Skocz do zawartości

Zabudowa bagaznika zasilanie.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jest to mój pierwszy post na forum zatem najpierw przedstawię się, mam na imię Łukasz, obecnie jestem na etapie tworzenia pełnej zabudowy bagażnika w Audi 80 B3. Jako że samochód jest typowo autem na zloty, spoty itd (ze względu na obnizone zawieszenie - 80mm, niskoprofilowe gumy nie nadaje sie do codziennego użytkowania, zresztą swoje siś już najeździła a jej obecnym zajęciem jest przebywanie w garażu i dbanie by węże pod maska były dobrze naplakowane) postanowiłem o pozbyciu sie bagażnika i w jego miejscu zabudowanie dwóch 30 cm wooferów, wyłożeniu wszystkiego czerwona skórką, zabudowaniu wzmacniacza itd itd itd

 

I moje pytanie:

 

W bagażniku znajdzie się wzmacniacz o mocy 100 W RMS na kanał Axtona.

I teraz najbardziej nurtujące mnie pytanie:

Czy do takiego zestawu warto dobrać kondensator/drugi akumulator (18 Ah) w bagażniku?

 

 

A to tak kilka fotek poglądowych o tym co robie

Pozdrawiam Łukasz

 

 

http://img100.imageshack.us/img100/5483/12062012348.jpg

 

http://img217.imageshack.us/img217/8346/12062012347.jpg

 

http://img593.imageshack.us/img593/6459/12062012346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tyle w temacie... przy takim kablu to I nawet kondensator Ci nie pomoze :-P jesli dobrze doczytalem to chcesz tam zasilic 2 suby .... no to rozgladaj sie jakims mocniejszym wzmakiem I conajmniej drutach (chyba najtaniej I najlepiej) wyjdzie Ciebie spawara min 35mm^2 a rozsadniej to polozylbym conajmniej 50 jesli to ma robic w sumie tylko jakis halas....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 mm? 50 mm?

 

Jakoś nie jestem wstanie tego ogarnąć do mocy ok 200W w RMS, przy założeniu klasy wzmacniacza AB, mamy moc elektryczna pobierana ok 400W przy pełnej mocy( co i tak jest zapasem ok 30% ponieważ sprawnośc dzisiejszych wzmacniaczy klasy AB sięga 60 %). Co daje prąd w okolicach 30A, przy zakładanej długości kabla 5 m spadek napięcia wynosi (dzis zmierzony z obciążeniem 340 W) 0,4V, więc o co kaman, czy to nie jest taka trochę legenda o kablach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chcesz furę sobie "zjarać"?

posłuchaj doświadocznych kolegów. Im lepszy kabel położysz na początku tym dłużej będziej miał z tym spokój. poszukaj chociaz kabla spawalniczego 25mm2, powinno ci to wystarczyć na jakiś czas. i ważne by to był kabel miedziany a nie CCA.

A czy na przód też cos będziesz montował czy tylko ma być show w bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 mm? 50 mm?

 

Jakoś nie jestem wstanie tego ogarnąć do mocy ok 200W w RMS, przy założeniu klasy wzmacniacza AB, mamy moc elektryczna pobierana ok 400W przy pełnej mocy( co i tak jest zapasem ok 30% ponieważ sprawnośc dzisiejszych wzmacniaczy klasy AB sięga 60 %). Co daje prąd w okolicach 30A, przy zakładanej długości kabla 5 m spadek napięcia wynosi (dzis zmierzony z obciążeniem 340 W) 0,4V, więc o co kaman, czy to nie jest taka trochę legenda o kablach?

Tu błędnym jest mniemanie, ze uzyskasz coś rozsądnego z dwóch głośników subbasowych 30 cm, zasilając każdy z nich mocą 100W .

 

a chcesz furę sobie "zjarać"?

posłuchaj doświadocznych kolegów. Im lepszy kabel położysz na początku tym dłużej będziej miał z tym spokój. poszukaj chociaz kabla spawalniczego 25mm2, powinno ci to wystarczyć na jakiś czas. i ważne by to był kabel miedziany a nie CCA.

