Skocz do zawartości

Cerwin Vega Vmax10


czaszunia1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden warunek zrobisz jej skrzynkę w closecie a nie jakieś BR

Od dlugiego czasu nie toleruje BR. Wiec wszystkie suby pcham w CL.

jeśli zrobisz dwie 25ki w closecie to daj mi znać jakoś się przy okazji spikniemy to posłucham, bo podejrzewam ,że wyjdzie fajne granie punktualne(bo 25ki, closet) ale jak podkręci się gałę to pewnie będzie niezła "rozjebunda" w bagażniku...

Nie ma problemu pewnie na poczatek sezonu w kwietniu w Lublinie beda juz ladnie wygrzane,wiec z odsluchem nie bedzie problemu -chyba ze pojawisz sie w obrebie LBN to zapraszam wczesniej :ok: Wlasnie dostalem namiar i suby beda w polowie wrzesnia u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniwersalną robote ale troche brakowało mi tłustego dołu.

 

Vega nie zagra tak tłusto dołem jak np JL albo JBL, coś za coś , z pewnością nie jest to typowe delikatne pukadełko, bez mięsa, bo je ma, jednak zwróciłem jedną uwagę ,że jeśli sub ma zejście do piekieł to wtedy ma problemy z punktualnością. Vega gra z dechy, jest szybka, ale nie odniosłem obiegowej opinii, że ten sub ma zimne brzmienie a z takowymi się spotykałem.

Wiem ,że i parę innych osób było mile zaskoczonych graniem Vmaxa, bo najczęściej jak się spotyka to Vegi ale 124 pod SQ lub Stroker'y pod dBL.

A skoro nadąża za kapiszonami, które w kickpanelu pracują z szybkością Uzi, to uważam ,że to bardzo szybki sub jak na 30kę(więc 25ki powinny być jeszcze punktualniejsze)

Musi być mega szybka stopa na perkusji (Apocaliptica) i to też dosłownie jeden dwa kawałki, wymagające są również takie japońskie bębny(dostałem to od tbreka), ale tam rozkręca się od jednego a kończy chyba na 4 gdzie kolesie walą pałkami jak w werble tyle ,że to nie werble a wielkie basowe bębny aby szło wychwycić ,że traci dech za kappą, w 95% przypadków ładnie się klei z przodem.

Swoją drogą nie słyszałem do tej pory ani jednego auta, które zagrało selektywnie do końca cały ten japoński kawałek, każde się wystrzeliło w kosmos i pogubiło tyle ,że jedne szybciej drugie walczyły dzielnie aż poległy... :wink:

 

Na podsumowanie, to jest cytat z Pavliqa z wczorajszego innego tematu :

 

"widzieliście jak vega chodziła w babci :) aliante by się skończył po 30 sekundach :rotfl:"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zle z ta punktualnoscia.Wiecie w miare jedzenia... :D

 

