Skocz do zawartości

Clarion CZ702E


czaszunia1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ma ktoś może service manuala do tego Radia, ewentualnie informację jaka kość siedzi w środku ?? ( czy moze taka sama jak w DXZ 788, czyli kosc AK7720A w której jest zintegrowany DSP i 3 x DAC )

 

Szukałem serwisówki z ciekawości, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Za wcześnie jeszcze.

A tak wogóle to procki z z serii AK7xxx siedzą w sporej ilości radyjek, np. JVC 921, Pionki P88 i 80PRS, starsze Kenie 9531, 8534 a każde gra przecież inaczej.

Tak więc nie ma się co sugerować, że zastosowanie tej samej kości jest gwarancją takiego samego a nawet podobnego brzmienia.

 

Tylko nie wiem po co niektórzy używają pojedynczego przetwornika C/A Burr-Browna, a potem robią w procku AK7xxx konwersję A/C, a potem znowu C/A.

Podoba mi się jak Clarion zrobił to w 788. Olali Burr-Browna i sygnał cyfrowy z CD/USB wchodzi od razu do AK7720, a potem jest 3xDAC. Nie ma podwójnej konwersji C/A, A/C, jest logicznie i sensownie.

Mam nadzieję, że tak samo zrobili w CZ702.

 

A jak gra CZ702, to się chyba nie dowiemy, tak samo jak się nie dowiemy jaką ma ponoć wadę.

Bo szanowne TWA trzyma to w tajemnicy, tak aby reszta ligowej szarzyzny żyła sobie w błogiej nieświadomości :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wada miała polegać na braku zapamiętania nastawień proca ...przetestowałem to w każdy możliwy sposób i nic takiego nie miało miejsca (Raadek też był przy małym teście świadkiem na pikniku) .

 

Co siedzi w środku , to musisz uderzyć do 2everpolu , bo moja plomba gwarancyjne jest mi zbyt cenna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że w tych dwóch egzemplarzach wyskakiwało brak zapamiętania zmiany fazy dla suba - ale to te 2 sztuki.

 

Swoją może podepnę po niedzieli, jak dam rade z kablami i słupkami w weekend, to we wtorek zapinam sprzęt na próbę i się pobawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Powalli bawiłem się tym radiem.Wizualnie wygląda nadzwyczaj dobrze.Lepiej jak poprzednie serie Clarionów.Menu nie było zbyt skomplikowane i dość przejrzyste.Cena super,tylko żeby grało lepiej od 788.Słuchałem krótko i w nie swoim aucie więc nie będę się wypowiadał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie uzytkownicy tego radyja, powiedzcie czy to radyjko obsluguje zwykly format usb czy tylko jest przeznaczony do i phona itp? Znaczy czy normalnie moge wpiac tam pendraka i sluchac muzyki czy ni dziada nie przejdzi eto bo cos male watpliwosci mnie ogarnely:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi, to może i ja się zapytam, ma ktoś sprawdzoną receptę na ustawienie koloru pomarańczowego wg. receptury RGB clariona każda składowa w skali 0-8.. bo niby jest ponad 700 odcieni, ale citroen chyba ma jakiś 854 kolor bo nie mogłem trafić.

 

walczyłem dziś 1h z przestawianiem i w końcu zostawiłem biały .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie! Ja mam go juz 2 miesiace ale razem z radiem zmienilem wzmacniacz, ba przeszedlem tez z "aktywko-pasywki" na pelna "aktywke" i na dodatek system uruchhomilem po 2 tygodniach sluchania tylko odglosu silnika , wiec ocenic granie samego radia nie potrafie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odsiewrze temat bo czas zmian juz nastal,wiec chetnie podziele sie opiniami co do grajka. Niestety aktywa u mnie bedzie dopiero tworzona wiec nie wypowiem sie w tej kwestii obszernie ale w pasywie gra bardzo fajnie. Tutaj info male o przodzie:Dego 650PO. Poprzednik clarca to alpine cde-113bt strasznie ostrzyl gore i nie wiem jak by sie nie bawli zawsze bylo zle po zmianie clarka nagle sie wrota dzwieku otwarly i uslyszalem przestrzen:) Bawiac sie EQ bardzo fajnei mozna bodbarwic delikatnie pasma i naprawde system wstaje z czelusci na swiat.Co do obslugi radia to troche meczace sa ustawienia (byc moze kwestia przyzwyczajenia do alpin) ale do wszystkiego idzie przywyknac.Ja jestem wielce zadowolony z radyja i smialo moge polecac ludziom chcacych pobawic sie w aktywe czy poprostu zaczynajacym zabawe z ca.BT jeszcze nei parowalem bo jakos nie korzystam z tego ale z czasem kto wie:) Przede wszystkim dzieki wam pany za opinie co do radia i zycze milego uzytkowania clarkow:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A mam jeszcze pytanie - próbował ktoś podłączać zewnętrzny mikrofon - ewentualnie jaki?

