Skocz do zawartości

Filmy - nowe, stare, polecane


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

IT - Oj pamiętam ten film.... miałem chyba z 15 lat gdy go oglądałem (było to wiele lat temu gdy filmy ogladało się "wypożyczone" na skrze od goscia spod kurtki),,, wiedzieli co zrobic żeby człowiek nie mógł zasnąc.

 

Odpisuje w ciemno... Paweł masz na myśli Łowcę Androidów, z Fordem?

 

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim faworytem jest "IT"-"To" ale ciężko na necie znaleźć w ładnej jakości.

 

Tego raczej nie widziałem =) A czasem "Coś - The Thing" z Kertem Rusellem nie jest właśnie tez na Kingu? Do tego filmu uwielbiam wracać. A jego remake jakiś taki... nie przypadł mi do gustu. Nie jest to film, do którego wrócę za lat xxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IT - Oj pamiętam ten film.... miałem chyba z 15 lat gdy go oglądałem (było to wiele lat temu gdy filmy ogladało się "wypożyczone" na skrze od goscia spod kurtki),,, wiedzieli co zrobic żeby człowiek nie mógł zasnąc.

 

 

Tak

 

To ja tak się chowałem pod kołdrę jak puszczali Terminatora jedynkę w polskiej telewizji :rotfl: A co do łowcy.. Ściagnełem ostatnio lepszą kopię. Ale za cholery nie zczaję czy to wersja reżyserska. Może po długości filmu bym musiał sprawdzić. Swoja droga Rutger Houer wymiata. Zimny jest jak panga przed zmażeniem =D

 

Ja męczyłem najpierw książkę w podstawówce, to dopiero było przeżycie :rotfl:

 

To czysty Carpenter. Całkiem nie w stylu Kinga. Wogóle ciężko znaleźć coś słabego w dorobku Kinga.1408 jeszcze jest w miarę.

 

No tak!!! Dzięki za poprawkę =)) jak mogłem pomylić ehhhhh. 1408 z grzecznym Samuelem Jacksonem i niegrzecznym Cusackiem =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film widziałem kilka razy i co jakiś czas wracam. Ale chyba wobec tego poszukam wersji reżyserskiej. To ja od siebie polecę jeszcze np: Sześcian - The Cube... zwłaszcza pierwszą część.

 

Cobrak... to mówisz o filmie z Denzelem Pędzelem =D Zaraz Ci coś znajdę =) Chociaż litanii robić nie chcę ;/ Mam coś koło 250 filmów z kategorii sci-fi.. nie licząc podziału na wybranych aktorów. Cięzko będzie treściwie coś zaproponować ;/

 

A teraz dawać mi tytuły filmów w stylu post-nuklearnym(a'la Fallout) :rotfl:

 

Mad Max trylogia z boskim Melem :rotfl:

 

Nie chcę tutaj całą playlista lecieć... ale o tej późnej porze w swoich zbiorach znalazłem:

 

Amerykański Cyborg__American Cyborg

Diuna__Dune (1984)

Forteca__Fortress (1993)

Galaktyczny Wojownik__Soldier (1998)

Hardware (1990)

Johnny Mnemonic (1995)

Klasa 1999 I-II__Class of 1999 I-II

Kolonia Karna__No Escape (1994)

Kosmiczne Łowy__Spacehunter (1983)

Robot Jox 1 - Bezlitośni Mordercy__Robot Jox (1990)

Stalowy Świt__Steel Dawn (1987)

Ucieczka z Los Angeles__Escape from L.A. (1996)

Ucieczka z Nowego Jorku__Escape from New York (1981)

Wodny Swiat__Waterworld (1995)

 

To Ci podpasuje, chociaż nie wszystkie tytuły idealnie wpasują się w twoja koncepcję atomówki =D

 

Dobrze zagadasz na pw czy gg.. nagram płytkę i wyśle =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może Nazajutrz...

 

Tego akurat nie mam ;/ I nie widziałem. Ale leci na listę życzeń ;) Dzięki Paweł.

 

A co powiecie na nie ukrywam moje wampirowe klimaty... film może średni >> Królowa Potępionych__Queen of the Damned z 2002 roku. Ale za to ze świetną ścieżką dźwiękową =) Ponoć głosu użyczył sam Jonathan Davis z korn-a =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o wampirach już tyle obejrzałem że ciężko mi coś podać.

Wywiad z wampirem mi się podobał no i nie ukrywam ale jakoś bardzo mi się podobają serie Underworld oraz Blade :hyhy:

 

Blade zwłaszcza 1 i 2 czy seria Underworld to jedne z lepszych filmów w tym klimacie wg mnie. Mnie jakoś przypadł do gustu Łowcy Wampirów__Vampires (1998). Niby prosty, przewidywalny, schematyczny. A jakis sentyment mam.

