Skocz do zawartości

Lakier + Tłuszcz


matm115
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim :) w czasie mojego pobytu na wakacjach jakiś żartowniś wysmarował mi całe auto sosem jakimś i ketchupem;/ na początku myślałem że zejdzie, ale myłem już 3 razy, raz normalnie szamponem i dwa razy płynem do mycia naczyń i nic, zostają straszne zacieki nie do ruszenia praktycznie, o szybach nie wspomnę i lusterkach, wcale nie idzie ich doczyścić;/ poza tym to coś dostało się też za uszczelkę pod szybą i maty do zrywania całe pewnie z drzwi żeby to wyczyścić, każde otworzenie szyby kończy się jej usmarowaniem. Pytanko, czym to wyczyścić? Myślałem o benzynie ekstrakcyjnej ale to całe auto do czyszczenia, boję się że coś zniszcze, może spirytus pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myłem już 3 razy, raz normalnie szamponem i dwa razy płynem do mycia naczyń i nic

 

kolego po pierwsze nie myje się auta płynem do mycia naczyć zostaw to do zmywania talerzy w kuchni, po drugie uzyj specjalnej chemii samochodowej podjedz do dobrego sklepu i zapytaj o np: "trax wash" to jest specjalny środek do zewnątrz usuwa on właśnie takie rzeczy między innymi jak ty masz w tej chwili na aucie, psikasz odczekujesz około 2-3 minut i pod ciśnieniem myjką spłukujesz i nie ma wała żeby nie zeszło. jak masz jakieś pytania to pisz mam kilkunastoletnie doświadczenie w profesjonalnym polerowaniu aut oraz przygotowaniu ich do sprzedaży więc dużo gorsze rzeczy z lakieru usuwałem nawet farbę, smołę itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś doradził na żywicę z sosny na lakierze

 

ja używam kosmetyki angielskiej renomowanej firmy AUTOSMART i tam jest taki środek G101 to mieszasz z wodą psikasz na auto n na tą żywicę pozostawiasz na kilka minut i jedziesz pod ciśnieniem. Jest jeszcze inny środek PREPTONE z tej samej firmy to jest bardzo mocny środek bierzesz na szmatkę przykładasz do żywicy na jakąś minutę a potem ścierasz. Nie wiem jak z dostepnością tej firmy w polsce ale napewno sa podobne środki z inną nazwą o tym samym działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś swojego czasu jadąc gdzieś dostałem papierkiem od jakiegoś hamburgera czy kebaba, facet z na przeciwka jadąc wyrzucił to przez szybe, dostała sosem szyba, i całłyy dach...o ile z lakieru w miarę szybko udało mi się to usunąć to z szyby walczyłem z pół roku.Pomógł szary jeleń.Spróbuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...