Skocz do zawartości

Ku przestrodze...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.e-maxmajster.pl/

nie polecam zdecydowanie kupowania narzędzi w tej firmie! Gwarancja jest skonfigurowana tak że urządzenie niema prawa się popsuć. Zakupiłem frezarkę, super pięknie, chodziła do przedwczoraj sporadycznie czyli hobbystycznie przez pół roku. Trochę zrobiła, nie ukrywam. Umiem się obchodzić z sprzętem elektrycznym i wiem gdy sprzęt nie daje rady to go nie cisnę i nie męcze. Przedwczoraj podłączyłem frezarkę, chciałem zrobić frezy do zabudowy i na tym impreza się skończyła bo po włączeniu poleciał z frezarki dym... silnik sie zatrzymał bezpiecznik padł i wsio...

 

Napisałem więc do firmy że silnik uległ uszkodzeniu w sposób naturalny, bez żadnego przeciążenia, przegrzania, po prostu się spalił. Na to punkt reg mówi że takie coś nie podlega gwarancji! No ludzie, jak może nie podlegać skoro popsuło się to z nie mojej winy! Dostałem info że gwarancja nie zostanie rozpatrzona.

 

Nie polecam tej firmy bo to czyste oszustwo! Kupiłbym frezarkę w Castoramie i miałbym dobry sprzęt z gwarancją, jakby silnik padł oddałbym i dostał nową bo na tym polega gwarancja !

 

 

Chciałbym żebyśmy wpisywali tutaj takie firmy bo to może się przydać na przyszłość by uniknąć takich sytuacji jak moja. Najchętniej rozesłał bym taka wiadomość po całej sieci na każde forum, może by wtedy firma zobaczyła ile jest warta! Bo ja wiem że jeden człowiek jest w stanie posłać do piachu całą firme, nieważne jak dobrze prosperującą! Dla mnie klient jest najważniejszy i jeżeli robię coś dla niego to tak aby było najlepiej i jeżeli uszkodzenie czegoś jest z winy urządzenia to poczyniam odpowiednie ku temu kroki! Pozdrawiam.

 

P.S. Pod podobnym nikiem firma jest na allegro również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja gwarancją ale jest jeszcze rękojmia ...od razu zasuwaj do powiatowego rzecznika praw konsumenta , a on uświadomi im że to co sobie tam piszą na karteczce często zwanej "gwarancją" jest niekiedy niezgodne z prawem . Nie zaszkodzi Ci spróbować porozmawiać z nim/nią ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację ja tego tak nie zostawię bo to co się dzieje to unikanie od odpowiedzialności. Co do gwarancji to niema jej wystawionej ale na podstawie paragonu którego nie dostałem za pierwszym razem a po upomnieniu się po upływie ponad tygodnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest takie coś że komentarz należy wystawić w jakimś czasie po aukcji, po upływie danego czasu znika możliwość wystawienia komentarza.

 

