Skocz do zawartości

Opel Signum by MRQ


MRQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do chlodzenia A3+A6+SA50 to z dwoma pierwszymi tragedii nie ma ale juz z Genesisem moze byc problem (bo on to do czerwonosci sie rozgrzewa :)), a zwlaszcza jak upchniesz wszystko razem. Ja mam turbinke stingera (ta wieksza) i po 1h sluchania na pol gwizdka na wyjsciu na wentylator (A3) jest 4V (kreci sie powoli turbinka).

Co do instalki to fajne klocki zwlaszcza procek. Ale te kable to troche nie teges :zdziwko: rozumiem ze barka nie mogles rozkrecic czy co tam jest z tylu w signum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kable z tunelu środkowego znajdą łaskawsze przejście do bagaja, tylko ostatnio jak do zdjęcia progu wyjąłem jedno siedzisko pasażera, to potem we trzech musieliśmy je skręcać powrotnie, bo nie dało rady inaczej. Na tym etapie po ponad pół roku zbierania chcę to wreszcie usłyszeć w aucie. Estetyka to drugi priorytet :wink:

Plan wzmaków jest taki, że na spód wędrują A3 i A6, do tego dwa wentyle 72mm z regulowaną prędkością obrotową wpięte do wzmaków w wejścia FAN. Wentyle będą ściągać powietrze i pchać je w kierunku zderzeaka tylnego, gdzie ciepło powinno otworami technologicznymi zmykać na zewnątrz. Na górę pójdzie póki co reszta, a końcem roku jak polowanie na wzmaki się uda będę umeblowywał od nowa. P706 raczej grzać się nie powinien, a i słuchać wybitnie głośno nie zamierzam, bo nie to mym celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Plan wzmaków jest taki, że na spód wędrują A3 i A6, do tego dwa wentyle 72mm z regulowaną prędkością obrotową wpięte do wzmaków w wejścia FAN. Wentyle będą ściągać powietrze i pchać je w kierunku zderzeaka tylnego, gdzie ciepło powinno otworami technologicznymi zmykać na zewnątrz. [...]

 

jeżeli wentyle będą pchać powietrze, czyli wysysać z komory w kierunku zderzaka, to z przeciwległej strony komory powinny być jakieś otwory do zasysania zimnego powietrza, tak aby jak najwięcej powietrza opływało wzmaki ... bo jeśli tych otworów nie będzie, to zrobisz podciśnienie i Ci na końcu wzmaki wysyśnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co gorsza nie obarczona odsłuchami.

 

zawiedziony nie będziesz, kwestia poprawnej aplikacji i zestrojenia, te klocki to taka pewna forma 99% szans że coś wyjdzie, najwyżej potem będziesz zmieniał/poprawiał, ale to z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tbrek, Ty na wakacjach i na necie siedzisz :szok::wink: ... jeśli jesteś łaskaw :wink: , to pomyśl dla mnie nad jakimś popołudniem w przyszłym tygodniu.

 

MRQ, stabilnie się głośniki zamontuje, potem pograją "trochę" godzin i można zacząć oceniać granie, tylko czy bedziesz miał z czym (innym autem) porównac swoje granie?

 

 

ps.

po pierwszym odpaleniu CA, możesz mieć wrażenie, że to nie gra, ale nie zrażaj się, tak jak pisałem wyżej, muszą pograć wszystkie klocki (niektórzy wygrzewają w domu, aby w aucie przyoszczędzić na czasie :wink2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwszym odpaleniu CA, możesz mieć wrażenie, że to nie gra,

 

Ja mam jakoś inne spostrzeżenia, zawsze jak odpalę sprzęt po zmianie z fabryki to jestem zachwycony, dopiero po kilkunastu minutach przychodzi zimny prysznic i szukanie w czym tkwi błąd :)

 

na wakacjach i na necie siedzisz :szok::wink: ...

