacz podaje przy 4 OHM około 65 W RMS na kanał. W mostku 160 W RMS. Jest on tylko i wyłącznie przeznaczony na podłączenie przodu tak wiec mój przyszły zestaw nie powinien być jakiś super mocny, ale mający w miarę wysoką skuteczność.

 

Szukam czegoś co naprawdę zagra fajnie, nie za ostro i nie za mdło. Wysokie tony mają być naturalne i precyzyjne. Bass nie musi być głęboki ponieważ od tego mam suba. Byle średnie tony nie zanikły.

 

Najlepiej, żeby to grało równie mocno, co czysto i ładnie.

 

Najlepiej jak bedzie to zestaw dwudrożny. Jest naprawdę tego cała masa i cieżko mi jest się zdecydować na cokolwiek. Nie bardzo mam też możliwość przesłuchania różnych sprzętów chyba, że w markecie albo na youtube.

 

Znalazłem kilka zestawów do kwoty 300 zł, za którą myślę, że jestem już w stanie dostać coś co chociaż trochę mnie zadowoli.

 

A więc:

- Alpine Sxs-1757

- Hertz DSK 165 - chociaż do Hertza jestem pesymistycznie nastawiony.

- u-Dimension EL Comp 6

- Vibe Slick 6

- Crunch BMX 6,2C

- Helix Blue 62C

 

Głównie zastanawiam się nad Helix vs u-Dimension, ale prosiłbym o pomoc i waszą opinie na temat tych zestawów lub o jakąś inną propozycję.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu te tweetery grają dla mnie za ostro

gratuluje - odkryles ze woda jest morka ;)

 

wszystkie zestawy ktore podales sa "nijakie"

 

jedyny zestaw w tej kwocie jaki cos soba reprezentowal to beyma sck-65 ktora juz niestety nie jest produkowana...

opcja spoza sklepu to "ama + mission" ale nie wiem czy odwazysz sie kupic cos "nie markowego" i nie ze sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje - odkryles ze woda jest morka ;)

 

gratuluje, pokazales ze nie znasz tych tweeterow :)

 

Znalazłem kilka zestawów do kwoty 300 zł, za którą myślę, że jestem już w stanie dostać coś co chociaż trochę mnie zadowoli.

 

 

nie rozwazales dokupienia wzmaka na tweetery w tej cenie i puszczenia ich w biampingu? No i nie podales jakiesz masz radio, czy dysponujesz aktywka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykę słucham naprawdę różną i po prostu te tweetery grają dla mnie za ostro - przy delikatnie głośniejszym graniu po 5 minutach mam już dosyć.

Zerknij do tematu FUBU, można ht25 ogarnąć.

Przód uzupełniają mi jakieś Alpierdy dwudrożne, które również musiałbym zmienić.

Raczej całkim usunąć bo pożytku z nich żadnego nie ma.

Wzmacniacz podaje przy 4 OHM około 65 W RMS na kanał. W mostku 160 W RMS. Jest on tylko i wyłącznie przeznaczony na podłączenie przodu tak wiec mój przyszły zestaw nie powinien być jakiś super mocny, ale mający w miarę wysoką skuteczność.

Poszukaj na forum jakimi wzmakami użytkownicy pędzą hsk i co im z tego wychodzi. Wymiana wzmacniacza wydaje mi się lepszym rozwiązaniem niż wymiana tweetków.

 

Całkiem inna historia gdy jesteś właścicielem podróbek ht25, tu znalezienie lekarstwa może być problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do tematu FUBU, można ht25 ogarnąć.

 

Tu patrzenie nic nie daje. Trzeba by było posłuchać.

 

 

Całkiem inna historia gdy jesteś właścicielem podróbek ht25, tu znalezienie lekarstwa może być problematyczne.

 

Dlatego...

 

 

Zrób fotkę tweetera tak żeby widoczny był kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie odnoszę wrażenie, że moje HT25 ostatnio zmiękły aż za bardzo ;p

ale na początku na ori zwrotce pod ps300 krew z uszu, po 15 minutach ostrego grania w uszach piszczało.

jedyna opcja bi amp, jak koledzy mówią, i fajnie by było pobawić się w inne cięcia tego zestawu.

jeżeli nie chcesz się zaawansowaniej bawic, polecę diorę gds1607 za 130zł, która nie ma sobie równych jako nowy, gotowy zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje, pokazales ze nie znasz tych tweeterow

masz racje, nie znam ich tak dobrze jak ty

ale zwroc uwage na moje preferencje - ja preferuje "morelowe" brzmienie i takie glosniki sa dla mnie za ostre

 

doswiadczona osoba poradzi sobie z uspokojeniem glosnika. ale poczatkujacy? a tak z ciekawosci - ktos zapytal jak on to ma podlaczone? hertz z alphardem? na jakiej zwrotnicy? aaa - alphardy 2 drozne! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój wzmacniacz jest po prostu za słaby?

 

Cały przód mam podłączony pod wzmacniacz Magnat The Rock 600. Każdy głośnik pod osobny kanał na którym jest 65 W RMS. Tweetery dodatkowo mają zwrotnice podłączone chociaż chyba musze je wywalić bo to one ograniczają mi możliwość sterowania tweeterami - chodzi o zmiane częstotliwości jakie mają grać. Alpierdy osobno oczywiście. Suba mam pod drugi wzmacniacz ( wcześniej pisałem o nim bo były i nadal są pewne problemy - Crunch Gti2200) głośnik JBL Gt5-12.

Tak więc biamping o ile dobrze rozumiem pojęcie jest u mnie zastosowany.

 

Jedynie czego się obawiałem to to iż mogę uszkodzić głośniki gdy wymontuje zwrotnice i o to że mój wzmacniacz może czasem nie odciąć wszystkich niskich częstotliwości przez co zostaną one spalone.

 

Czyli mówicie, że o ile HT25 są oryginalne to to nie jest najgorszy sprzęt?

 

A te alpierdy na co wymienić? Aby dobrze dopełniły całość.

 

Hertze mam takie identyczne: http://allegro.pl/no...2644273332.html

Radio Sony CDX-GT450U

 

Pozdrawiam:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zetniesz ht25 niżej (tzn będą jeszcze grały ponizej 1.5K) to poprostu je spalisz. Koledzy wciąż chcą fotki kabla jaki jest przy tweeterze, bez tego nie zaczniemy dyskusji...

 

http://imageshack.us/a/img38/1378/blablablawu.jpg

 

Tak to wygląda:)

 

Cholera chyba podróba... A kosztował mnie 99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...