Skocz do zawartości

RFD HX2 1210 Punch


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 lata później...

Odgrzeje kotleta, ale trochę inne pytanie o wypełnienie skrzynki. Więc pytanie do tych co testowali, jak zachowuje się głośnik w niewygłuszonej skrzynce, a jak z wygłuszeniem wełną owczą? Stosować czy nie? Paczka w fazie projektu 18L OZ bo w 22L trochę mi się nie spodobał jeżeli chodzi o szybkość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd to testowo mosconi as200.4 a za jakiś czas zagra z AA100HC. Zobaczę co bardziej mi sie spodoba.

 

Dlaczego z wygluszeniem gra lepiej i co znaczy ze dla Ciebie gra lepiej??

 

Ja oczekuje szybkosci i twardości więc czytałem że lepiej dac mu z 18L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem o tym głośniku ostatnio z jego użytkownikiem i długo kombinował z paczkami zanim go zadowolił w sql, zaczynał od przeszło 20 litrów (22-23?) stanęło na mega solidnej paczce w litrażu cirka 17 litrów, wypełnionej max wełną.... Szybkość wzrosła , żejścia uciekło pomijalnie. No i RFa to chyba Dawid nie bardzo pędzić jakimś dychawicznym piecykiem bo nie puknie jak potrzeba...  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ozmawiałem o tym głośniku ostatnio z jego użytkownikiem i długo kombinował z paczkami zanim go zadowolił w sql, zaczynał od przeszło 20 litrów (22-23?) stanęło na mega solidnej paczce w litrażu cirka 17 litrów, wypełnionej max wełną.... Szybkość wzrosła , żejścia uciekło pomijalnie. No i RFa to chyba Dawid nie bardzo pędzić jakimś dychawicznym piecykiem bo nie puknie jak potrzeba..
Dzięki za opinię Truck, na pewno mi się przyda. No i zdaje sobie sprawę że do tego subbasu trzeba ponad 0.5kW, a i nie straszne mu 1,5 :) Dlatego chce za napęd użyć AA100HC, będzie to około 850W do dyspozycji, myślę że mało to nie jest i zagra już fajnie. 18L liczę dla samej skrzynki bez wkładania głośnika, czyli jak dojdzie RFD to będzie już 16L albo i mniej. Truck a te 17 to jest z głośnikiem w środku czy bez? :)

 

Trochę żałuje że to wersja 2x4R a nie 2x2R, ale z tą membraną niema 2x2 tylko 2x4 a i stan mojego jest zadowalający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zawsze możesz go spiąć w 8 Ohm i przekonać się jak zagra.

 

Albo kupic dwa i spiac w 4 ohm... :wink::rotfl:  Ja wlasnie poluje na dwie szt, w weekend konczy sie aukcja to dam znac czy "pyklo"...

Tylko bedzie truchu problem by to popedzic czyms godnie.... Tak z KW byc musi... ale i na 1,5 sie pewnie nie obraza..  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RFD2112 jest 2x2 ale to 12"

to inna seria już, chyba nowsza od mojego, ja mam RFD 1210, a one występowały tylko w wersji 2x4. 

DSC_5681%2B%5B1600x1200%5D.JPG

 

2x2ohm była seria oznaczona 21XX, 2x4ohm 22XX :) Ja swojego kupiłem ze względu na stan i na to jak to twierdzę jest ładniejszy  :P Ale spokojnie, myślę że dobrę 800W też zagra z nim dobrze. Ale podstawą jest dobra skrzynka.

 

 

 

Zawsze możesz go spiąć w 8 Ohm i przekonać się jak zagra.

Wtedy już na pewno niemam pieca który da chociaż 500W dla niego, AA ma niecałe 300 w mostku wtedy, a z tego co wiem to ten piec nie traci kontroli mimo spadającej impedancji głośnika. 

 

 

 

Albo kupic dwa i spiac w 4 ohm...   Ja wlasnie poluje na dwie szt, w weekend konczy sie aukcja to dam znac czy "pyklo"...

