Skocz do zawartości

Nowy "flagowy" Alpine D800


KubaG.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Chciałem zapytać czy ktoś miał okazje posłuchać nowego "flagowego" modelu Alpine'a . Słyszałem że z ustawień ponoć ma wszystko "co potrzeba" i nie potrzebuje pxa100/800 jak niektóre modele . Głownie chodzi mi o opinie na temat (barwa,brzmienie) tego radia jak wypada na tle starszych sprawdzonych jednostek typu 9855,35,33 noo i 7990 , 9990 które mogę kupić .. ewent dex-90 . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustav nie jestem pewien , ale jakiś czas temu napisałem pytanie na gg do sklepu "carado" (bo widziałem że je sprzedają) i dostałem odpowiedz że "do d800r nic już nie potrzeba bo ma wszystko i brzmienie piekne" ;] ale myślałem żeby własnie ktoś z forum się też wypowiedział ... o ile mial okazje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już kiedyś .. może i zadowala "najbardziej wymagających" ale dalej nie wiem jak wypada na tle starych modeli (które są tańsze) do których wszyscy są przekonani bo z tego co widze to wiekszość modeli która obecnie wychodzi to albo procek do tego , albo po kupnie ktoś bardziej kumaty je odsyła bo woli np.9835 . Może i brzmieniem by przekonało i może i bym sie skusił i mozliwe że bez pxa ma tylko "bass level" :P (czy to nowy chwyt marketingowy alipne'a) pzdr :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że z ustawień ponoć ma wszystko "co potrzeba" i nie potrzebuje pxa100/800 jak niektóre modele

 

Z pewnością co do tego " co potrzeba" musisz liczyć się z zakupem 800ki do kompletu.

Więc z pewnością ta jednostka nie jest warta tego co się z nią żąda w PL... Realnie 2-2,5 tys.

Taki komplet w używce wychodzi w okolicach 4,5 tys (Proc+ jednostka).

zaś ceny sklepowe to abstrakcja bo w okolicach 6.5 tys.

A w tym momencie lepiej dać 3kę za HX-D2 i mieć sprawdzone źródło.Ale to tylko moja opinia.

 

do sklepu "carado" (bo widziałem że je sprzedają) i dostałem odpowiedz że "do d800r nic już nie potrzeba bo ma wszystko i brzmienie piekne" ;]

 

Tego akurat komentować nie będę , ale patrz wyżej... Jeśli chodzi Ci o aktywne możliwości tej jednostki. :wink:

Co do brzmienia wstrzymaj się z zakupami. Gdyż w tym tyg lada dzień powinna dojść 800ka więc gdy ją podłączę powiem Ci śmiało, co jest warta brzmieniowo w odniesieniu do Alpiny 9861Ri jaką teraz posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem dwa razy tą stację z prockiem 800'tką.Faktycznie nie wymaga rux'a ponieważ można obsługiwać go z kompa(USB).RUXem również się bawiłem i uważam że Kompem znacznie łatwiej i sprawniej się go obsługuje.Stacja ma bardzo okrojone możliwości sterowania prockiem,w zasadzie to można jedynie wybierać pamiątki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy, które przemawiają zaś za tą jednostką jest to:

 

"24-Bit Burr-Brown DAC" i to "Cyfrowe wyjście optyczne (wymaga KWE-610A)" choć już to "KWE-610A" to czyste qurew... o ze strony tej firmy gdyż użytkownik płacący im ponad 3 tys za jednostkę bez procesora musi dopłacić extra za kabel a nie zwykłego Toslinka aby mieć sygnał po optyku...

Dokup to dokup tamto... Ok gdyby kosztowała tysiąc to można dokupować, ale płacąc 3 tys i te ich wszystkie puszki i gadżety robi się z tego 5 tys zł.

 

Montowałem dwa razy tą stację z prockiem 800'tką

 

I jak to wypada brzmieniowo Radek w odniesieniu np do starych sprawdzonych flagowców w miedzi od Alpine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy, które przemawiają zaś za tą jednostką jest to:

 

"24-Bit Burr-Brown DAC" i to "Cyfrowe wyjście optyczne (wymaga KWE-610A)" choć już to "KWE-610A" to czyste qurew... o ze strony tej firmy gdyż użytkownik płacący im ponad 3 tys za jednostkę bez procesora musi dopłacić extra za kabel a nie zwykłego Toslinka aby mieć sygnał po optyku...

Dokup to dokup tamto... Ok gdyby kosztowała tysiąc to można dokupować, ale płacąc 3 tys i te ich wszystkie puszki i gadżety robi się z tego 5 tys zł.

 

Jeszcze chwila i będzie to jedyna jednostka multimedialna z wyjściem cyfrowym , a tu tylko utyskiwania nad ceną :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi dopłacić extra za kabel a nie zwykłego Toslinka aby mieć sygnał po optyku...