Na pewno tak tego nie zostawie gdyż frezarka kosztowała mnie 150zł z wysyłką a używałem jej w sposób zalecany. Nie bawię się w cięcie aut, blach dachów piłami motorowymi itd, to jest chore. Firma mieści się gdzieś koło Łodzi, jakbym miał blisko to bym się pofatygował. Nie lubię takiego krętactwa. Maszyna jest maszyną, uważam że ma prawo się zepsuć, ale skoro podlega gwarancji to chyba jest ona gwarancją producenta a nie gwarancją z "szopki w koziej dupie"! Na dniach przejdę się do rzecznika praw konsumenta by przedyskutować ten incydent. Jako że nie mam frezarki muszę sobie radzić i chyba pojadę do marketu i kupie drugą a jeżeli sprawa trafi na dobry tor i dostanę drugi sprawny sprzęt to jeden sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla który handluje "no name'ami" typu FLO, BassPolska, KSo itp. Pomimo,ze mam u niego taniej nie kupuje nic... Jesli decyduje sie na no-name zawsze cisne do castoram lub tym podobnych, tam nigdy nie ma problemu z gwarancjami... U takich sprzedawców zawsze jest problem, bo zarobi na sprzecie typu NO NAME mniej niz wynosi jego naprawa, a czaesto naprawy takich maszyn sa zupełnie nie oplacalne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skorzystać z uprawnień wynikających z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej której przepisy w tym przypadku będą miały zastosowanie. Jednak jeśli minęło już 6 miesięcy od chwili zakupu to sprawa się nieco komplikuje (art 4). Niemniej jednak zawsze warto spróbować, a przedewszystkim skorzystać z bezpłatnej porady i pomocy (nawet w sporządzaniu pism) Rzecznika Praw Konsumentów w Twoim mieście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u rzecznika praw konsumenta i ogólnie stwierdzam że ta frezarka nie jest warta zachodu. Czemu? Prosta przyczyna, rzecznik powiedziała że, musiałbym odesłać frezarkę do ich punktu i oni by orzekli czy wina jest spowodowana przeze mnie czy przez przyczyny "naturalne". Wiec wiadomą sprawą jest ich orzekanie na swoją korzyść. Po tym mógłbym dociekać że frezarka nie uszkodziła się z mojej winy i mam na to świadków lecz to wszystko to są koszta przewyższające wartość tego sprzętu.

 

Dziś pewnie pojadę do Castoramy lub innego marketu budowlanego i kupię na firmę nowy sprzęt z gwarancją. Myślę że to najlepsza możliwa opcja. Do tego wiem jedno że nigdy więcej nie kupie niemarkowego gówna, mimo że kosztuje 2x mniej. To jest już moja druga nauczka więc trzeciej nie będzie! Fajne i mądre słowa przypadkowej osoby w sklepie z akumulatorami: PANIE NIE STAĆ MNIE NA TO BY PŁACIĆ DWA RAZY, KUPUJE LEPSZY I PIERDO*E W DUPĘ! Myślę że teraz będę kupował tylko lepszy sprzęt. Na pewno się on zwróci mi za jakiś czas.

 

A co do firmy, jeżeli jest taka możliwość proszę inne osoby o powiadomienie na innych forach o tych że słabych produktach i o tym jak firma z klientem postępuje. Wole tak im zrobić na złość i niech może stracą na klientach niż mam wydawać na nich jeszcze pieniądze! Myślę że to pomoże przyszłym nabywcom elektronarzędzi na dobry i rozsądny wybór bez takich problemów jak mój!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już też nie kupię "no name"

Wyrzynarka 80zł kinzo niby tnie, ale mocowanie noża się trochę uje...ło tyle że miała ponad 2 lata...

wiertarka jakaś za 50zł po 3-ech miesiącach rozsypał się cały mechanizm z trybami

szlifierka kątowa sztorn czy jakoś tak za 100zł po pół roku poszły wszystkie łożyska.

Teraz jak będę coś kupował to pewnie z makity lub w dobie kryzysu skil-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWARANTEM jest dystrybutor danej marki, nie sprzedawca. Sprzedawca czyli ten caly maxmajster, jesli nie jest przedstawicielem na polske i nie ma w jakis dziwny sposob wladzy w wyrokowaniu gwarancji danej mu przez dystrybutora to jest miedzy Toba a dystrybutorem jedynie posrednikiem. O ile znam przepisy i same warunki gwarancji, tak to wlasnie wyglada, a zdarza mi sie zajmowac tym zawodowo. Wiec nie rozumiem tego, ze bez ogladania od razu stwierdzaja, ze sprzet zostal zepsuty przez uzytkownika bo inaczej tego nazwac nie mozna. Kupujcie zawsze w sklepach, ktore nie wyrosly z krzakow, kazda castorama jest o wiele lepszym zabezpieczeniem w razie usterki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem frezarkę za 250zł firmy NUTOOL w Liroyu, co najważniejsze, ma dwa lata gwarancji, Liroy raczej nie wali w gumy, bo rzecznik sam mówił że niema żadnych problemów z nimi. Co skłoniło mnie do zakupu? Myślę że cena po części, bo 250zł to nie tak dużo a firmowe znanych firm jak Makita, Bosch czy inne niestety są dla mnie nieosiągalne cenowo totalnie w tych sklepach bo kosztują powyżej 400+ i mają zasadniczą wadę... mają półokrągłe stopki lub okrągłe co dyskwalifikuje frezarkę z pracą z cyrklem który posiadam. Jeżeli sprzęt się uszkodzi to oczywiście zaniosę go do Liroja.