 

Dobra... trzeba mecza choć jednego zagrać w PES-a =D Poza tym juz ludzkom 2 strony zapełniliśmy, głównie o filmach sci-fi =D Będzie absyntowe larum z rana :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-Pax

 

To nie czasem z Kevinem Spacey? Więcej tam chyba psychologii jak sci-fi, jak dobrze kojarzę. Lot nad kukułczym gniazdem to klasyka Jacka N. =D Wersja anglojęzyczna z napisami jednak bogatsza chyba niż ta z lektorem. American History X... potrafi poruszyć, zwłaszcza na końcu. A scena z krawężnikiem... =( Świetne role Nortona i młodego Furloga z terminatora dwójki =D

 

Czarny kot Biały kot

 

Może chodziło o kod =D

 

A tak ode mnie... polecam Skazaniec - Felon z 2008 roku. dokładnie ukazuje ile się może zmienić w ciągu chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie robić off-topu to polecam Pandorum(Sci-Fi).Strasznie mi się wkręcił

bardzo dobry film. ogladalem go juz dawno temu, ale to jest dopiero film ktory godnie nasladuje klimatem aliena lub inne stare filmy s-f

znakomite kino :wink:

 

Odpisuje w ciemno... Paweł masz na myśli Łowcę Androidów, z Fordem?

warto te przeczytac ksiazke.

byl o tym autorze program na discovery... niezly swir byl z niego, ale ksiazki pisal znakomite ;)

 

 

Diuna__Dune (1984)

jeden z moich ulubionych filmow. polecam tez wersje rezyserska - niewiele dluzsza, ale ma wprowadzenie do swiata ktore bardzo duzo wyjasnia!

wersja z 2000 roku jest bardziej wierna ksiazce, ale 2 dekady, wszechobecne efekty komputerowe i... jakos starszy film duzo lepiej wypada pod wzgledem wizualnym :/

no i ci aktorzy :wink:

 

 

A co powiecie na nie ukrywam moje wampirowe klimaty... film może średni >> Królowa Potępionych__Queen of the Damned z 2002 roku.

chyba najlepszy film z tego klimatu jaki ogladalem

 

K-Pax z sci-fi

e tam - jak s-f sie nie dzieje w innym swiecie to bywa nudne :P

 

Wyspa Tajemnic

 

Ten drugi nieźle zapada w psyche...

musze go jeszcze ze 3x obejzec bo zasypialem w trakcie i totalnie nic nie rozumialem :/

 

 

ale jezeli mowa o dicaprio to incepcja byla tez ciekawa. strasznie zakrecona, bajka niesamowita ale film dobry. muzyka tez ;)

 

 

skoro mowa o s-f to co powiecie o avatarze?

ja slyszalem 2 grupy opinii.

jedni przysypiali na pierwszej polowie filmu...

a ja sie nudzilem druga polowa filmu

a wy?

 

mnie ten film urzekl wlasnie tym podzialem na czesci. pierwsza polowa byla doskonalym wprowadzeniem w swiat, w postacie w ich wzajemne relacje itp itd

druga polowa to przesadzone kino akcji ktorego ostatnio za duzo :/

 

z tego samego powodu boje sie o nowego star treka into darkness

http://opium.org.pl/wp-content/2012/12/star-trek-into-darkness-teaser-poster-header.jpg

 

po reklamach widac ze to bedzie znowu czyste kino akcji tylko w swiecie star treka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto te przeczytac ksiazke.

 

Chyba sobie normalnie "załatwię" =) Temat cyber punka arcyciekawy. Nie na temat ale aż mi się Deus Ex przypomina (gra).

 

z tego samego powodu boje sie o nowego star treka into darkness

 

Ten najnowszy Star Trek z 2009 czy tam 2010 roku jakoś... nie podpadł mi. Co klasyka to klasyka. Do starszych części mimo słabszych efektów specjalnych, zwłaszcza w pierwszych częściach - jednak wracam.

 

skoro mowa o s-f to co powiecie o avatarze?

 

Mnie jakoś nie przekonał. Nie, że był zły. Wylądował w mojej filmotece na dysku. Jednak na chwilę obecna jakoś nie ma tego magnesu, żebym do niego wrócił. Może to jak ze wszytskim, trzeba czasu, żeby nabrał mocy urzedowej aby do niego wrócić z tak zwanym sentymentem. Niczym do kina lat 80,90-tych =)

 

Ze spwjej strony dodam "seven pounds"

 

Wzruszający film. Smith wcześniej rapował, coś tam śpiewał. kto by pomyślał, że z niego taki dobry aktor będzie. Potrafi zagrać i w dramacie i w komedii i w sci-fi =) Nie to co sztywny, marszczący prawą brew Seagal :rotfl:

 

A jeśli już sci-fi na tapetce.To co z cyklem Odyseji Kosmicznej? 2001 i 2010? Mnie tam zapadł w pamięć. Podobnie jak pierwsze części Planety Małp. Stare to, efekty słabe. Ale nie jest to najważniejsze w tych filmach =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat cyber punka arcyciekawy. Nie na temat ale aż mi się Deus Ex przypomina (gra).

no wlasnie - cyberpunk - dlaczego ten gatunek zniknal z rynku?

w latach '90-tych byl bardzo popularny

 

