Skocz do zawartości

Zestaw do szybszych rytmów


P!t3R
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy aktywce o tyle masz łatwiej, ze czesciej mozesz mieszac sprzetem i kazdy troche ogarniety w odsluchach moze pomoc pokrecic gała i cos wymodzic, tylko dla mnie dzwiek z aktywki nie wiem czy potrafie to opisac ale jest taki jakby suchy, brak mi tej plastycznosci, ktory jest w pasywkach.

 

Także podzielam to zdanie. Jeśli mogę coś zaproponować to podobną drogę ja obrałem, czyli zacząć od aktywki, dopasować już docelowe klocki w zestawie, bo pewnie się coś tam jeszcze może pozmieniać i gdy już będzie pod własny gust "TO", to zestroić auto pasywnie, z wykorzystaniem jedynie nabicia czasowego.

Procek to procek, to kostka, krzemowa, zawsze w jakimś stopniu zdegraduje dżwięk, względem jego pierwotnego żródła, oczywiście coraz doskonalsze, ale jeszcze długo nie do osiągnięcia chyba będzie naturalność, subtelność i plastyczność układu pasywnego.

 

Z tą suchością to coś w tym jest choć nie do końca, ale naprawde zależy dużo od zastosowanych komponentów.

 

Ja bym tego nie nazywał suchością... Tak jak zauważyłeś zależy od reszty setup'u, bardziej chyba można powiedzieć o takim, efekcie, że jadąc na dobrze zestrojonej aktywce wszystko jest ok i takim może pozostać, chyba ,że ktoś się decyduje pójść krok dalej i bawi się w pasywkę a tam okazuje się ,że jednak można jeszcze więcej niunsów i szczegółów wyciągnąć.

Z jednym zastrzeżeniem... Do kiedy się żongluje klockami i szuka tego co tak naprawdę Nam podpasuje docelowo, robienie pasywki to wyrzucanie kasy w błoto.

Na procku zmiana cięcia po wymianie głośnika czy pieca, to parę minut a pasywka? Praktycznie robienie jej od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego nowy Clarion 702 na swoim pokładzie ma wszystko zwrotnice oraz procesor DSP idealne do aktywki a cena jeszcze fajniejsza 900zł robi naprawdę wrażenie.

No to ten kenwood, którego posiadam też ma procka i zwrotnice, więc w takim razie czy jest sens go ruszać?

Takze A7 tez wzialbym pod uwage i to bardzo

On jest raczej poza moimi możliwościami finansowymi. A gdyby dać na sam przód prox'a 500.24? I drugi wzmak później na suba? Chodzi mi o aktywke tak jak radzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam możliwości Twojego radia ale zależy czy ma pełny procesor z krokami co np 0,7cm lub ms a nie które radia mają stałe ustwienia i na nic się nie nadają a ponad to czy jest pełna zwrotnica np ze zboczem 6,12,18 db i możesz ustwiać sobie częstotliwościciecia jak chcesz standartd jest chyba co 0,3 octavy jeśli błąd to koledzy poprawcie.

Myśląc o pełniej aktywce 4 kanały na przód w przypadku 2wey i 2 kanały na subass czyli potrzebujesz 6 kanałów lub 5 zależy od konfiguracji wzmacniaczy, niewiem czy dobrze Cię zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleł że powinien dać radę.

Kolego za nim wydasz kaskę posłuchaj kilku furek zanim podejmiesz decyzję, sprzetów jest tyle a gustów jescze więcej, podejmij sam tą decyzję ponieważ póżniej możesz być nie zadowolony.

Masz namiar na kolegę który dla mnie ma bardzo fajne auto a Tobie może się nie spodobać koszta jakie masz to busik do Zamościa posłuchasz zobaczysz ale już jakieś doświadczenie będziesz miał.

I warto się udać na jakis spocik posłuchać u innych zawsze to kilka furek i wiele opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu moje pytanie czy ten prox 500.24 dałby rade na przodzie pod prox m6 i neo29?

Jeśli dobrze kojarzę, M6 uważa się za lubiące dobre, zdrowe waty. Moim zdaniem tego nie ma co szukać w 500.24.

Przerabiałem ten piecyk kilka lat temu i za największą jego wadę/bolączkę uważam raczej niską wydajność prądową.

Zapięcie mało wymagającego suba w mostku do równie mało wymagającego systemu frontowego na pozostałych dwóch kanałach skutkowało dość wyraźnym spadkiem dynamiki i brakami w przetwarzaniu dołu pasma.

Puszczenie frontu 2-way w bi-ampie na tym piecu dawało lepszy efekt, choć jeśli to co kojarzę o M6 jest prawdą - może się okazać że czegoś zabraknie.

Poza tym o czym wspomniałem - ProX to bardzo wdzięczny piec.

Osobiście wolałbym jednak dołożyć do 840 - to zdecydowanie inna klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest raczej poza moimi możliwościami finansowymi. A gdyby dać na sam przód prox'a 500.24? I drugi wzmak później na suba? Chodzi mi o aktywke tak jak radzicie.

 

Z tego co kojarze to pisales chyba ze masz na piec ok 2k PLN? jesli cos pokreciłem to sorry ale w tej cenie tj. od 1600 do 2000 PLN to w ciagu ostatnich 3-4 miesiecy widzialem na allegro chyba ze 4-5 A7'ki,...... dlatego mimo wszystko rozwazyłbym tą opcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaproponował aktywne granie :) Może troszkę stronniczo bo akurat mam na sprzedaż :)

Xtant 603x + coś 2 kanałowego w dowolnej konfiguracji (do sprawdzenia - co by się fajnego trafiło 2 ch )

Do tego M6 i np T2 lub T3 - bardzo muzykalne tweetery - i fajnie się zgrają z wooferkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie takie fajne te T3? U kogo można posłuchać? :)

 

Co do Dobrego Tonu - robili mi budżetowy zestaw, zanim jeszcze ogarnąłem trochę sprzęt CA i jak na cenę+prędkość, zrobili to bdb :) Tylko maty jakiejś dziwnej użyli, bo do tej pory nikt jej nie rozpoznał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden Kenwood nie ma zwrotki do aktywki , a tylko proste filtry HPF I LPF (do 200hz) , a clark 702 posiada tylko stromość 6 i 12 dB , nie ma 18 i 24 , co oczywiście wcale nie przeszkadza nawet w 3 wayu.

Zasugerowałem się tym, że właśnie w ustawieniach była pozycja crossover. A że tego nie używałem wcześniej to nie wiedziałem dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...