 

ano sobie siedzę, czekam na obiadek o 16-tej ;)

 

pomyśl dla mnie nad jakimś popołudniem w przyszłym tygodniu.

 

żaden problem, każdy dzień byle po 19-tej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakoś inne spostrzeżenia, zawsze jak odpalę sprzęt po zmianie z fabryki to jestem zachwycony, dopiero po kilkunastu minutach przychodzi zimny prysznic i szukanie w czym tkwi błąd :)

w sumie racja, co do zmiany z fabrycznego ... ja w swoim zdaniu poszedłem już krok dalej, czyli wymiana zmienionego fabrycznego na kolejne inne klocki :rolleyes:

 

ano sobie siedzę, czekam na obiadek o 16-tej ;)

pozazdrościć :wink:

 

żaden problem, każdy dzień byle po 19-tej.

łoooo kurde, celowałem tak miedzy 16.00 a 19.00 ... nic zdzwonimy się i znajdziemy kompromis :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No klocuszki 1 liga. zapowiada sie bardzo ciekawie.

 

Ja tez Signum robie tyle ze nie tak zacnie jak Twoje. Moje klocki to budżetówka w porównaniu do twoich. Zazdrościć nie będę bo przecież nie o to w tym wszystkim biega. może kiedys jak choroba nieuleczalna podobno :-) poleci dalej :-)

 

Kolega Rafix tez z tego co przeglądalem porządnie "ewoluował" :-p Czyż nie?????

 

Pozdro no i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 czy 17 to i tak nie wejdzie, ja jeżdżę na 16 ale wneka pozwala tylko na kółko dojazdowe max 16".

 

A myślałeś coś nad chłodzeniem tej fabryki mocy?

 

Ja mam dużo mniejsze piece ale myśle ze i tak coś będę musiał wymodzić, bo ty to chyba obowiązkowo.

 

Myślałem ostatnio żeby jakieś 2 rury fi +/- 80-100mm spłaszczyc tak do przekroju ok 10-15mm i wyciąć piankę na środku tunelu z tej maskownicy na podłodze za fotelami (tylko za na środku bo na bokach wchodzą w ta maskownice przedłużenia podłogi od foteli tylnich) i puścić te rury pod tylne siodełko lub tylne fotele. Jedna rura zasilanie w tlen druga odsysanie upału. + jakieś wiatraczki?

 

Co myślisz? Chyba ze masz inny patent na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o chłodzenie, to plan zakłada po 2 wiejoki na poziom takie http://allegro.pl/su...2468482766.html regulowane z poziomu wzmacniaczy. W teorii wymuszony ruch powietrza powinien troszkę ostudzić temat, zwłaszcza, że dolny poziom wychodzi w otwory konstrukcyjne w tylnym zderzaku więc wydmuchiwane będzie "w tyle". A jak wyjdzie to zobaczymy. Zawsze istnieje opcja wietrzenia przez przestrzeń bagażnika, ale tego chciałbym uniknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne piece ale na rca to sie nie wysiliłeś, a szkoda bo dlspotrzebuje dobrego sygnału żeby mógł sie odwdzięczyć brzmieniem, a hoolky tego nie dadza, a i jeszcze nie mów że ta paździocha idzie do kappy, bo to by była sakrucka wręcz fatalna sprawa, pomyłka itp!!! no i jaka jednostka ori?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne piece ale na rca to sie nie wysiliłeś, a szkoda bo dlspotrzebuje dobrego sygnału żeby mógł sie odwdzięczyć brzmieniem, a hoolky tego nie dadza, a i jeszcze nie mów że ta paździocha idzie do kappy, bo to by była sakrucka wręcz fatalna sprawa, pomyłka itp!!! no i jaka jednostka ori?

Prawie połowy nie kminie.

Ja też mogę po kaszubsku i nie skumasz, ale tu trzeba otwartym i zrozumiałym językiem nadawać. :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...