Skocz do zawartości

Modernizacja car audio


luk_20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zacznę od tego co posiadam. No więc radio jvc kd420, tweetery hertz dt 100, srednie tony hertz ev 165, to wszystko pod radiem. Do tego skrzynia br hertz es 300d pod wzmakiem mac audio mpx mono i do tego kondensator audisona 1.3f. I w niedługim czasie bd to modernizowal skrzynie mysle zrobic br z dwoma glosnikami hertz albo es 380 albo hx380d pytanie jaki tylko wzmak do tego? czy dwa wzmaki? no i powiedzcie mi jakiej firmy glosniki jeszcze lepiej przenosza srednie tony i miekki bass na przod, a jakie sopraniki bo te ladnie graja ale chcialbym krysztal dzwiek z przodu i oczywiscie jaki wzmak bylby najlepszy? ( z gory mowie ze nie preferuje uzywek tylko wszystko nowe) I powiedzcie co myslicie o wzmaku jbl gto 7001?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budzet nie ograniczony pomalu wszystko bd zmienial...kagle zasilajace tez do wymiany za cienkie bd ale to juz sam sobie dobiore...pomozcie mi zgrac reszte

 

slucham muzyki klubowej i troche hip hopi i popu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zmiany pieca, ten JBL to kiszka, więc go odpuść sobie, znajdź przyczynę, dlaczego obecny głośnik Cie nie zadowala, bo widziałem, że przewijał się taki temat niedawno, a dopiero potem pomyśl o czymś większym i na początek raczej jedną 15", bo już pomijając zapotrzebowanie prądowe to nie wiem czy sobie zdajesz sprawę co się dzieje w samochodzie przy dwóch...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem;-) kolega najpierw miał 6x es 380d tobylo piekne;-) a teraz ma 6x hx380. Mysle na hx hertz bo zalezy mi zeby glebiej i mieciej bylo. jak nikt mi nie chce podpowiedziec jakie wzmaki sa najlepsze do hertza? przeciez na allegro to wszytkie w opisie super sa...a ja sie nie znam ale to ze 38hertze wsadze to jest pewne;-) tylko jaki wzmak? i na przod zestawy zeby dzwiek krysztal byl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu od niedawna i podstawa to dużo czytać forum zanim sie cokolwiek napisze. Tak jak kolega Andreas Ci napisał. Jeśli dobrze zasilisz suba 15 " to na pewno bedziesz zadowolony. A ten przedni zestaw tylko pod radiem??? kazdy na tym forum zaproponuje Ci zebyś najpierw skupił sie na dobrym przodzie, odpowiednio zasilonym jakościowym piecem, przede wszystkim w wytłumionych drzwiach, a kolega widze zaczyna od bassu z bagaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem o tym ze przod trzeba zasilić...ale czy nie jest tak ze wzmak tyle da ze glosniej zagra a ja chce dwa razy lepsza jakosc uzyskac?

a co do skrzyni to lubie duuuzo basu...ale nie ciagle zalezy czego slucham...

ale o to chodzi ze nie wiem jakie wzmaki najlepsze sa do zasilenia glosnikow a jakie do skrzyni

 

na allegro jest tyle firm tyle wzmakow ze zglupiec mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On? Ma crysera voyagera i skrzynie na caly bagaznik i 4 wzmaki jbl gto 7001 4 kondensatory ....to robilo z mozgu jajecznce;-)

a firmy robiace najlepsze wzmaki pod przod a drugi pod skrzynie? audison, ground zero, rockford, jbl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mało ma ten Twój kumpel do zasilenia aż 6 takich głośników.... są niedowatowane jak to się mówi :)

 

Odnośnie Ciebie, to nie wiem po co szukać jakości, skoro chcesz mieć dwie 15 z tyłu.... lepiej poszukaj czegoś bardzo mocnego, aby dało się radę przebić i było słyszalne nieco więcej niż sam dudniący bas. Takie moje zdanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie znam ale to ze 38hertze wsadze to jest pewne;-)

 

Nie ma jak się na coś uprzeć :ok:

 

On? Ma crysera voyagera i skrzynie na caly bagaznik i 4 wzmaki jbl gto 7001 4 kondensatory ....to robilo z mozgu jajecznce;-)

 

Jak się u kolegi tak podoba to możesz się na nim wzorować od A do Z.. Skoro i tak tylko Hertz i tylko jajecznica i tylko dużo basu to nad czym się zastanawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie można posłuchać tego kryształ dźwięku? :D

 

2x15"... tosz to nawet niemcy tak bogato nie "grają" w SQ :wink:

 

 

 

To może skoro koszta nie grają roli taką zabaweczkę wrzucić :D basu raczej nie braknie :P

http://www.audioskle...mer-p-1541.html (do moderatorów - to żadna reklama, pierwszy z brzegu link :wink2: )

Edytowane przez Xris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie...on jest fascynat samego basu a ja jakosci wszystkiego...razem zeby zgrywalo sie...postanowilem ze przod audisonem zasile...a powiedzcie mi ile na jednym kanale powinienem miec zeby pociagnal wzmak mi przod na 200%? srednie tony maja 70w rms a tweetery 80w

 

A gdzie te zawody byly? bo moze w mojej miejscowosci ktos z was był...bo kumpel w octavi kombi ma 2x38 hertz hx tylko w closed a ja chce br zeby miesiscie bylo

 

No to tak poza tym co wy mi polecacie zrobic....bo w tym co mam to przod troche za slabo jakosciowo mi gra ale to wzmak+ wygluszenie zrobi robote tak? a ze skrzynią, troche za malo basu mi i chce mietszy ten bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód podłącz najlepiej pod 230V, wtedy zagrają nawet i na 300% :wink: a tak na poważnie nie samą mocą człowiek żyje... :) słuchałeś w ogóle audisonów? wiesz jak grają? wydaje mi się, że zabierasz się zupełnie od D... strony do tego...

 

a ja jakosci wszystkiego

jakoś trudno mi sobie to wyobrazić przy dwóch 15" :)

 

 

FAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...