Skocz do zawartości

Bass boost


luk_20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To tak. Glosnik ma dwie cewki, czyli 2 plusy i 2 minu. Pierwszy plus z drugim plusem jest zmostkowany( polaczony) i pierwszy minus z drugim minusem jest polaczony. Dwa plusy tworza jeden plus a dwa minusy jeden minus. Do plusa przylutowana jedna czesc oznaczona na czerwono kabla dwurzylowego a do minusa druga czesc bezkolorowa. I tak to idzie do wzmaka. Wzmak jest mono ma jedna koncowke mocy ale ma dwa plusy i dwa minusy. glosnik jest podlaczony do pierwszego plusa i pierwszego minusa. Probowalem mostek robic czyli na wzmaku podlanczalem do pierwszego plusa a drugiego minusa lecz to nic nie dawalo. nie mam na wzmaku odwracania fazy ani na radiu. Kable sygnalowe od radia jeden jest czerwony drugi bialy albo czarny nie pamietam, podloczone przy radiu i przy wzmaku wg kolorow. (Jeden moj kolega ma jednorzylowy kabel od radia do wzmaka a ja mam dwa, tez mnie to ciekawi dlaczego)

 

Kabel zasilajacy idzie centralnie od wzmaka po drodze bezpiecznik jest i tak do kondensatora a potem to wzmaka, minus jest przykrecony w bagazniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewki spiete szeregowo dadza mi 8ohmow na wzmaku czyli nie targnie mi glosnika, polaczone sa rownolegle i teraz na wzmaku jest 2ohmy. a czy w takima wypadku robic mostek na wzmaku? czyli pierwszy plus do rugiego minusa na wzmaku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem ze to bez znaczenia ale kumpel moj mnial hertza hx spietego na dwa ohmy, i mowil mi ze gdy na wzmaku podlanczal na mostek to lepiej gralo i tez mono mial tylko jbl

 

a moze lepiej by gralo jak bym w 4ohmach podlaczyl pod wzmaka? ale to przeczy prawom fizyki

 

A moze tak zrobic, nie laczyc kabelkami cewek rownolegle tylko poprostu plus od pierwszego plusa od wzmaka polaczyc z plusem pierwszej cewki a minus od drugiego minusa wzmaka polaczyc z minusem drugiej cewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jesteś pewny że nie upaliłeś której cewki? Sprawdź miernikiem czy pokaże ci 2ohmy. Bo jak dla mnie to albo masz spaloną cewkę, albo naprawdę coś nieźle pomotałeś. Mam 2 te hertze i nawet przy jednym już nieźle gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...