 

Tak, model Clariona 199

 

Chciałem również zapytać czy w ocenie osób, które użytkują ten model jest to w ogóle potrzebne?

 

Czy potrzebne, na pewno przydatne, szczególnie jak radio na wysokości kolan. Na fabrycznym miałem Gain ustawiony na +4db z zewnętrznym mam na -5db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, warto pchac sie w 800zł za nówke w tego clarka? Stawiajac obok 948? Jarek wiem ze miales oba, wiem tez ze zdecydowanie nie odpowiada mi deczko tekturowe granie alpin.

Plan mam na aktywne 3 drogi (w tym z racji koniecznosci umiejscowienia mid+tw w dosc niecodziennych miejscach takze czasówka) koniecznie z radia bo w tym samochodzie akurat nie ma miejsca na metry rca i zwrotek aktywnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem go za 600zł z lipca tego roku :wink: -100zł za poprzedniego Clariona = 500zł nic lepszego bym nie dostał jeśli chodzi o nowe radio

 

PS: jak u reszty przy volume 1 słychać delikatny szum ale przy volume 5 zanika (najwyższy model powienien tego nie mieć wg mnie :szok: to mnie boli jak ...)

 

po drugie nie mieści mi się w schowku dla radia weszło do połowy :kwasny: muszę jakoś pospinać kable i niewiem jakim cudem je zabudować ... Passat B5

 

po trzecie proszę o poradę: mam 2 odseparowane zestwy głośników -> 4 kanałowego wzmaka i 2 sub -> MONO wzmak , aktualnie na 1 przewodzie RCA chce zamówić drugi (SINUSLIVE CA50 RCA 5m) by wykożystać ustwienia subwoofera i zwroterk aktywnych (nigdy nie miałem do czynienia z takimi ustawieniami wszystko było ustwione na wzmacniaczach) tylko dziś jak podpiołem na 2 RCA wysokie tony grały dobrze, średnie jakoś płasko :help: a suby schodziły wyśmienicie ... znów na standardowym 1 przewodzie RCA wszystko dobrze się komponowało ... możliwe że w radiu jest źle ustwawione HPF/LPF itd itp niewiem jak to ogarnę z tymi zwrotkami tyle ustawień ... w co ja się pakowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drugie nie mieści mi się w schowku dla radia weszło do połowy muszę jakoś pospinać kable i niewiem jakim cudem je zabudować ... Passat B5

Musisz podejść do tego na spokojnie - pospinaj i poukładaj kable - miałem to samo u siebie - trzy razy wkładałem...musi wejść - nie jest dłuższe niż inne radia.

znów na standardowym 1 przewodzie RCA wszystko dobrze się komponowało ...

To znaczy że używasz zwrotki pasywnej z zestawów głośnikowych ? Może "skopiuj" te parametry do radia i spróbuj czy zagra podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak to ogarnę z tymi zwrotkami tyle ustawień ... w co ja się pakowałem

radio ogarnac prosto usawienia tez proste:) sam mialem ten problem na poczatku (chyba jak kazdy) zeby si epolapac co i jak i do czego,ale po rozpracowaniu radyja bedziesz mial pod wszystko pod kontrola:)

A jesli masz pasywnie system to pobaw sie EQ da sie nawet na lipnych zwrotach fajnie ustawic granie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...