Skocz do zawartości

STX 18-140-4 AWX + T.STX.2.1.200.8.N.A.PC.X vs Morel Tempo 6


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mnie natomiast interesuje jak wypada tu średnica w stosunku do standardowych 165mm?

Wszyscy w przypadku STX'a patrzą uparcie na całkowitą średnicę zewnętrzną przetwornika, podczas gdy w porównywaniu go z jakimkolwiek innym "standardowym" dużo większą wagę przyłożyć należy do efektywnej powierzchni membrany. A tę STX ma akurat dość mocno standardową i typową dla stosześćdziesiątkipiątki.

Tak więc zestawianie go z osiemnastkami pozbawione jest sensu - z tych STX'ów jest taka osiemnastka jak z równie znanego MDS08 ośmiocalówka :)

 

Powiem więcej - dość powszechnie znany P206 z zestawu P236 Helix'a charakteryzuje się większą powierzchnią membrany niż będący tematem dyskusji AWX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj juz glupote napisales...

Popatrz najpierw na Sd MDS'a a potem powiedz mi, czy to przetwornik 8" czy może jednak 9"?

MDS chwalony jest za niezłe zejście jak na 8" - moim zdaniem błędem jest porównywanie go z typowymi ośmiocalówkami, ponieważ ma od nich większą powierzchnię membrany, przez co bliżej mu moim zdaniem do bycia określonym mianem dziewięciocalówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz najpierw na Sd MDS'a a potem powiedz mi, czy to przetwornik 8" czy może jednak 9"?

faktycznie SD na stronie producenta dziwnie male. nie wiem skad to wzieli, skoro srednica membrany standardowa

 

ale chodzilo mi o twoje porownanie "18-stki do 16-stki"

przeciez te glosniki roznia sie jedynie wielkoscia kosza! nie znam typowo 18cm glosnika z membrana pomiedzy 16 a 20cm

 

 

MDS chwalony jest za niezłe zejście jak na 8"

a skad taka bajke wziales?

 

moim zdaniem błędem jest porównywanie go z typowymi ośmiocalówkami, ponieważ ma od nich większą powierzchnię membrany, przez co bliżej mu moim zdaniem do bycia określonym mianem dziewięciocalówki.

czlowieku, czy ty aby napewno wiesz co piszesz?

SD MDS08 = 206cm2 gdzie w 8" STXie jest to juz 214cm2 a czesto spotyka sie 8" z SD na poziomie 230cm2!

wiec jakim cudem zaliczasz MDS08 do 9" glosnikow?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodzilo mi o twoje porownanie "18-stki do 16-stki"

przeciez te glosniki roznia sie jedynie wielkoscia kosza!

Przeczytaj ze zrozumieniem. Na to właśnie zwracam uwagę.

a skad taka bajke wziales?

Z odsłuchów na ten przykład. Jak na pieniądze, które kosztował i na konkurencję którą w tej kwocie miał na rynku - było co najmniej nieźle.

czlowieku, czy ty aby napewno wiesz co piszesz?

SD MDS08 = 206cm2 gdzie w 8" STXie jest to juz 214cm2 a czesto spotyka sie 8" z SD na poziomie 230cm2!

wiec jakim cudem zaliczasz MDS08 do 9" glosnikow?!

W takim razie ja musiałem dysponować jakimiś innymi notami technicznymi MDS'a, bowiem jego Sd było większe niż przeciętnej 8".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodzilo mi o twoje porownanie "18-stki do 16-stki"

przeciez te glosniki roznia sie jedynie wielkoscia kosza! nie znam typowo 18cm glosnika z membrana pomiedzy 16 a 20cm

 

Paweł MAxam ma rację , membrana typowa jak w 16cm głośniku , a kosz wielkości LS185 , gdzie ten drugi ma od niego zdecydowanie większą powierzchnie membrany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie te AWX moge porównać do MT6 i wypadają dużo lepiej. Wydaje mi się też, że jeszcze lepiej wypadłyby w komorze bo przy niskich częstotliwościach widać że się gubią. W tych samych furtkach i pod tym samym wzmakiem w AWXach jest więcej średnicy i kicka. Ogolnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany lecz w różnych utworach muzycznych wypadają lepiej w jedych ustawieniach a czasem w innych. Ciężko znaleźć jakieś uniwersalne cięcie pasm które łądnie zagra w każdym kawałku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawostke odnośnie Tempo - czemu taka cena.odp: bo tweeter jest 25mm od koaxiali.

Jeżlei 1link nie działa kliknij 2 ..

 

 

http://www29.zippyshare.com/i/85700796/1331003/tweetery%20Morel.jpg

 

http://www29.zippyshare.com/v/85700796/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest z samym kondensem jak w fabrycznej zwrotce to jego zdolności dołowe zaburzają górę :)

natomiast z mundkiem i indukcyjnością zupełnie się zmienia ,

jedni narzekają inni nie , nowe woofery w tempo nie grają już tak jak kiedyś , może też coś potanili i w wooferze.....

BTW:

Ostatnio miałem kilka sztuk GMS-1865 - średnicą oraz kickiem znacznie przewyższył woofer od tempo6 , także nie wykluczam ,że tweetery stx-a mogą być dobre ...

możecie podać linka gdzie można kupić tweetery stx-a ( te podobne do MT6 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie podać linka gdzie można kupić tweetery stx-a ( te podobne do MT6 )

no bez jaj prosze

http://stx.pl/category/glosniki-samochodowe-

 

a co do moreli to az z ciekawosci sprawdze co jest w kartonie

 

Stąd te narzekania,już dawno tego nie montowałem ale pamiętam że grało to bardzo dobrze.

montowac montowalem ale dawno tego nie sluchalem... a tempo to przeciez byl najtanszy zestaw ktory zaczynal grac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd te narzekania,już dawno tego nie montowałem ale pamiętam że grało to bardzo dobrze.

 

 

 

Dokładnie , także miło wspominam Morelki , ale tweeter z koaxiali zdebastował ten zestaw zupełnie..

 

 

no bez jaj prosze

http://stx.pl/catego...ki-samochodowe-

 

a co do moreli to az z ciekawosci sprawdze co jest w kartonie

 

montowac montowalem ale dawno tego nie sluchalem... a tempo to przeciez byl najtanszy zestaw ktory zaczynal grac

 

 

Proponuję porównanć woofer z tempo z wooferem GMS-1865 , membrana GMS-a wykonana z włókien aramidowych i węglowych - wygląda jak zwykły nomex ale jest to coś zupełnie innego)

średnica i kick lepsze niż w wooferze od tempo..

 

Z tego co wiem od znajomego membrana jest ta sama co tu:KEF REFERENCE za jedyne 22 800zł

( membrana opatentowana

http://audio.com.pl/...ference-203-2:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...