 

http://www.nutool.pl/photo/1257712948MPK%201200.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 300 to cena na allegro, nie dostaniesz jej w tej cenie w markecie. Ja już z firmami KRZAK nie chce mieć doczynienia, wole zapłacić wiecej za ten sam produkt niż kupić za mniej i potem mieć to co mam...

 

Tej firmy co mówisz kuzynki mąż ma wyrzynarkę, bardzo dobrze sobie radzi i jest z serii tych nowych sprzętów, nowych w sensie tych które niby są gorsze od starych dobrych. Ale radzi sobie doskonale więc polecam tą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie weźcie pod uwagę że te firmy "krzak" w sklepach leroy, obi czy coś innego to tak naprawde produkt firm jak Topex czy coś podobnego. Zmienia sie lekko obudowe, i masz produkt indywidualny dla danej firmy. Sam Topex sprzedaje taki towar pod "inna nazwą" w wielu firmach. Chodzi o to aby dany sklep miał promocje- "Jeśli znajdziesz ten towar gdzieś taniej-zwrócimy ci róznice".

A nie znajdziesz, gwarantuje ci to, bo towar jest indywidualny dla danego odbiorcy. Wiele firm tak robi.

Obecnie czy super firmy, czy tani dostawcy-produkt w 80% jest z jednej lini montażowej-ze zmiana obudowy..

Jak bym miał brać nutool-a, spoko, gwarancje masz, te sklepy raczej nie gadają-źle pan właczył wtyczkę, to pana wina, tylko bez gadania daja nowy sprzet lub zwracaja kase bo jak byłem w topexie to zauważyłem na serwisie że wiele sprzetów nie płaca sie firmie naprawiać.. Wiecej wyda sie na serwisanta, wymiane silnika czy coś w tym stylu, i dają nowy sprzet.. A firmowy serwisant dla przykładu:

wiertarka 79zł- koszt silnika 20zł. Godzina pracy serwisanta to 50zł (wiadomo, podatek, ubezpieczenie, pensja itd)

Rach ciach, podmianka za sprzet który z chin znajduje sie w kosztach 14-19zł i po co meczyć serwisanta? Niech sie zajmie sprzetem 5x droższym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980

 

Masz w 100% racje..Zmienilem robote i od razu dostawcow (spawalnictwo) i co sie okazalo jak otwarlem spawarke nowego dostawcy ? Bebechy identyczne, obudowy tez ino inny kolor i nazwa :) W PL na przykladzie spawarek moge podac z 10 firm, ktore wychodza z tej samej chinskiej fabryki, roznia sie tylko kolorami i producentem oczywiscie :)

 

Godzina pracy serwisanta to 50zł (wiadomo, podatek, ubezpieczenie, pensja itd)

 

Nie chcesz mi powiedziec gdzie tak placa ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wolałem kupić noname w firmie która ma renomę i nie robi jakiś specjalnych wątów do tego by przyjąć go na gwarancje lub dać nowy w jej ramach.

 

Coś na co zwróciłem mega uwagę ostatnimi czasy. Producenci firm takich jak właśnie wspomiany tutaj Eurotec/eurotek (bo pod dwoma nazwami występują) podają moce silników z kosmosu, możliwe że jest to prawdą, nie jest problemem zrobić silnik o mocy 2kW wielkości bicepsu. Tylko co za tym idzie. Małe silniki potrzebują sporego chłodzenia którego to w małej budzie nie dostają i szlag je trafia z gorączki prawdopodobnie. Niekoniecznie urządzenie jest ciepłe... To nie Genesis że jajecznica się robi i poza zapachem bekonu jeszcze gra! Odkurzacze firmy krzak, 2kW 2,2kW dzięki bardzo, szajs na pół roku lub 10 odkurzań. Ten sam krzak z mocą realną 1200W chodzi i chodzi :) Więc chyba cos za tym stoi prawda?

