Skocz do zawartości

RFD HX2 1210 Punch


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Dysponuje mocnym zapleczem. ..pograj nim a potem porównanie z mono (:
Ciekawie sie zapowiada :) Tylko szkoda że w jednym czasie nie ogarniemy wszystkiego, bo byśmy mieli kilka klocków do testów. Ale pewnie na spociku jakimś się zobaczymy :) Ale u Ciebie też siedzi RFD tyle że ten z innym kopułką przeciwpyłową więc profil grania jest ten sam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego z wygluszeniem gra lepiej i co znaczy ze dla Ciebie gra lepiej??

 

Ja oczekuje szybkosci i twardości więc czytałem że lepiej dac mu z 18L.

wzrosła szybkość i punktowość basu i pozbyłem się wrażenia grania tekturowego pudła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


i o dziwo zejścia nie braknie 
Ciężko powiedzieć czy komu innemu byłoby mało. Dla mnie RFD1210 w 22L+głośnik, czyli około 20L nie gra tak jak chce. Dla mnie nie trzeba zejścia do hadesu ale nie chce żeby zagrał na poziomie aliante, bo byłaby to kpina...

 

Paczka się tworzy, niestety dałem dupy bo użyłem programu do liczenia skrzynki i coś mu się pokitrało i paczka zamiast wyjść mi 17L wyszła 15,6... Obecnie staram się to to rozpracować żeby było więcej chociaż ten litr. 

 

Pobawić się subikiem można i sprawdzić co jest wart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkowicie inny profil grania i raczej nawet bardzo mła paczka nie doprowadzi do tego aby zagrał jak naleśnik

Próbujecie porównać tłuczka do wysokiej klasy przetwornika. Chyba nie tędy droga :luka:

Każdy z nich jest dobry w tym do czego został stworzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujecie porównać tłuczka do wysokiej klasy przetwornika.

 

Raadek czyli aliante tłuczek a RF wysokiej klasy :D

A na poważnie to nie porównujemy na zasadzie że lepszy gorszy do tego czy tamtego a raczej chodziło o zapytanie czy jak dostanie malutka paczkę czy zagra tak "chudo" jak ali. Odpowiedź z mojej strony po teście: Nie nie zagra bo w 16l na czysto robi kocioł w aucie i jest tłusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujecie porównać tłuczka do wysokiej klasy przetwornika.

 

 

Hmm... Mi jakoś z aliante nigdy po drodze nie było, nie lubię tego grania, za to HX2 jak najbardziej mi przypadł do gustu... Przynajmniej ma charakter...

Odwrotnie do Ciebie Dawid, zamiast sprzedawać zatroszczyłem się o zakup takich oto dwóch perełek w pudełkowym stanie od jednego właściciela... Nawet folie ochronne jeszcze mają na osłonie magnesu.  :wink:

Teraz tylko muszę pokombinować nad odpowiednim piecykiem na zasilenie tego i będzie grać w 2x oddzielny closet... Zdam relację jak to się odezwało i jaki litraż podpasował bo paczka daje mi możliwość manewru. :)

Jeśli chodzi o piec, pierwszy raz w życiu myślę nad cyfrakiem i najprawdopodobniej pójdę w Alpinę PDX M12.

 

post-4530-0-02758800-1408984188_thumb.jpg

post-4530-0-60162400-1408984212_thumb.jpg

post-4530-0-33339800-1408984223_thumb.jpg

post-4530-0-18930800-1408984726_thumb.jpg

post-4530-0-69159000-1408984744_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu ich szukałem, bo największy ból z HX2 to jego poprzedni właściciel... :zdegustowany:   Większość niestety traktuje je jak pompki do demontażu auta i 90% na rynku to śmieci z wyklepanym zawieszeniem.

Więc opinią ,że to tłuczek zupełnie się nie przejmuję, bo wiem co potrafi zagrać w pełni sprawny zadbany hx... A ,że od przeszło roku leży już gotowa solidna skrzynka pod dwie 10ki... To poszły konie po betonie... :)

Chcąc zagrać z dwóch sztuk, chciałem dostać je z jednych rąk użytkowanych w ten sam sposób i czas aby grały równo a nie każdy z innej parafii. Ale się udało.

Teraz znowu ciułanie na wzmacniacz...  :suchy: 


 

 


nie z tego samego źródła?? tylko te dwie używki wyjęte z CL

 

Nie Adam, z Niemiec, ale stan optyczny i zawieszenia podobnie jak w Twoim pachnące i sztywne. 

Myślę , że nie katowane i pod rozsądną mocą posłużą długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prądu nie braknie

 

 

Zabraknie... Ale nie ze strony piecyka a ... zasilania auta...  :wink:  Mam do dyspozycji tylko standardowe 80 Ah AGM i 120 A altek połączone 70mm2. To za mało ze strony alternatora i aku dla takiego konia jak tamten RF... Myślę ,że Alpinka spokojnie ogarnie pod moje spokojniejsze granie, a ma dwie zalety, jest malutka i przyjazna pod montaż i prądu także nie zawoła tyle co np jakaś mocna AB (bo takie mam dostępne od ręki w szafie).

Dodatkowo jest stabilna w zakresie od 1 do 4 ohm, przy takiej samej wydawanej mocy... Myślę ,że 1,3 KW to także nie mało...  :wink2:  :rotfl:

Mam jedną ładną (bo nową :D ) na oku http://www.ebay.de/itm/Alpine-PDX-M12-Monoblock-Endstufe-/221524001940?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoverst%C3%A4rker&hash=item3393dc0494

, ale poczekam sobie cierpliwie aż panu sprzedawcy zmięknie faja i zejdzie z ceny, bo ta aż za wiele nie odbiega na razie od sklepowej z GW u Nas się je już kupi nowe po 2,2 tys na alle z gw, więc dla mnie ona jest warta z...1200? Z drugiej ręki?  :ph34r: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu ich szukałem, bo największy ból z HX2 to jego poprzedni właściciel... :zdegustowany: Większość niestety traktuje je jak pompki do demontażu auta i 90% na rynku to śmieci z wyklepanym zawieszeniem.

Więc opinią ,że to tłuczek zupełnie się nie przejmuję, bo wiem co potrafi zagrać w pełni sprawny zadbany hx... A ,że od przeszło roku leży już gotowa solidna skrzynka pod dwie 10ki... To poszły konie po betonie... :)

Chcąc zagrać z dwóch sztuk, chciałem dostać je z jednych rąk użytkowanych w ten sam sposób i czas aby grały równo a nie każdy z innej parafii. Ale się udało.

Teraz znowu ciułanie na wzmacniacz... :suchy:

 

 

 

 

Nie Adam, z Niemiec, ale stan optyczny i zawieszenia podobnie jak w Twoim pachnące i sztywne.

Myślę , że nie katowane i pod rozsądną mocą posłużą długo.

Ja dostałem nową :P a były wtedy dwie. Jednak w dotyku miałem kilka i widać kiedy są już zmęczone. Z tym 1,3 może być mało. ..miałem tyle przy dwóch sztukach...i tak sobie wspominam...

Kwestia jakie to 1,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że to spoko suby, nawet jak się zajeździ to można kupić jeszcze recon do nich i cieszyć się graniem. A RFD1210 ciężej kupić w lepszym stanie jak 2210. Mój już w skrzyneczce czeka na spocik :) Jak posłucham pod AA100HC i Adasia mono to zdecyduje czy zostaje czy sprzedaje go dalej niech inni się cieszą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...