Skocz do zawartości

Jakie auto do ok 3-3.5tyś. ??? Z LPG


grzesiek7aa14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tico, puszka owszem, ale do śmigania po mieście, parkowania.. Ja może dorzucę coś co mało sie może podobac -Ford Ka. Z bratem przejeździliśmy 200tys kilometrów. Spalanie w tarasie 4.5-5litrów, w miescie 6,5-7litra. Mało awaryjny, zwinny na parkingu.

Silnik o którym mowa - 1.3. Technicznie - nie rozumiem czemu ludzie narzekają na forda - mi był najbliżej serca jeżeli chodzi o jazdę codzienna.

Prosty w obsłudze jak maluch - wiele rzeczy robiłem sam pod "domem"

Może wygląd "damski" ale za to na parkingu małolaci się nie kręcą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajoma wpadła w dziure i pękła jej deska rozdzielcza :D

Żartujesz? Chyba wpadła w lej po bombie albo krater :cool:

Kaczka ma wiele miękkich plastików. Zdejmowałem panel przedni, to ciężko sie go wsadzało taki był miekki. Jak poszedł panel przedni to musiała być niezle wczesniej walnięta aby tak się zniekształcić. Tylko wpływ zniekształconej konstrukcji mógł mieć na to wpływ.

7lat z bratem jeżdziliśmy kaczką, ja nie raz wpadłem w niezła dziurę, po 10latach całkowitej eksploatacji wymieniłem amorki ( brat kupił uzywanego 5latka)

Jedyna 2rzeczy na jaką trzeba naprawdę zwrócic uwagę to

1-lewe przednie nadkole-korozja przy drzwiach-tam jest zainstalowany układ elektorniczny do sterowania zaplonem, uważac aby go nie zachlapac bo sie przepala i wywala cewkę napiecia

2-tylna belka-korozja

Innych problemów-nie stwierdzono.

Auto sprzedałem jako 12letnie z przebiegiem 205tyś.. Chciałem powiedzieć sprzedawcy ze 105tys ale co oszukiwać.. Wieci, licznik jak w maluchu, przebieg po 99tys km sie zeruje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAczka fajna opcja pod warunkiem, ze trafisz na zadbaną. Jakość plastików tragiczna - znajoma wpadła w dziure i pękła jej deska rozdzielcza :D

 

Pali to to w piździet.

Z fajnych aut to chyba jedno z najlepszych w historii motoryzacji, aż sie dziwie ze nie padło wcześniej - toyota starlet - jeżeli chodzi o bezawaryjność to jest mistrzostwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf III to śmieć, gnije strasznie.

 

No nie wiem czy taki smieć. To Ty chyba Opli nie widziałeś jak gniją :rotfl: Dużo zależy od tego jaka historia auta i jak kto dba. Brat sprowadził z Niemcowni i do tej pory rozrządu nie wymieniał. A na liczniku już pod 300 tyś. Silnik chodzi jak igiełka. Pali na strzała w najostrzejsze mrozy itd. Jak już o blachy idzie to najpierw "siadaja" nadkola i tylna klapa przy szybie i zamku). A do nagłośnienia autko całkiem "dźwięczne". Ale fakt dorwać w tej cenie autko zadbane i warte uwagi jest ciężko. Ale nie jest to niemożliwe.

 

Ja bym jeszcze rozglądał się za Honca Civic V, Mitsubishi Lancer V (znajomy ma i praktycznie ino wahe leje =) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda Civic 5Gen w hb. Silnik 1.3 bardzo dynamiczny i zrywny , Spalanie okolo 6-7litrow ,i za 3500pln da rade znalezc dobry okaz :)

 

x2. Jeździłem tym ze dwa lata. Części może nie śmiesznie tanie ale mi praktycznie się nie psuła. Więc wychodzi na jedno. Dużo miejsca pod maską więc podstawowe usterki naprawiasz sam. Dodatkowo manuale dostępne na necie z takimi rozpiskami że mechanik zaczyna być zbędny:-) Małe, ładne, a i pralkę przewieziesz jak będzie trzeba. 1.3l 75koni - w trasie nad może spalało ok 4.7l pb. Jedyny jak dla mnie mankament to tylne nadkola. Ale raz zrobione nie gniją przez kilka lat. Autka trzymające się w cenie więc to mówi samo za siebie. Toyotki też polecam. "Ładne" egzemplarze są praktycznie bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jeszcze na Skode Felicje. W takiej kasie można bez problemu kupić auto nawet z 2000roku :). Do wyboru masz 1.3 i 1.6 benzynowe i 1,9 diesla. W pl to nie wiem czy jeśli chodzi o Felcie to w ogóle da sie kupić bez gazu :rotfl: a te motorki dobrze z nim współpracują. Części również tanie mankamentem głównym są blachy ale to chyba jak u wiekszości ww wymienionych aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...