 

Nie zdziwię się jeżeli w tym nutool będzie silnik z innej firmy :) Swego czasu tanie hitachi miało motorki od Hiltii albo i na odwrót, w każdym razie po rozebraniu wkrętatki i zobaczeniu co siedzi w środku byliśmy w szoku. Dziś hitachi nie wiem jak wygląda w środku ale wiem że to porządna firma i czasem warto na nią postawić. W zakładzie mamy ich starsze urządzenia które są dalej w produkcji, poza bateriami które to z biegiem lat się kończą, maszyny nie do zdarcia. Klucze pneumatyczne na akumulator tłuką bez bólu 80Nm tak jak producent podaje, o ile bateria na to pozwala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, znowu kupiłeś noname...

Nie miałem wyboru :) Napisałem dlaczego wybrałem tą a nie inne :) A jak mam się z sklepem internetowym sądzić czy sprzeczać o gwarancje to mam to w dupie po prostu :) Miejmy nadzieje że ten sprzęt na siebie zapracuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWARANTEM jest dystrybutor danej marki, nie sprzedawca. Sprzedawca czyli ten caly maxmajster, jesli nie jest przedstawicielem na polske i nie ma w jakis dziwny sposob wladzy w wyrokowaniu gwarancji danej mu przez dystrybutora to jest miedzy Toba a dystrybutorem jedynie posrednikiem. O ile znam przepisy i same warunki gwarancji, tak to wlasnie wyglada, a zdarza mi sie zajmowac tym zawodowo. Wiec nie rozumiem tego, ze bez ogladania od razu stwierdzaja, ze sprzet zostal zepsuty przez uzytkownika bo inaczej tego nazwac nie mozna. Kupujcie zawsze w sklepach, ktore nie wyrosly z krzakow, kazda castorama jest o wiele lepszym zabezpieczeniem w razie usterki.

Gwarantem jest ten kto udziela gwarancji:) ...i oczywiście zależy to od jego dobrej woli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to, czy sprzedawca/producent udziela gwaracji, czy też jej nie udziela:)

 

Natomiast w przypadku rękojmii i niezgodności towaru konsumenckiego z umową sprzedawca nie ma takiego wyboru, gdyż ponosi on określoną odpowiedzialność z mocy ustawy niezależnie od woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić od siebie odnośnie elektronarzędzi, to trochę się tego przewinęło przez moje i pracowników dłonie(ciężka robota, deszcz, pył i tylko tornada brakuje.. :wink: ).

Narzędzia rodem z marketów (szlifierki kątowe, wiertarki, itp), potrafią się "skończyć" po kilku dniach... U mnie nie dużo brakowało do nieszczęścia kiedy dużą szlifierkę kątową (no name) na 3 dzień używania podczas cięcia zablokowało na sztywno w ułamku sekundy, powód przekładnia w środku się rozsypała efekt... Latające wszędzie kawałki tarczy, ja mimo grubych rękawic dłonią nie mogłem ruszyć z tydzień tak mi przyłożyło kawałkiem tarczy po ręce.

Polecam zaś Makitę oraz nie wiem czy znaną szerszemu gronu starszą i uznaną polską CELMA, narzędzia podobnej jakości i ceny, do CELMY przekonał mnie widok narzędzia w jakimś warsztacie gdzie używają je po parę h dziennie do ciężkiej ( nie hobbystycznej) roboty spytałem co to za firma bo nie znałem potem ile to już ma lat(szlifierka) a gość... Panie z 20?!

Wiem ,że to co zaproponowałem kosztuje często gęsto x2 względem no name, ale jak ja wywaliłem parę razy kasę w błoto na badziew to się nauczyłem ,że na bylejakość stać jedynie bogatego...

Lepiej poczekać odłożyć parę gr kupić coś raz a porządnie i podejrzewam przy hobbystycznym użytku to jeszcze Nasze dzieciaki będą to używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...