Skocz do zawartości

Clarion CZ702E


czaszunia1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Od jakiegos czasu tez bawie sie tym Clarionem. I mam kilka pytan:

1. Odnosze wrazenie, ze cd nie czyta cd-textu??

2. Cd przy zmianie utworu "wstawia" przerwę, ogolnie dosyc dlugo wczytuje plyty.

3. Czy to radio dla poszczegolnych zrodel nie zapamietuje oddzielnie poziomow glosnosci i innych ustawień?

4. Trochę skomplikowane sa dla mnie ustawienia EQ custom - mozecie podrzucic swoje propozycje?

Mozecie mi troche rozjaśnić w głowie, czy ten typ tak ma??

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) mnie tez nie czyta cd textu.

2) zalezy co przez to dlugo rozumiec pokazuje ile czasu ma plyta i zaraz ja wczytuje i uruchamia raptem z 4 sekundy trwa wszystko

3)pamieta to co ustawiles

castom to proscizna jak sie juz obczyta poczytaj dobrze manuala i bedziesz wiedzial masz czestotliwosci i mozesz "podciac" gore i dol w zaleznosci jak ci pasuje dzwiekowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 3. Słucham cd na poziomie 30 - przełączam na radio i tez jest 30... Tak powinno być?? Ustawien EQ dla poszczegolnych zrodel tez nie zapamietuje. Moze powinienem reset zrobic i wprowadzic wszystkie ustawienia od poczatku??

 

Z innej beczki to od wczoraj mam suba (dls rw10i) pod audisonem srx2 - gra fajnie (odsluchalem kilka i ten mi najlepiej podpasował) - tylko wzmacniacz w mostku powinien miec glosnik min 4 ohm, a dls ma 2.... Gra to sympatycznie, zabezpieczenie sie nie wlacza i tak sie zastanawiam czy to dopuszczalne. 2 sprawa to ciecia zakresow - przod ustawilem sobie lpf na 60hz a suba hpf na 90 - czy ja dobrze zinterpretowalem rozne informacje na forum??

Cos tam tez czytalem o plynnej regulacji fazy ( nie mam) - ale zastanawiam sei jak to sie ma do czasowek - czy to nie ten sam efekt??

Wiem czytc, czytac, sluchac - ale nie zawsze widze korelacje ustawien clariona i instrukcji na forum :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozamieniaj ustawienia sua i woofera bo zrobiłęs dokladnie odwrotnie :D

 

Jesli to ma sluzyc do codziennego grania to na 90% nic audisonowi ni ebedzie jesli pohula w 2 ohm, gorzej jesli to zestaw ktory katujesz i czesto sub musi rzucac miechem ile potrafi, wtedy warto uzytkowac takie zestawienie z głowa...

 

 

Nic mnie juz nie zdziwi... Kupel ostatnio znalazl u mnie w szafie stary 2ch piec KICX'a , w mostku spaliło mu bezpiecznik 2x20A to powymieniali pod blokiem na 2x40 i zapieli 2x re se w 1 ohm.... :O I to jeszcze żyje, czy ma sie dobrze tego nie wiem ale on to zniósł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozamieniaj ustawienia sua i woofera bo zrobiłęs dokladnie odwrotnie

Przypuszcam, ze dobrze zrobilem ale zle opisalem ;) Ucho mam dosc sprawne.

Ja slucham rozsadnie - zalezy mi na jakosci nie na glosnosci :) Dzieki za odpowiedz

 

Moze jednak zle mysle.

Wiec tak przod powinien pokrywac czestotliwosci od 60hz w gore, a sub od 90hz w dol ( i wtedy jest taka zakladka 30hz wspolnego grania przodu i suba) czy,

przod powinien grac od 90hz w gore a sub od 60 w dol i wtedy mamy 30hz dziure???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że te filtry tną pasmo jak nóż masło?

wlasciwie nigdy sie nad tym nie zastanawialem. Pewnie trzeba nagrac plyte z poszczegolnymi zakresami i sprawdzic. Mialem kiedys chyba testowa plyte Chesky Records - bede musia pogrzebac w domu.Ale to istotna informacja. Czyli ktory schemat z teoretycznego punktu widzenia (slyszenia) byłby lepszy?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ten moj sub (DLS RW10i) - fajnie sie zgral z moim zestawem. Obsłuchałem na szybko 4 skrzynki:

JL 10W0

JL 10W1

Ground Zero nie pamietam jaki ale byl moim typem do momentu kiedy nie wrzucilem DLSa....

Oki czyli sklejamy razem - pokombinuje.

Strasznie to uzalezniajaca zabawa.

