Skocz do zawartości

STX 18-140-4 AWX + T.STX.2.1.200.8.N.A.PC.X vs Morel Tempo 6


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzamy u kumpla w aucie przerobić trochę audio. Chcieliśmy do tego użyć głośników firmy STX. Zanim jednak się za to weźmiemy chciałem zapytać jak one wypadają na tle Morel Tempo 6? (mam je ja i chcielibyśmy coś co zagra nie gorzej lecz za niedużą kasę a żeby nie mieć takich samych zestawów).

Chodzi nam o głośniczki:

STX 18-140-4 AWX

http://allegro.pl/gdn-18-140-4-awx-glosnik-stx-niskotonowy-140w-rms-i2550877471.html

oraz tweetery http://www.stx.pl/t-stx-2-1-200-8-n-a-pc.html.

Troche szukałem na forum lecz porównywane są do głośników o kilka półek wyższych i na ich tle wypadają marnie lecz jak się prezentują obok moreli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jak sie porównóje opel astra vs. mecedes e klasa?

Przyjacielu poczytaj troszkę, a co porównania.. Co chcesz usłyszeć? "Tak są super, tylko debile kupują Tempo"

Bez przesady.. Nie porównasz takiej roznicy cenowej.. Tempo są lepsze.. W koncu ktoś włożył w nie troszkę pracy..

Jak szukasz czegoś w cenie do 200zł to masz stx albo Diore.. To mozna sensowniej porównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady.. Nie porównasz takiej roznicy cenowej.. Tempo są lepsze.. W koncu ktoś włożył w nie troszkę pracy..

Tyle chciałem wiedzieć. Myślałem, że STX mogą być tańsze ze względu na brak zwrotek i ładnych opakowań. Poczekam jeszcze na inne opinie, jeżeli będą zgodne to będę przekonywał kumpla (może być ciężko) do jakichś używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa ze słuchałem, ale widzę że wy nie zrozumieliście interpretacji... Idac waszym tropem powinniśmy reklamować STX bo jest podobny do Morelka a cenowo 3x tanszy..

Wiem ze STX jest lepszy od diory, ale mi chodzi o samo porównywanie. Mamy jakość kontra cena. Za co sie zabieramy? Weźmy STX bo jest tanszy..

Nie.. Weźmy Morelka bo lepiej gra.. I kłótnia gotowa..

Troche słaby punkt do porównania tych głośników.

Inaczej porównuje sie głośniki z jednego zakresu cenowego a inaczej z taką różnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ciężko porównać 2 kicki w innych konfiguracjach, bo na to ma wpływ szereg innych czynników.

Osobiście porównywałem w jednych furtkach:

STX awx 18

Dls R6a

Morel 8" (bo tak mam furtki obecnie zrobione)

i kilka innych modeli dls'a z serii 8"

 

jak dla mnie stx w tym porównaniu gra najlepiej, najszybszy, najbardziej punktowy z całkiem dobrą średnicą, trzepnać nogawką potrafi nieźle, fundamentu nie brakuje.

Żaden inny z tych głośników nie spełniał tych cech naraz. Owszem, może brakuje zejścia względem 8" morela, który chodził subbasem, ale nie chodził tak kickiem.

W STX kick nieco słabszy niż w r6a, ale szybszy, lepszy fundament, ładnie się zgrywa z resztą morelowego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...