Skocz do zawartości

Katowice - Dąbrowa Górnicza


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

Mam prośbę do kolegów ze Śląska o doradzenie w pewnej kwestii. W wrzesniu jeszcze nie wiem w ktorą sobotę czy 08.09 czy 15.09 jadę z małżonką z W-wy do Katowic (polskim busem) i wysiadka jest w na dworcu PKS w Katowicach. Jako, że przyjedziemy "środkami masowego rażenia" jak najlepiej dostać sie własnie z PKS'u Katowice do Dąbrowy Górniczej na osiedle Mydlice, biorąc pod uwage fakt, że nie będziemy samochodem i nie znamy ani Katowic ani Dąbrowy. Jedziemy tam do ciotki odebrać autko żonie no i już powrót do W-wy będzie samochodem z navi, ale najpierw musimy sie jakos tam dostać.

 

Wszelkie sugestie mile widziane :)

 

Pozdr.,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok dworca PKS w Katowicach, konkretnie na ul. Piotra Skargi przy samym centrum handlowym, m.in. EMPIK'u znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, stamtąd na pewno złapiecie autobus do Dąbrowy, ale konkretnie jakiego numeru, żeby zajechać na Mydlice, to jeszcze tego nie wiem, mogę rzecz tyle, że droga nie powinna byc długa, bo większość z tamtych linii jest przyspieszona, także w miarę szybko powinniście dotrzeć na miejsce :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie sugestie mile widziane :)

 

nie lepiej pociągiem ... ? bo jeśli ten polski bus to polski express to ta podróż jest męką przez zadupia ... :D

Dodatkowo pociągiem wysiądziesz z Wa-wy w Dąbrowie Górniczej właśnie, a nie w Kato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo taxi :) i nie wiem jak na śląsku ale w wawie przyjezdny na dworcu lepiej aby miał mapę dojazdu wydrukowaną choćby z google maps :)

 

kiedyś (z 10 lat temu) z lotniska na pkp główny w sobotę wieczorem koleś chciał mnie opłotkami dowieźć, że niby korki i remonty, po pokazaniu mu wydruku z planu miasta pojechał jak chciałem, czyli praktycznie przed siebie prosto, jakoś remontu nie widziałem, ani korków :D

W poznaniu droga z lotniska na dworzec lub MPT ma ok 6km - swego czasu koles objechał połowe miasta kasując 250zł za dojazd...

post-3212-0-10950600-1345484122_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, polski bus to to nie polski express tylko http://www.polskibus.com/ full wypasione autobusy bilety za smieszne ceny kupowane troche w przod. Nawet za 1 PLN mozna trase zrobic, posilek (w sensie jakas kanapka, rogalik, itp...) czasami nawet 2x razy zalezy od dlugosci trasy, Szwgierka uskutecznia to W-wa <> Ostrowiec Sw. i jest git. A tu np. za 2 dorosłe osoby bez znizek trasa W-wa - Katowice w sumie za 40 lub 50 PLN w zaleznosci od godziny wyjazdu w nastepny weekend nawet za obie osoby 30 PLN.

Nie namawiam ale polecam przetestować :wink:

 

Ps. Jarek jak cos bede wiedzial to dam znac (dzieki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja jednak bym się zastanowił jednak nad PKP.

Nie wiem czy wiesz ale droga nr 8 na odcinku ok 70 - 80 km jest w remoncie i podróż może się i to znacznie przedłużyć, niestety w ostatnim czasie miałem to możliwość kilkukrotnego przekonania się o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie sprawdzilem InterRegio chyba Piast - czas 2:45 bez przesiadek koszt biletu 43 PLN i W-wa Centralna -> Dąbrowa Górnicza ....... trzeba sie faktycznie zastanowić, tutaj najwżniejszy jest czas o 2h krócej........ a takie cos najbardziej do mnie przemawia, bo nie cierpie środków masowego rażenia dalekobieżnego.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...