Skocz do zawartości

Objętość kickpaneli pod woofery przód.


leemarvin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mds06 testowalem w zamknietych skrzynkach ok 6-7l i dopiero wtedy zaczely grac w porownaniu do normalnego montazu w tlumionych drzwiach,w obu wypadkach mialy do dodyspozycji po 200W dobrych watow na strone

 

Ale jeśli mówimy o tłumionych drzwiach (całej ich wewnętrznej objętości) to mają ok. 20l, więc znacznie więcej niż 6-7l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli mówimy o tłumionych drzwiach (całej ich wewnętrznej objętości) to mają ok. 20l, więc znacznie więcej niż 6-7l...

Dziś już nie jest późno, ale widać znów spiący jesteś :hyhy:

 

Hehe :D

 

ige napisał: "mds06 testowalem w zamknietych skrzynkach ok 6-7l i dopiero wtedy zaczely grac w porownaniu do normalnego montazu w tlumionych drzwiach" i to można zrozumieć, że wcześniej miały mniej powietrza do oddychania...

 

Znalazłem temat o Seacie i już wiem jaki to samochód - miejsca nie za dużo. Ja bym dał pojedynczy, dobry przód w drzwi i do tego zostawił subwoofer... więcej nie doradzę... 5L to jest b. mało dla 16cm głośników. Może 13?

 

[ Dodano: 2008-11-06, 22:53 ]

Jeśli masz dostępne wymienione wcześniej głośniki, wsadzaj je w skrzyneczki, przecież je w ciagu godziny można skręcić - nie muszą wyglądać - i testuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie chce podwójne woofery na front, bo suba mam już dość, chce to sprzedać w cholere. Wyrosłem chyba już z molestowania sąsiadów w nocy basami :hyhy:

A głośniczki będę sukcesywnie testował, bo faktycznie żaden problem przekręcić głośnik w gotowej skrzyneczce. Dziś zagrały Hertze EV i jestem miło zaskoczony, dynamika, mocne uderzenie, szybkość, a do tego ciekawe brzmienie. Jest to stara seria EV, ciekawe czy nowa się czymś odróźnia? W poniedziałek prawdopodobnie będą wrzucone G6, więc będę miał już jakies porównanie. Jak narazie to najlepiej wypadł Hertz EV, lepiej niż mój CK6 włożony dziś również do skrzynki.

Ciekawi mnie też, czy mocne tłumienie skrzynki wirtualnie zwiększa objętość skrzyni widzianej przez głośnik, jak to ma miejsce w subach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie chce podwójne woofery na front, bo suba mam już dość, chce to sprzedać w cholere. Wyrosłem chyba już z molestowania sąsiadów w nocy basami :D

hehe, no jak tam uważasz :D

Ciekawi mnie też, czy mocne tłumienie skrzynki wirtualnie zwiększa objętość skrzyni widzianej przez głośnik, jak to ma miejsce w subach?

Też mnie to zawsze ciekawiło. Z własnego doświadczenia wiem, że gąbka wsadzona do obudowy B-R zmniejsza objętość (zwiększa się f rezonansowa), ale słyszałem, że w zamkniętych obudowach pojawia się właśnie "wirtualna" objętość większa niż bez tłumienia. Jak to dokładnie jest :hyhy: ?

 

Poza tym na początku napisałeś także o AD - słyszałeś te głosniki? Dla mnie brzmią bardzo pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD słyszałem ale w dobrze zrobionych drzwiach, nawet bardzo dobrze zrobionych i też mi się podobały, dlatego właśnie pomyslałem o nich teraz, ale cieżko będzie je jednak dostać do testów, a w ciemno nie założe, bo różnie może być w kickpanelu, nie wszystkie głosniki się fo tego nadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o AD to i ja mogę się bardzo pozytywnie wypowiedzieć, miałem przyjemność posłuchać w dobrze zrobionych drzwiach (dynamat), nie pamiętam tylko modelu, wiem że kosztowały koło 1500zł i grały pod DLS'em w bi ampingu i też nie pamiętam modelu :hyhy: wiem że to 5'cio kanałówka i jest sporych wielkości i koszt nowego to 4 tys zł. Byłem strasznie zdziwiony ich mocą i naturalnością grania

 

[ Dodano: 2008-11-06, 23:49 ]

sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Witam. Postanowiłem odświeżyć nieco temat. Otóż chciałem zbudować podobne kickpanele. samochód to Mercedes 190. Miejsca na kickpanele trochę jest z racji tego że drzwi są przesunięte sporo do tyłu. Chciałem zapytać jakie głośniki najlepiej nadają się do tego typu zabudowy oraz jak wykonane powinny być te kickpanele. Głośniki o których myślałem to hertz DSK 165 oraz Sinuslive SL 160. Mam do tego wzmak Twister TW-100 ok 50W na kanał a w podszybiu 10cm Sony Xplod. Głownie chodzi mi o to żeby "pomóc" właśnie tym głośnikom. w bagażniku jest sub którego usunę bo mnie denerwuje a w półce głośniki Blaupunkt pełniące funkcje "zaślepek" dziur które są tam wycięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już są to niech bedą te 10cm. Graja ładnie i czysto. Najwyżej jeśli beda przeszkadzac to je odłacze. Mam w podszybiu te 10 a w połce 16 blaupunkta ktore raczej pełnią funkcje zaślepek w dziur w pólce i subwoofer blaupunkta po niewielkiej modyfikacji ale zamierzam go wyrzucić. Myślałem o tym by dac jakis zestaw odseparowany. Tylko nie wiem jaki najlepiej bedzie sie sprawował w tych warunkach. W końcu nieduża pojemność. We wcześniejszych postach była mowa o samych wooferach ciętych aktywnie a ja chce dać to na pasywnej zwrotnicy. Soniaki jeśli zostaną to pod samym radiem. Głośniki chciałem do 300zł. Zestawy jakie mam na oku to znany Helix DB 62.1 Hertz DSK165 oraz sinuslive sl165 + tweetery neo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prawej to 6-7 litrów powinno wyjśc bez problemu z lewej gorzej bo jest rączka do otwierania maski i szeroko rozstawione pedały. a że objętości powinny byc takie same dla obóch stron to wszystko zależy od lewej strony. zobacze czy pod tymi panelami w blache nie dałoby sie zagłebić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w szafie testowej komory po 7L i sl165 grają w nich bardzo mocnym i przyjemnym kikiem kiedy na nie podaję tak około 120W na kanał :)

El Comp 6 natomiast mam w drugiej szafie i tam o ile dobrze pamiętam grają w 10L oczywiście grają słabiej od sl165 ale za to jakoś tak przyjemniej jeżeli będziesz zainteresowany to jak będę miał jutro czas to przeżuce je w te mniejsze obudowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...