Skocz do zawartości

Problem z kondensatorem SONDA 3F


Dors
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem kondensator Sonda 3.0F

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2414019502

 

Podłaczając go do samochodu, podając mu napiecie 12V oraz mase, ten kondensator ("buczy") I dioda świeci na zółto.

 

On się ładuje w ten sposób?

Dzisiaj go podłaczyłem na minute pod akumulator i wciaż buczy.

 

Zaznaczę iż przed podłaczeniem do samochodu ładowałem go "na zarówkę" przez zasilacz, i zarówka zgasła po pewnym momecie.

Zaznaczę równierz iż kondensator odebrałem od kuriera wilgotny?

 

Jest uszkodzony?

Czy tak długo musi się ładować "buczeć"?

 

Proszę o pomoc i z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby napewno go dobrze podlaczyles ?

 

Popraw link bo odpala sie strona glowna all.

 

I polecam poczytac Jak podlaczyc kondensator? - StrefaCarAudio.pl - Forum Car Audio

 

 

Dokładnie, trzymałem się tego drugiego rysunku tym temacie i identycznie podłaczyłem po kolei jak na nim.

Poprawiłem link do aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdz mase jak masz do budy i zdrap farbe pod konektorem w miejscu styku .

 

A tak z ciekawosci co za kable / przekruj ?

 

Przewody coś kolo 12mm, zmierzę dokładnie.

 

Mogą mieć cos z tym kable wspólnego?

Podpinam pod zasilacz który ma małą wydajnośc i cienkie przewody i jest to samo...

 

Nagram jutro filmik jak to wygląda, i wrzucę popołudniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz do siebie doslownie tego :) ale z kablami to zaszalales , co to za instalka ze potrzebne ci az 3 farady i w dodatku na 12mm?

 

Kable i całą instalacje położyłem jakieś 3 lata temu.

Kondensator dokupiłem teraz, z zapasem, na przyszłość.

 

Zmierz napiecie na kondensatorze..

 

Napięcie jest przedstawione na filmie.

 

 

Film kiepskiej jakości nagrany telefonem w garażu, nie dysponowałem samochodem, podłączony pod zasilacz 12V, w samochodzie dzieje się dokładnie to samo, co pod zasilaczem.

 

Film0016 - YouTube

Podanie napięcia na kondensator od 0.36 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to napiecie tak skacze.. Powinno się ustabilizować, rozumiem spadek na poczatku ładowania ale dlaczego później tak lata??

A czy pzniej mozna podłaczyć małą żarówkę i sprawdzić jak szybko spada napięcie? Wtedy mamy wiedze jak ładuje, czy ładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to napiecie tak skacze.. Powinno się ustabilizować, rozumiem spadek na poczatku ładowania ale dlaczego później tak lata??

A czy pzniej mozna podłaczyć małą żarówkę i sprawdzić jak szybko spada napięcie? Wtedy mamy wiedze jak ładuje, czy ładuje.

 

Zasilacz mam, mogę podłączyć przez żarówkę, ale dzieje się to samo, i żarówka nie świeci, przy pierwszym podłączeniu świeciła przez około 5 sekund potem zgasła i teraz już się nie świeci.

Chodzi mi o ten dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie niby piszą o gwarancji ja bym go oddał i problem z głowy :) Wszystko robisz poprawnie :) Mój Hollywood nie wydaje z siebie dźwięków :) Masz full opcje :D

 

Oczywiście ze dobrze podłączam, czyli co jest nie tak z tym kondensatorem .

Miałem tylko jeden pytajnik, nie wiem ile takie kondensatory muszą się ładować, ale z tego co wydaje mi się to parę sekund.

Jeszcze tak jak pisałem, cały zawilgocony odebrałem od kuriera.

 

Dzwoniłem wczoraj do sprzedającego, on nic nie wie, nie zna się na tym, jak sprawdzę i uznam ze jest zły, można odesłać na reklamacje do niego a on go dalej pośle - słowa sprzedającego, wiec myślę ze nie będzie problemów z gwarancją.

W sumie to nie gwarancja, tylko otrzymałem uszkodzony - wiec myślę ze wysyłki pokryje sprzedający...

 

Zadałem tutaj pytanie na forum aby otrzymać konkretną odpowiedz czy jest uszkodzony czy się ładuje tak długo - a szukacie niektórzy dziury w całym, przewody i cała instalacja jest dobra, ponieważ sam ja robiłem 3 lata temu, tak jak już pisałem, oraz teraz wszystko gra w porządku, oczywiście bez kondensatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki sam kondensator, podczas ładowania przez żarówkę napięcie rosło do 12,6V i był przerywany sygnał dzwiękowy. Ale do Kondensatora był dołączony rezystor do ładowania i po podłaczeniu go piszczał cały czas i nie mógł sie naładować..

 

 

Tylko jest jeszcze jeden "myk" jak naładuje go i odłacze od zasilania to bardzo szybko sie rozładowuje.. po przekroczniu mniej niż 10V wyłącza sie. Czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...