Mówiliśmy Ci z Burym żebyś kupił jedną 12cali zadbaną i z bani :) A teraz to już przesadziłeś :D Jeżeli chodzi o zasilacz dla dwóch sztuk to szedłbym w spięcie ich w 1ohm lub 4ohm i szukanie czegoś co da 1,5kW. W 1ohm to spoko piecem znów może być DLS A6, bo kontroli i mocy mu nie brak na pewno. Co prawda Bury miał pod A6 jedną sztukę w 2ohm czyli prawie 1kW i było spoko :P

P.S. Kiedyś Raadek pisał i polecał Alpinki PDX, małe i mocne cyfraki, czasem myślę że warto się zastanowić a już nawet można było posłuchać na zawodach żółtego colta na tych piecykach i jak na cyfrę to siary nie robią jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mówiliśmy Ci z Burym żebyś kupił jedną 12cali zadbaną i z bani A teraz to już przesadziłeś

 

Pod 2x10 mam gotową solidną skrzynkę a pod 12kę nie, swoje kosztowała, więc szkoda nie wykorzystać...  :wink:

Do napędu... Nie mam jeszcze pomysłu... A6 trochę za dychawiczna w 4 ohm, a nie chcę spinać układu w 1 ohm, ze względu na jak mi się wydaję jednak częściową utratę kontroli, jak i grzanie się pieca dużo mocniej... Wolę jakiś , który wypluje tego KW w 4 ohm i nie męczyć go niską impedancją... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pod 2x10 mam gotową solidną skrzynkę a pod 12kę nie, swoje kosztowała, więc szkoda nie wykorzystać...
Prawda, widziałem skrzynkę i jest faktycznie mega! Jaką pojemność masz dla sztuki ??

 

 


A6 trochę za dychawiczna w 4 ohm
Dla jednego już spoko ale nie dwóch raczej, a 1ohm, ja bym się nie bał, DF na poziomie 2000 przy 4R i 500 dla 1R to raczej nie jest mało. Masz jeszcze PG MS1000 który ma 1kW w 4R :) Ale ja bym próbował z A6 jeżeli masz możliwość :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, widziałem skrzynkę i jest faktycznie mega! Jaką pojemność masz dla sztuki ??

 

 

Była robiona w pierwotnym zamierzeniu pod braxy 10.1 więc po bodajże 23 litry, ale zmniejszę jej litraż w okolice 18 litrów na szt.

 

 

 

Masz jeszcze PG MS1000 który ma 1kW w 4R Ale ja bym próbował z A6 jeżeli masz możliwość  

 

Mam jeszcze PG ZPA 0,5 i ma 1,3 kW w 4 ohm...  :wink:   Ale szczerze mówiąc to trochę szkoda mi takiego rzadkiego piecyka na pompowanie subami i chyba zapoluję na coś cyfrowego np. Alpinkę PDX M12  http://www.alpine-usa.com/product/view/pdx-m12/Specs , bo jednak łatwiej zapewnię odpowiedni prąd cyfrakowi niż tak mocnej AB... 

Zwłaszcza , że mam białasa AB na wooferach 2x400 i....wykorzystuję jego możliwości w dość sporej dawce, więc swoje prądu ciągnie. Dodam mocne mono AB (jak np w zeszłym roku miałem przez jakiś czas A6 w 1 ohm) to mi zasiłka przysiądzie... Już dyskotekę ze światłami zaliczyłem swego czasu. :D  A altka nie chce mi się zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może być problem z osadzeniem głosnika w otworze bo Brax ma chyba trochę większy montażowy, coś mi się o uszy obiło... 

 

Da radę sprawdziłem... 

 

 

 


truck, napisz do Gucia.

 

Ja wybrałem hx2 bo mi podpasowało brzmienie, miałem teraz 12 w BR Raflipową i... fajnie to pogrywało, dość dobrze się kleiło w przód, po ustawieniu poziomu dograło co ma dograć w sql, jeden ruch gały i zrobiło trochę bałaganu w aucie... Uniwersalne przetworniki.... Czy "hi-endowe" pod zawody? Pewnie nie do końca, ale na co dzień bardzo mi się podoba.

Strzeliłbym jedną taką 12kę ale, musiałbym robić skrzynkę do tego, a to prawie już wartość głośnika się robi, więc prościej kupić dwie 10ki pod posiadaną pakę.  :wink:

Potem piecyk, co da im odżyć i będzie fun.... z przodu GTI z tyłu 2x10....  :hyhy:   Kostki w drinku same się wymieszają... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie schodź niżej z litrażem niż 17 netto...miałem wrażenie że się już dusi. 18-19 spoko. U mnie coś ok 20 netto chyba jest z częściowym wytłumieniem ok 50-60% budy. Bez był dziwny... jakby kartonowe pudełko. ..no ale pod 500w to bym go nawet nie zapinał...no i poszukaj może mono... możemy kiedyś wpiąć amerykańską starą świnkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Głośnik w manualu zajmuje 1,7 litra
Coś mało sie wydaje, a kawałek klocka jest.

 

Z piecownią myślę że nie będę przesadzał i to co mam starczy :) Wiem że AA gra na prawdę potężnie chociaż nie wygląda, bo to mały karypel jak na swoje osiągi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...