Skocz do zawartości

stx -18-140-4-AWX


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

musze zmienic woofery w swoim systemie.

Mam dosyc duze drzwi, dlatego wybor padl na r6a, ale z racji ograniczoneg budzetu, czekam na dobra okazje.

Ale przy okazji, zauwazylem ze pojawil sie nowy wooferek stx http://www.stx.pl/gdn-18-140-4-awx.html

 

mieliscie stycznosc z tym ustrojstwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś słabo czytasz forum.

 

Bo kolega sporo czasu poświęca na dopieszczanie swojej lalki jak widać jak już skończy wychodzi bardzo schludnie i ładnie.

Co do tych Woferów warto tak jak napisał Stanec poczytać forum m.in w jego temacie, to fajne wofery , które mogę polecić z czystym sumieniem.

Osobiście mam zamontowane u siebie ich mniejsze siostry czy 15 AWX, w komorach, mają ciepłe brzmienie,dobrze oddają wielkość instrumentów, z racji lekkiej membrany są dość punktualne i nie sprawiają wrażenia aby "nie nadążały" nawet przy szybkiej stopie.

Polecam dopytać na PW o szczegóły wymagań co do mocy potrzebnej dla 18tek, aplikacji oraz sprawdzających się cięć kolegów z forum, Lklukasz oraz Maniek, znają te głośniki na wskroś, więc z pewnością odpowiedzą Ci na każde pytanie.

 

Powodzenia w "rewolucjach" w Twoim pięknym klasyku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bardzo słabo czytasz forum :) Czy gra lepiej od R6? Zależy czego oczekujesz i czy podoba Ci się R6 i go słuchałeś oraz czy spodobałby Ci się STX. Polecam posłuchać przed kupnem :)

 

Z pewnością nie złamią piszczeli tak jak R6, ale odwdzięczą się ładniejszą średnicą...

Mało , który wofer może konkurować z R6 pod względem mega wykopu, ale samo dmuchanie to nie koniec pasma a co z resztą?

Tam uważam AWX robi lepszą pracę, ale to już kwestia gustu więc chyba najlepiej aby przyszły właściciel posłuchał sobie obu przy jakiejś okazji i sam wybrał co mu bardziej wpada w ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to ze nie czytam forum, tego i za duzo :) dlatego taki metlik w glowie :)

Kilka osob chwalilo te glosniki, dlatego pytam sie jak moga wypasc w konfrontacji z r6a.

 

Niestety u mnie ciezko z sluchaniem innych aut. Mala miescina, i tak naprawde dopiero od 3 miesiecy "siedze w temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie STX jest tańszy jako nówka jak R6 używka a do tego zadowala się mocami śmiesznymi że tak powiem, bo R6 żeby grało z tym jajem co się mówi to lubi trochę tych watów dostać, wtedy na prawdę jest mega.

 

Dla mnie R6 jest mało punktualny, przeciąga ale gra jak rasowy subbas, po wejsciu do pewnej mazdy 323f powiedziałem... Ale ten sub zamula, odpowiedź pewnej osoby sprawiła zakłopotanie moje "Dawidku ale tu niema suba"... wyszedłem z auta otwieram bagar a tam sam wzmacniacz :szok:

 

Jak gra STX? Na pewno niema takiego basu hardcorowego jak R6 ale potrafi grać dobrym kickbasem a i zagra w aplikacjach z pasmem od dołu puszczonym na flat, czyli bez obcinki, co prawda to już nie jest to samo co dobry sub ale jeżeli idziemy tokiem 3way z przodu bez suba to jest to opcja bardzo dobra na woofer pełnozakresowy jak w kolumnach 3 drożnych.

 

Do mnie masz 400km - dużo

Do Trucka masz 300km - już mniej

Do chłopaków z Wawy masz też 300km - j.w.

Musisz się przejechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie STX jest tańszy jako nówka jak R6 używka a do tego zadowala się mocami śmiesznymi że tak powiem, bo R6 żeby grało z tym jajem co się mówi to lubi trochę tych watów dostać, wtedy na prawdę jest mega.

 

Dla mnie R6 jest mało punktualny, przeciąga ale gra jak rasowy subbas, po wejsciu do pewnej mazdy 323f powiedziałem... Ale ten sub zamula, odpowiedź pewnej osoby sprawiła zakłopotanie moje "Dawidku ale tu niema suba"... wyszedłem z auta otwieram bagar a tam sam wzmacniacz :szok:

 

Jak gra STX? Na pewno niema takiego basu hardcorowego jak R6 ale potrafi grać dobrym kickbasem a i zagra w aplikacjach z pasmem od dołu puszczonym na flat, czyli bez obcinki, co prawda to już nie jest to samo co dobry sub ale jeżeli idziemy tokiem 3way z przodu bez suba to jest to opcja bardzo dobra na woofer pełnozakresowy jak w kolumnach 3 drożnych.

 

Do mnie masz 400km - dużo

Do Trucka masz 300km - już mniej

Do chłopaków z Wawy masz też 300km - j.w.

Musisz się przejechać :)

 

Takie odp lubie :) WLASNIE o takie granie mi chodzi. Morelowskie ktore aktualenie siedza, sa najslabszym ogniewem w tej chwili u mnie.

Kick jako taki, ale ogolnie sero kontroli, gra dokladnie tak jak niechcialbym aby gralo :)

 

Najpierw chce zbudowac dobra podstawe, a pozniej bede zbroic sie o subika, aby odciazyc woofery.

 

A co do spotkania, to chyba wybire sie autem niedugo do wawki. Wtedy napewno bede Was molestowal! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne spostrzeżenia, kick nie jest tak mocny, czy wyraźnie zaznaczony jak w R6A (być może to kwestia dowatowania, u mnie dostają 50RMS, gdzie papierowo mają 140, co nie znaczy, że nie grają poprawnie), ale są bardziej zrównoważone, mają przyzwoite zejście, są bardziej kulturalne, takie poukładane, kick też jest, ale nie uwypuklony, są szybsze.

Czy grają lepiej czy gorzej od R6A to już zależy czego oczekujemy, faktem jest jak wyżej podano, że nowe STX kosztują mniej niż używane R6A, więc warto je przetestować a R6A też są dobrym wooferami do 3 way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te głośniki stx'a tylko wersję 8Ohm w kolumnach domowych, krótko i na temat? Do R6A nie ma co porównywać, one są potężniejsze, grają mięchem, z tych stx'a tego nie wyciągniesz. Jednak w dalszym zakresie pasma AWX górą, kilka razy już się odwracałem w pokoju czy nie ma kogoś w domu jak grały :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...