Powalla - czy ustawienia eq dla poszczegolnych zrodel masz niezalezne w swoim Clarionie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wciąż czekam aż ktoś powie jak to gra... czy w ogóle warto się w to ładować? Jedyne co mi się nasuwa, to skoro Powalla ma to radyjko ponad 2 miesiące, to nie może być najgorsze. Dajcie jakąś opinie co do dźwięku, funkcje to my w instrukcji mamy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powie jak to gra

Moim zdaniem gra bardzo fajnie - nie mogę porównać wprost do poprzedniego Alpine...zmieniłem sporo sprzętu przy zmianie radia. Niemniej nie odczuwam jakiś braków...zresztą może Marcin-real się wypowie - stroił mój setup a ma nieporównywalnie inne doświadczenie.

 

Ja ze swojej strony przestrzegam przed tą "promocją" (chyba że trafił mi się taki egzemplarz), radio szumi (a jak podepniesz wzmacniacz z niską maksymalną czułością to normalnie to słychać). Płyty czyta te co uważa za godne odsłuchania...Słychać pracę lasera...

 

Moim zdaniem bardziej niedoróbka niż promocja ale tak jak zaznaczyłem na początku opinie na bazie jednego egzemplarza.

 

p.s. jak Cię to granie ciekawi zapraszam do siebie posłuchać (nie masz daleko) - postaram się przywieźć auto na następnego spota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te "promocyjne" są chyba z jakiegoś lewego źródła, bo nie da się sprzedać nowej sztuki kupionej w PL dystrybucji za 700zł, nawet za 720, czy 740....

No chyba że ktoś pierze i jemu zyski skąd inąd się generują. A widziałem już podróbki i można je dostać w przeliczeniu za ok 400zł

 

ja mam z Pl dystrybucji i tak jak już wielokrotnie pisałem, szumi delikatnie tylko na poziomie 1, czyli mało istotne, oraz nie mam problemu z płytami i innymi duperelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy są, chyba w każdej sztuce tego modelu - także u mnie. Odpowiem tak jak tbrek po przekroczeniu powidzmy vol5 na potencjometrze przestajesz zwracać na nie uwagę. W jadącym samochodzie natomiast jest wiele rzeczy które "szumią" znacznie bardziej.

 

Fakt to radio demonem prędkości w odczycie CD nie jest, ale w czym to przeszkadza? Że poczekamy 2 sec dłużej zanim z głośników popłynie muzyka? Poza tym moje jest niewybredne i czyta wszystkie włożone płytki. :wink:

 

Przesiadłem się z powiedzmy "budżetowego" radia i jestem zachwycony możliwościami i graniem tego Clarka :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Jak za te pieniądze z nowych to chyba najfajniejsze radio, ma czasówki, zwrotnicę,BT, szumy to tak jak inni piszą, jest wiele więcej rzeczy które szumią w starszych autach, jest bardzo praktyczne - ma gałkę ( nie tak jak mój 788 przesuwany panel, mimo wszystko gałka jest praktyczniejsza), nie ma windy tylko dziurę - czyli mniej rzeczy do zepsucia. A jeżeli ktoś montuję sprzęt do samochodów wyższej klasy, lub po prostu lepiej wytłumionych/wyciszonych to myślę że zdecyduje się na bardziej eksluzywne / wyższe w hierarchi radio, lub opcje Optyk+ zew procek ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 700zł

Podałem tę cenę jako "przejęzyczenie" radio oczywiście kosztuje 799 - czyli dla szukających radia w granicach 800.

 

I 100% zgadzam się że generalnie z Tbrek'iem - radio bardzo fajne do "auta" w czasie jazdy tylko czytanie płyt będzie drażnić (ale może to jednostkowy przypadek) a poza tym prostota, bluetooth i "jakość" dźwięku jest naprawdę ok.

 

A wracając do tych "szumów" jak macie ustawione poziomy na wzmacniaczach - ja u siebie minimum mam 1V i tutaj moim zdaniem jest największy problem, podpinałem inny wzmacniacz minimum 6,5 V było zdecydowanie lepiej. Więc może taka będzie rada dla następnych kupujących żeby wzmacniacz dobrać z czułością adekwatną do napięcia na tym radiu (ma 5V RCA)...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tych "szumów" jak macie ustawione poziomy na wzmacniaczach - ja u siebie minimum mam 1V i tutaj moim zdaniem jest największy problem, podpinałem inny wzmacniacz minimum 6,5 V było zdecydowanie lepiej. Więc może taka będzie rada dla następnych kupujących żeby wzmacniacz dobrać z czułością adekwatną do napięcia na tym radiu (ma 5V RCA)...?

 

Poczytaj wątek o 788. Wygląda na to, że 702 jest zbudowane podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...