Co ma zjarać , jak zabezpieczy kabel stosownie do przekroju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego wzmacniacza by te 8 mm2 było OK, tylko po co tyle zabawy przy takim piecu, 2 x 30 cm ? Obszycia, zabudowy - chyba, że ma to wyglądać, bo też nie widzę 2 sztuk subwooferów 30 cm, wzmacniacz, który co najwyżej jakiś niewymagający przód może zasilić. To chyba będzie robota dla samej roboty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przeznaczenia zabudowy to tak, robię ja z nudów, jak mi się nudzi w pracy, chce zrobić coś fajnego, efektownego dlatego będzie wyszywana , co prawda w szafie leza dwa herze z starej dobrej serji HS 300, jednak raczej planuje aplikacje ich w domku ale niech leża, seria hs im starsza tym lepsza.

W samochodzie zależy mi bardziej na efekcie wizualnym, wyszwyana tapicerka logiem audi, wzmacniacz pomalowany na czarny mat wycinanym z alu logiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz. Ale nawet do takich mocy dał bym co najmniej 16mm. Może kiedyś zajdzie potrzeba rozbudowy o multimedia, dodatkowe lub/i mocniejsze piece... Szkoda potem rozwalać wszystko bo akurat kabelek "trzyma". Poza tym, jak zauważył nakamichi - zasilenie 30-stek 200W rms to trochę sztuka dla sztuki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na monitor LCD i system oświetlenia RGB puściłem osoby kabelek 4 mm kw.

Zmieniarka bierze zasilanie z radia fabrycznego,

Głośniki które zamierzam zastosować są to głośniki których moc oscyluje w granicach 120 W RMS, więc wg mnie powinno starczyć

Ale nie ma sprawy dziś w garażu znalazłem 50 m przewodu mostkowego LGY 16mm kw rano sobie wrzucę w próg ;) co prawda czarny ale końcówki wrzucę w termokurcza

 

Co do wzmaka AXTONA poprostu go mam, jak mi się spodoba to kupie sobie coś mocniejszego, wszak że sprzętu jest dużo na allegro wystarczy kliknąć i następnego dnia mamy w bagażniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem LGY ostatnio i wg mnie jest lepszy niz spawarka, nie za sztywny choć na tyle ze mozesz go przepchnąć przez szczeliny bez podwijania sie kabla, przez wygłuszenie w aucie itd wiec zalezy czy kładziemy kabelki na całkowicie ogołoconą podłogę auta czy przeciskamy się przez wygłuszenie itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale LGY to straszna meczarnia bo jest bardzo sztywny...

 

nie wiem, ja tam kiedyś miałem LGy i w stosunku do spawarki to była duuuża różnica ( mowa o 25mm2 ), o dziwo LGy był "plastyczniejszy" ( mowa o izolacji ), oraz dodatkowo izolacja była chudsza od spawarki, więc czemu LGy gorszy ... może kwestia producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac trafiliscie obydwaj na "spawarke" LGY...

 

Ja zakładałem LGY ostatnio i wg mnie jest lepszy niz spawarka

ja tam kiedyś miałem LGy i w stosunku do spawarki to była duuuża różnica ( mowa o 25mm2 ), o dziwo LGy był "plastyczniejszy" ( mowa o izolacji )

Bo czytajac to prawie spadłem z krzesła...

 

może kwestia producenta.

raczej na bank...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz tylko LGY bede zakładał po prostu jak go podegne lekko i bede przepychał tak bedzie mniej wiecej szedł :) Nie był twardy ten LGY tak po prostu pol sztywny pol elastyczny, latwo bylo go wygiąc, dopasowac do kształtu +/- i dało sie przepychac czego przy spawarkach sie nie bardzo da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale LGY to straszna meczarnia bo jest bardzo sztywny...

Ja mam u siebie 16mm2 LGY kupione w duużym sklepie elektrycznym (więc raczej są to LGY)

Kable są sztywne, ale dla mnie to zaleta, gniesz na taki kształt jaki ci potrzeba i taki zostaje. Ogólnie to polecam te przewody, są tańsze od spawalniczych (nie mówiąc o dedykowanych CA), można sobie wybrać odpowiedni kolor, ja sobie np. zamówiłem niebieski i czerwony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie zainteresowanie wrzucę temat do działu projekty

 

 

Prace trochę drgnęły

dzis wykonałem próbne tapicerowanie wyszło calkiem nie źle, naszczescie opalarka była pod ręką

 

http://img823.imageshack.us/img823/4051/dsc0008nrh.jpg

 

http://img220.imageshack.us/img220/205/dsc0009ua.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...