Skocz do zawartości

Problem z YT flash player itp itd


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze temat bo u mnie z PC problemy :) Chociaż nie wiem czy z samym PC czy może z netem. Od początku zaczynając. Problem od pewnego czasu jest z wyświetlaniem zawartości strony na YT (patrz foto!). Pobierałem nową przeglądarkę, nowego flash playera, cudowałem wgrywałem usuwałem czyściłem przeglądarkę, no i pomysły moje się skończyły... Dalej mam ten sam problem. Filmy chodzą normalnie, chociaż czasem mam problem z ich uruchomieniem gdyż nie chcą w ogóle ruszyć. a strona wygląda jak pisana w notatniku. Miał ktoś podobny problem? Proszę o pomoc bo mam dość tego :)

 

YT%2520problem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz włączony jakiś wynalazek do blokowania reklam?

Z routerem wifi wszystko okej? Łącze stałe czy radiówka/gsm (kiedyś orange np. przepuszczał wszystko przez swoje serwery i dodatkowo kompresował, żeby oszczędzić na transferze).

Napisałeś, że pobierałeś najnowszą przeglądarkę, sprawdzałeś inną (FF/opera?).

Może nie masz flasha nagranego (wtedy filmy będą szły przez html5 który jest obsługiwany przez YT i Chrome, choć flash domyślnie instaluje się w chrome)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash Player jest bo filmy lecą, net to radiówka a routerek chodzi jak chodził wiec chyba ok nic nie było grzebane przy nim.

Przeglądarki były różne i jest zawsze to samo, dodam że na drugim kompie jest to samo :/ Czyżby to wina neta?

Flash jest włączony w chrome bo sprawdzałem tutaj chrome://plugins/ i jest WŁĄCZONY więc powinien chodzić, a aktualizuje się wraz z chrome i jego dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina leży po upgrade Adobe Flash Playera tak jak ktoś już to napisał, ja miałem tak samo, nie mogłem np. oglądać na full screenie nic ... bo był dźwięk, a obrazu jak na lekarstwo, no to upgrade Mozilli ... to samo dalej ... downgrade AFP - działa wszystko ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co się zepsuło :) To nie wina softu tylko routera :( Ale jego nie potrafie skonfigurować i będę grzebał, coś jest w nim zblokowane chyba i źle chodzi...

 

Moja konfiguracja sieci wygląda tak:

Jest kabel podłączony do anteny sieci (bo net to radiówka), z drugiej strony do takiego modemu wielkości 4paczek zapałek, z tego modemu po przez RJ45 na router główny który działa jako rozsyłacz w jednym pomieszczeniu, nastepnie w ten router jest wpięty kabelek RJ45 który leci do routerka mojego na którym obecnie siedzę cały czas. Powiedzmy że pierwszy roter nazwę BIAŁY a drugi na którym jestem CZARNY. Więc na BIAŁYM internet chodzi ok, YT jest super, wczytuje filmy, widać screeny z filmów, jest super, na CZARNYM internet chodzi super oprócz YT który nie wyświetla screenów, same filmy chodzą lecz czasem tez jest z nimi jakiś problem ale to rzadko. Więc wina routera musi być, coś jest w nim spaprane... Ktoś wie co przestawić?

 

a javascript masz włączony w przeglądarce?

Tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co przestawić?

 

spisać konfigurację/ew. spisać + backup i ustawienia fabryczne. Mogą być priorytety pakietów, włączone dodatkowe blokady na porty, etc. lub totalnie błache rzeczy.

Kombinować, ściągnąć manual do routera, google'ować. Jak się nie uda - zmienić router :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być tak ze to wina BIAŁEGO że nie przesyła jakiś portów bo w tym mam wszystko odblokowane, niema kompletnie nic co by mogło blokować, jedyne co mam w nim ustawione to IP adres routera zeby się nie gryzł z BIAŁYM i net chodził no i mac addresy wpisane które mają być dopuszczone do podłączenia neta. Nic wiecej tu niema zrobionego a router jest czysty bo był już resetowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ch*j nie sprzęt! Powiem wam tak, coś sie dzieje z BIAŁYM bo na nim net chodzi dziwnie, otóż na WIFI BIAŁYM jest dno, net dochodzi do 0.3Mb/s :D A po kablu CZARNY który jest podłączony pod BIAŁY ma 6Mb/s :D Dziwna sprawa :D Zresztą co ja się będę produkował i martwił, są od tego ludzie, jutro będzie telefon do netodawcy co konfigurował te złomy i mówił że będzie chodzić :) Sam się rozprogramował ? Nie wiem, nie znam się na tym zbytnio :) Zobaczymy co powie koleś :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź umowę czy masz do XX Mb czy gwarantowaną minimalną. U mnie czasem ziomek co siecią zarządza lubi po przekroczeniu jakiegoś wskaźnika przyciąć transfer. Np jak coś ściągnę i dzienny download przekracza 10 GB to lubi na tydzień zamknąć kurek. Mam umowę do transferu bez gwarantowanego więc czasem boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bez limitów :) Ale nie ściągam nałogowo, od czasu do czasu... Przy tym co kiedyś miałem musiałem noc poświęcić by pobrać 7GB czegoś tam, a teraz wystarczy mi parę godzinek, powiedzmy że 3h 4h, nawet nie liczyłem. Tylko coś ten biały szwankuje bo czarny daje dobrze net tylko YT :P

 

Wchodziłem na router ale co z tego, jak widzę tylko że włączone jest mac address które sam ustalam sobie, a reszta jest OFF na jakie kolwiek przekierowania, blokowanie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router okazał się do kitu :) Zawiesił się tak przy resecie że nawet IP nie podaje i stoi w jednym miejscu, w ogóle nie działa... żal nie firma. Obecnie mam swój stary routerek który ma chyba z 4lata Edimax, ustawiłem go i śmiga puki co :) Zobaczymy jak długo. Dzięki chłopaki za pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

też miałem podobny problem jakiś miesiąc temu co wyszły nowe poprawki do flash player i shockwave po zainstalowaniu tych nowych poprawek jak ręką odjął

korzystam z google chrome i FF, są te same problemy, na każdym PC, co najlepsze tylko po podłączeniu do tego routerka :) Nie wiem czy wina na kablu jest, czy w pierwszym routerku, tu kompletnie jest wyzerowany i działa po zabezpieczeniu przez MAC...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...