Ten najnowszy Star Trek z 2009 czy tam 2010 roku jakoś... nie podpadł mi. Co klasyka to klasyka. Do starszych części mimo słabszych efektów specjalnych, zwłaszcza w pierwszych częściach - jednak wracam.

tu sie zgodze - pierwsze filmy najlepsze (te na bazie original series)

ale poprzedni/obecny nie byl taki zly. nadal to wspolczesne kino akcji a nie klasyczne s-f, ale nawiazania do oryginalow bardzo dobre. najbardziej zapadl mi w pamieci zart kiedy doktorek mowi ze lubi spocka :D

 

A jeśli już sci-fi na tapetce.To co z cyklem Odyseji Kosmicznej? 2001 i 2010? Mnie tam zapadł w pamięć.

odyseja kosmiczna 2001 to film dla wybitnych fanow s-f

ogladalem go 2x i trzeba przyznac ze trudny film w odbiorze

ale jak sie zobaczy w ktorym roku go nakrecili to jednak trzeba docenic kawal dobrej roboty ;)

 

odyseja kosmiczna 2010 to juz normalny film ktory wielokrotnie ogladalem w tv. duzo bardziej przystepny dla widza...

hmm... to moze wlasnie przez te filmy nie mam zaufania do technologii mimo ze obcuje z nia od dziecka? :D

 

Podobnie jak pierwsze części Planety Małp.

a to juz klasyka ktora mi niestety nie przypadla do gustu - podobnie jak nie moge sie zmusic do ogladania wladcy pierscieni

 

ale geneza planety malp to juz ciekawa wizja "jak to sie moglo zaczac" :wink:

 

 

a propo poczatkow - ogladal ktos prometeusza?

jezeli nie, to proponuje pierw obejzec pierwszego aliena, a dopiero potem prometeusza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie che spamować, naprawdę. Ale jeśli o sci-fi idzie...

 

Definitywnie Cykl Obcy. Zwłaszcza pierwsze dwie części. W wersjach reżyserskich.

 

Andromeda__The Strain (2008)

Constantine (2005)

Czerwona Planeta__Red Planet (2000)

Częstotliwość__Frequency (2000)

Gry Wojenne__War Games (1983)

Gwiezdne Wrota__Stargate te z 1994 roku

Interkosmos__Innerspace (1987)

Kontakt__Contact (1997)

Kruk - The Crow (1994)

Łowca Snów__Dreamcatcher (2003)

Nieśmiertelny__Highlander zwłaszcza pierwsze dwie częsci

Outlander (2008)

Resident Evil - Trylogia

Robocop =) (kto pamieta testówke polsatu jak puszczali?)

TRON (1982) remake już tak nie podapsował. Chociaż soundtrack całkiem przyzwoity. Poruszane w dziale muzyczka do samochodzu :wink:

X-Men cały cykl. No może poza remakeiem - pierwsza klasa

Equilibrium (2002) taki mój prywatny faworyt do obalenia Matrixa, części pierwszej

Gattaca - Szok Przyszłości__Gattaca (1997)

Immortals Bogowie i Herosi__Immortals (2011)

Jestem Bogiem__Limitless (2011)

Pojutrze__The Day After Tomorrow (2004) do tego lubie wracać w dobie dzisiejszych anomaliów pogodowych.

Predators (2010) (Borody z pianisty zamienił się w myśliwego)

Thor (2011)

Ukryty Wymiar__Event Horizon (1997)

Wechikuł czasu__The Time Machine (2002) Na bazie twórczości Herberta George Wellsa. Dawno, dawno temu była taka gra przygodowa o tym samym tytule i dodawali książkę. Można czytać, czytać i oglądać =)

 

I... Widmo__The Wraith AKA Interceptor (1986) Kto pamieta z czasów VHS? Przyznać się =D

 

A w klimatach Pandorum >> Ładunek__Cargo (2009)

 

A dziś z rańca wciągałem Kroniki Riddicka__Chronicles of Riddick z 2004 roku. Jakos fanem Vina DISELA nie jestem. Ale film daje rade. Oraz Pitch Black jako preludium Kronik Riddicka.

 

Matrixa i Predatora pomijam celowo =) O cyklu Obcy pisałem wyżej. A swoją drogą...Prometeusz__Prometheus (2012). jako podpwoiedzenie i rozwinięcie pewnych watków z Obcego.

 

 

A jeśli jeszcze o Tarantino i wampirach i jest juz ciemno >> Od zmierzchu do świtu__From Dusk Till Dawn (1996)

 

a propo poczatkow - ogladal ktos prometeusza?

jezeli nie, to proponuje pierw obejzec pierwszego aliena, a dopiero potem prometeusza ;)

 

Ubiegłeś mnie =( A tak się męczyłem z postem =)

 

nie moge sie zmusic do ogladania wladcy pierscieni

 

Za długi? :rotfl: Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać =) A teraz zdaje się wchodzi Hobbit. taki mały wstęp do władcy pierdzieli. =) kurde fajny topic sie zrobił :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...