Skocz do zawartości

Bass boost


luk_20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ze tak nawiaze do poczatku tematu... Ustawienie np na 12 db czy na 6 db to zwyczajne "sztuczne" podbicie basow przes sam wzmak, ok. Jesli jednak nie doprowadza sie glosnoscia do przesteru( bo np ktos lubi sluchac muzyki dla siebie czyli dosc cicho) ale nie chce tracic na basie nic glosnikowi zlego nie czyni? Zlo dzieje sie dopiero wtedy jak glosnik dostaje przesteru od wzmaka, czy od minimum glosnoci dzieje sie to samo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo - jak pisalem takie podbicie znieksztalca dzwiek (w drozszych moze mniej, tam nigdy tego nie sprawdzalem)

secundo - zalezy gdzie ten bas jest podbijany. w jednym wzmacniaczach bedzie to wysoko, np 50-70hz i wtedy bedzie dudnilo zamiast "bassowac". w innych moze byc za nisko, np 20-30hz co w polaczeniu z wysoko strojona skrzynia (jak u autora tematu) moze doprowadzic do tego ze glosnik bedzie "latal jak szmata" (bo obudowa nie stawia mu odpowiedniego oporu) i wtedy mimo ze bedzie gral cicho moze sie uszkodzic mechanicznie

 

ale jezeli masz poprawnie zaprojektowana skrzynie a wzmacniacz powiedzmy prawidlowo podbija bas to nic sie nie powinno stac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada to tak, ze na wzmaku mam +6dB bo nie dudnie na cala okolice. Jednak hdy robie glosniej nie slysze przesteru. Gain mam ustawiony na 85-90% wzmak dostarcza glosnikowi 160 W RMS a glosnik to 150W RMS. sasiedzi z tuuuuba nie chca wierzyc ze ten glosnik ma 150w rms, bo ich glosnik "z poteznym magnesem" za 250zl 300W RMS tak nie gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio to chyba daje 2v, i ja mam gain i podbicie maks....bo jak przykrece to albo to to jest lupniecie a ja lubie jak pociągnie niskim...

 

A co do obudowy to na 10 osób kazdy pisze inaczej. Jeden 38 litrów drugi 45, jeszcze inni jeszcze wiecej. Bd musiał sie udać do jakiegoś znawcy w mojej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele widziałem jednostek radioodtwarzaczy że miało napisane 2V, ale jak brałem na pomiar to czasami z trudem dawał 1V.. Nie czepiam się tutaj ale czasami i te 2V to jest jak moc 50wat w radiach-maksymalna.. W jednym pionierku (nisko budżetowym) na częstotliwosci 50hz było napiecie 0.85V a zaraz po przekroczeniu sterowności napiecie wzrastało do 1.47.. Ale to już było na przesterowaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało kto podbija.. Ja czasami uzywałem pilota jak kobita nie chciała za głośno sluchać wtedy sciszałem ogólną głośnośc a podbijałem bass i mówiłem - "Tak niestety musi być kotku"

 

Spec od Hertza.. Lepszy jest spec ogolny bo sam Hertz.. Wiecej zmian masz przez inne podzespoły jak i same auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy wy na wzmaku podbicia uzywacie?

juz chyba z 10x pisalem ze tego sie nie uzywa bo znieksztalca dzwiek ;]

 

A z obudowa udam sie pewnie do jakiegos znawcy od hertzow? znacie kogos takiego?

jak nikogo nie znajdziesz to mozesz mi wyslac glosnik

odesle ci albo w obudowie albo... STXa jak okaze sie ze zagra lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile byś chciał za zr0bienie obudowy? i Jaką byś mi proponował? Poprostu jeśli zmiana obudowy by mi sporo dała miesistego ciagnacego basu to zmienie ale jeśli nie to szkoda wywalać kase lepiej uzbierac a coś lepszego. Narazie co by 200% z hertza najmniejszym kosztem wyciągnąć

 

A co do refleksu na tej skrzynce gdy podbicie wezme na 0 to ba jest krotki i wogole nie ciągnie po plecach. a słucham głownie dubstep i hiphop. A gdy wezme podbicie na 12db wtedy troche pociągnie. Bez podbicia jest lipa na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faq nazara mowi, ze nawet jesli nie znamy parametrow glosnika mozemy sklepac ja w takim litrazu (closed) ile srednicy ma dany glosnik. Faktycznie sprawdza sie to jednak warto zdobyc parametry i sklepac skrzyneczke odpowiednia do glosniczka. Tak z mamlutkiego eksperymentowania mozna przyjac (oczywiscie jest jakis blad pomiarowy lecz nie wielki), ze dorzucajac 10L wiecej jak ma glosnik srednicy do ww closed mozna wrzucic glosnik w BR i wstawic rurke pcv fi=9-10cm, i L=22-25cm. takie rozwiazanie na pewno sprawdzi sie u kompletnego laika, a z czasem dojdzie do ospowiedniego podejscia do skladania skrzynek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podbicia na wzmaku to to nie gra. Glośnik lekko drga..nic więcej na podbiciu dobiero cos tam ale zaraz przester sie pojawia i po zabawie. Wku.....rza mnie ten hertz jeszcze troche a puszcze go z dymem, pozycze od kumpla wzmaka herz hdp1 1000w w rms albo smrut po nim zostanie albo naprawi mu się! Ale moim zdaniem obudowa jest do d... glosnik dostaje 50w więcej niz sam potrzebuje, to powinien latać jak szmata a tu niskotonowy bas i nic.

 

I co ja mam z tym wszystkim zrobić poradzcie mi? wzmak jest dobry, pisać do ludzi z okolicy to wszyscy jak martwi zeby znalazł sie ktoś kto by obadal mi to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego kolegę, który aktualnie miał potężną skrzynie z 6x es380, ale zaczynał od es 300, pozniej wiecej i więcej. I on nawet mi mówi zę w br powinien większy wychył mnieć i skuteczność. A u mnie coś nie gra i też miał wzmaka mac audio i chwali tego wzmaka.

Więc ja już nic nie rozumiem

 

Ok. Radio jvc kd-r421, przód odseparowane hertze z seri energi( tej co sub) Kable zasilające i sygnałowe firmy audison, dotego kondensator audisona 1,3f, wzmak mac audio mono 400w rms w 2ohmach, i glosnik hertz es 300 dwucewkowy zmostkowane cewki w 2 ohmy. Głosnik ma 350w a wzmak daje mu 400w więc powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poczatku Twojego pytania, to Twoj kumpel ma pewnie glosnik z wyzsza efektywnoscia.. W teorii glosnik o mniejszej mocy a wyzszej skutecznosci zagra glosniej niz bardziej dowatowany glosnik o nizszej efektywnosci. 2 rzecz jaki masz samochod i jaki ma kumpel samochod ? Nie ma On jakies pizdziorynki typu Pug 106 a Ty np Betki 5 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może narysuj "łopatologicznie" jak masz to wszystko spięte, może nie działa ci jedna cewka, a może masz drugą cewkę podłaczoną odwrotnie? A może połączenie szeregowe? Masz w radiu bądź we wzmaku opcje zrobienia "przeciwfazy"?

Z natury auta HB są wręcz przyjaźnie nastawione do mocnego walnięcia.

Poszukaj na forum kogoś z okolicy może ktoś ci zajrzy i zobaczy "co w trawie piszczy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...