Tyle wyczytałem, a chodziło mi, czy ktoś ma załóżmy 2 skrzynki (br i cl) i obie testował u siebie w wozie. Co inntego pisać, że nie ma tragedii jeżeli chodzi o szybkość, np w porównaniu do innych głośników, a co innego mieć porównanie tego samego głośnika w różnych obudowach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułańskiej fantazji? he he dobre porównanie ;)) A co do Cervina.. to sam sie nad nim zastanawiałem. Wspomniany w temacie, VMAX 12.2 oraz Vega 12. Padło jednak na Kickera. Z resztą Czaszunia dobrze wie :)) Ale Cervina też trzeba będzie kiedyś "spróbować" :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odgrzebuje moj temat bo jakos nie moge sie tu nie pochwalic odrobine:) Jednak plany jak to plany lubia sie zmieniac i wlasnie od 3 dni smigam z vega na pokladzie.Tutaj wielki poklon wam Pany za doradztwo i truck'owi za wnikliwa opinie :padam: subek pracuje w 2 ohm ale boje sie ze go upale wiec gain sciagniety z wielkim umiarem(bo wiatrow co nie miara w 2 ohm) co by go oszczedzic bo to nowka:) Klei sie ladnie z przodem nawet w szybkim bicie jest nadazanie z woofersami.Buda to naazie 30L CL ale jak dorwe manuala to bedzie zrobiony CL jak trzeba do subka co by bylo jak nalezy.A z czasem mam nadzieje zagosci blizniak i jak to ktos kiedys powiedzial na forum bedzie "cyce prostowac" ale w 4 ohm 2 szt (kazda 2x4)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec kicker zx 1500.1 ,nie czewony zawias w pierwszym poscie masz link do suba.2 nowki byly na alle... i od dawna na nie polowalem a ze to znajomek to przytulilem 2 szt bo jedna to malo i w 4 ohm beda grac jak trzeba bo jednej smutno i malo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
I stalo sie od 2 dni smigam z dwoma vegami na pokladzie,ale tu moje wielkie zaskoczenie (niestety na zle) vegi sa polaczone w 4 ohm i dostaja 750 rmsu na 2 szt.Jak pisal wczesniej truck,sa szybkie ale nie maja zejscia do piekiel.Jak na moje kaprawe uszy to graja dosc wysoko.Buda zrobiona z mdfu komora ma 25 litrow (sub potrzebuje 2,5 litra wiec 23 okolo zostaje wg manuala do dyspozycji powietrza.Teraz sprawa ma sie nastepujaco przy podlaczonej jednej sztuce gra bardo ladnie klei sie z przodem w odpowiednim momencie.Ale gdy sprawa ma sie do 2 podlaczonych to dzieja sie 2 sprawy:albo jest jeden wielki lomot albo nie slychac ich wogole.Ustawialem bude w roznych konfiguracjach i lipa.Krecenie galami tez nic nie daje,bo albo przester albo za malo wiatrow daja,przez kilka nastepnych dni pojezdze pokrece poustawiam moze sie skleja razem.Podejzewam ze pradu malo bo aku staruszek,zmienie w zimie to zobacze czy tu byla jakas wina.Truck dobrze mowil o tych subach i ja tez bede polecal bo sa warte grzechu,tylko moze nie do viki w sedanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak pisze Czaszunia, dziwnie z deka sie zachowuja te Vegi razem, ale jak sie otworzy tylne siedzenia plytą rusza na desce :), jednak faktycznie ciezko je ogranac, jak puszczalismy je osobno w 2ohm graja jakby lepiej (jest ten dół jednak lepszy), zeby bylo juz to tupniecie potrzebuja sporo podkrecenia sygnalu gdzie sie da :) wydaje mi sie ze jednak w 4 ohm dwie potrzebuja naprawde duuuuużo prądu 1000RMS (2000 Music) trzeba juz to zasilić nie mała elektrownia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i 12 i 15... Zejscia i miecha było mało w BR, closed mnie nie interesował (tym bardziej dla 15), dlatego nawet nie spogladałem nigdy w strone 10'

 

Wiem ze budowano na nich niezłe granie, ale od suba za te kase wymagam wiecej miecha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz u mnie w sedanie kazdy sub musi dostac po dupie zeby zaczal przebijac sie do przodu:( a do miecha mam s12L7. Teraz szukam kopniecia i nic wiecej vega spelnia moje "zyczenia" ale moglo by byc tego kopania wiecej przy 2 szt. Bo jak narazie to 1 szt robi wiecej zamieszania niz 2:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiadałem odnośnie 12ki bo tylko taką miałem. więc bez wrabiania mnie w ogólna opinię o Vedze. :wink2:

Byłem zadowolony. Teraz cieszy według mojej wiedzy MkGustava.

Ciekawy jestem prób z dwoma 10kami, bo także o tym myślałem, jednak jedna sztuka Braxa pozostawia niedosyt gdy chce się więcej wiatru w plecy, ale... Własnie słyszałem ,że moga być problemy z dwoma subami aby wkleić je w przód, odpowiednio napędzić itd.

Trzeba brać poprawkę ,że obniżenie impendancji z np 4 Ohm na 2 albo 1, powoduje ,że piec z jednej strony wypluje więcej RMS, lecz kosztem np DF, więc może się okazać ,że dwa suby spięte w 1 albo 2 Ohmy, będą grały z mniejszą kontrolą i jakoś flakowato zero-jedynkowo, albo przeciag w kabinie albo nic.I chyba coś z tym jest na rzeczy:

 

Ale gdy sprawa ma sie do 2 podlaczonych to dzieja sie 2 sprawy:albo jest jeden wielki lomot albo nie slychac ich wogole.Ustawialem bude w roznych konfiguracjach i lipa.Krecenie galami tez nic nie daje,bo albo przester albo za malo wiatrow daja,przez kilka nastepnych dni pojezdze pokrece poustawiam moze sie skleja razem.

 

Chętnie poczytam opinii i porad innych bardziej doświadczonych w tym temacie jak się zachowywały im dwie 10ki względem jednego suba. Bo zasada chyba jedna czy to RF, Brax, czy Vegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wrabiania mnie w ogólna opinię o Vedze.

Byłem zadowolony

Niech mnie pokaraja jak chce Cie wrobic w cokolwiek:) Poprostu twoja opinia a raczej wypowiedz ukierunkowala moje pieniazki w kupno vegi.Dzieki wielkie bylo jak mowiles ale z 1 szt.2 spiete w 4 ohm to porazka ale mam nadzieje ze ogarne temat i bede bardzo mile zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...