Kabelek kosztuje ok 200zł.Bez szału jest ta stacja,wielki ekran a na nim niewiele do zrobienia.Procek gra bardzo przyzwoicie,nie wiem co to za flagowce w miedzi.

Dodatkowym plusem tego procka jest możliwość współpracy z innym źródłem co w deseń bitOne'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem dwa razy tą stację z prockiem 800'tką.Faktycznie nie wymaga rux'a ponieważ można obsługiwać go z kompa(USB).RUXem również się bawiłem i uważam że Kompem znacznie łatwiej i sprawniej się go obsługuje.Stacja ma bardzo okrojone możliwości sterowania prockiem,w zasadzie to można jedynie wybierać pamiątki.

Tego ruxa to chyba ktoś na pracę końcową w szkole średniej opracował , bo do poprzednika zrobionego około 6-8 lat wcześniej to nie ma porównania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila i będzie to jedyna jednostka multimedialna z wyjściem cyfrowym , a tu tylko utyskiwania nad ceną :) .

 

Oj tam oj tam... Zawsze będzie można podesłać na Zimnej Wody i będzie optyk... Jak już zbaranieją co cna w tych nowych jednostkach. :)

 

,nie wiem co to za flagowce w miedzi.

 

Chodziło mi np o porównanie brzmienia do np 7944( przewaliło Ci się przecież trochę tych oldscoolowych jednostek Alpine)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagra tak samo jak stacja z prockiem 800'tką.

 

Czyli jako żródło same w sobie( pomijając kwestie dostępu do strojenia) nie jest taka zła i coś tam sobą prezentuje?

 

Kabelek kosztuje ok 200zł.

 

Pal licho te 2 stówki (toslink kosztuje 100), ale liczyłem na to ,że wypnę 9861 z babci i włożę bez komplikacji 800tkę, a tu się okazuje ,że będę musiał grzebać po podłogach i targać się z optykiem, wyciągać stary i wkładać nowy, bo panowie z Alpine mieli fantazję i zmienili standardowe złącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal licho te 2 stówki (toslink kosztuje 100), ale liczyłem na to ,że wypnę 9861 z babci i włożę bez komplikacji 800tkę, a tu się okazuje ,że będę musiał grzebać po podłogach i targać się z optykiem, wyciągać stary i wkładać nowy, bo panowie z Alpine mieli fantazję i zmienili standardowe złącze.

 

To jak go nie wytargasz , będziesz miał kompatybilność starego i nowego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagra tak samo jak stacja z prockiem 800'tką.

 

zapytałbym Radku czy jesteś tego pewny, biorąc pod uwagę te wszystkie detale (jakość napędu, to jak wygląda tor audio tj. czy idzie czysty do procka, czy po drodze ma jakieś "przeszkody") które odróżniają (podobno, bo ja na własne uszy tego nie słyszałem) dźwięk np.ze zmieniarki od dźwięku z dobrej jednostki (przy założeniu transmisji cyfrowej w obydwu przypadkach), ale to chyba grzebanie w szczegółach by było :wink:

Choć w przypadku trucka, to chyba o takie niuanse chodzi właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć w przypadku trucka, to chyba o takie niuanse chodzi właśnie :)

 

Nie wnikam w niuanse( co tam w tych puszkach siedzi, gdzie latają elektrony i czy nie zderzają się na skrzyżowaniach ;) ) mnie interesuje jedno. Co się wydobywa z głośników, po podpięciu takiego kombajnu.Bo brzmienie starych modeli(wspomniane 7944) jest dla mnie piękne, jedyny problem z nimi poleca na ich wieku( i awaryjności z tego tytułu). Stąd mój wzrok jako zródła skierował się w stronę 800ki, jako stosunkowo świeżej i z optykiem.

Ale czasami pogoń za nowinkami zapędza czasem w kozi róg , brzmieniowo. Więc posłuchamy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck dla wyjaśnienia,w procku(800) wejście jest na toslinka.Stacja ma inne wyjście i już do niej potrzebny jest inny kabalek.

 

To wiem ,że koniec tego nowego kabelka jest zwykły i podejdzie np śmiało pod 701kę itp z optykiem. Chodziło mnie właśnie jaki Oni mieli cel zmieniając sprawdzone od lat złącze przy jednostce(poza chęcią wyciągnięcia dodatkowej kasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brzmienia wstrzymaj się z zakupami. Gdyż w tym tyg lada dzień powinna dojść 800ka więc gdy ją podłączę powiem Ci śmiało, co jest warta brzmieniowo w odniesieniu do Alpiny 9861Ri jaką teraz posiadam.

 

Truck , to jak zrobisz odsłuch i się tym pobawisz to daj znać na priv , albo w temacie .. co to jest warte I JAK wypada przy innych sprawdzonych modelach i czy warto się w to wpie..... wpiepszyć :looka:

Bo Alpine mnie zaczyna denerwować z tymi swoimi "podchodami" kup to tamto ...

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...