Skocz do zawartości

nagrywanie płyt audio


takeshi_td
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Spędziłem wczoraj trochę czasu w aucie znajomego który zawodowo buduje jakościowe systemy. Pomijając wszystkie "fajerwerki" jakie pojawiają się w tym aucie, zauważyłem że moje płyty brzmią tam "jak by przez koc". Nagrywam je w Nero, z flac'ów na małej prędkości (8x) i w moim aucie jako tako grają...płyty kolegi brzmią tak jak by w HD!!! Wyraźniej, dynamiczniej po prostu o niebo lepiej! Nie zależnie czy grają u niego w aucie czy u mnie...Wspomniany kolega sam tych płyt nie nagrywa bo jak mówi "nie zna się na tym" i ma jakiegoś ziomka, który nagrywa dla niego. Ziomek oczywiście nie chce zdradzić sekretu i dlatego zwracam się do was drodzy koledzy. Czy jest jakiś tajemny sposób na to żeby nagrana płyta brzmiała lepiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zasadniczo nie widze specjalnie różnic miedzy nagraniem WAV w róznych programach. Wszędzie zapis jest praktycznie "cyfrowy" więć różnic raczej nie powinno być. A to zwiekszenie dynamiki może być spowodowane podwyższeniem samej głośności. Wiele utworów flac jest troche przyciete jeżeli chodzi o głośność, tez kwestia przetwarzania.

Sam przerobiłem pare utworów w auda city podnoszac głośność o 2-4db i uzyskałm ciut głośniejszy efekt. Sam program nie zrobi ci cudów, polepszajac jakość dzwieku. Kwestia sciągniecia odpowiednich kawałków, wiele osob przetwarza proste mp3 na flac myślac ze bedzie lepza jakosc a pozniej puszcza to w net.

Cyfrowa obróbka jakości nie jest łatwa i potrzeba sporo czasu aby kazdy sygnał dać na "oczyszczenie" ze śmieci. Bardzo czasochłonne ale możliwe. W koncu ile filmów z lat 70-90 przerobiono na HD, a dzwiek 2kanałowy przerobili na DTS.

Zapytaj sie kolegi skąd sciaga jakiś kawałk i zrob to samo i wtedy porównaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwięcej zależy od tego jak zripowana jest płyta - ja ripuję wszystkie swoje oryginały z wygody użytkowania i czynników wpływających na jakość flaca jest sporo - począwszy od najprostszego czyli bitrate, kończąc na rzeczach typu "normalizowanie" poziomu dźwięku, które oprócz zmiany owego poziomu wpływa też na jakość wypluwanego pliku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprawdzić czy to kwestia nagrywania to pożycz płytę od kolegi, zrippuj do flac i nastepnie nagraj sobie, wtedy bedziesz wiedział, możesz też spróbować bezpośrednio skopiować płytę.

A co do nagrywania "lepszego" to są magiczne nagrywarki i płyty do audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypalam wszystko we Flac-u i bez żadnych ripów czy konv wrzucam bezpośrednio na placek programem http://www.google.pl...iw=1400&bih=867

Szkoda mi nowch płyt więc robię klony w razie W i ori w domu trzymam. Nie słyszałem nigdy różnicy dzwięku. Więc pewnie jak koledzy mówią nie wiadomo skąd sciągnięty ten Flac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś słyszał/ widział opcje z lepszym odtwarzaniem dźwięku za pomocą samej zmiany płyty?? Pytanie czy dowcip bo kilka razy to słyszałem, i mi sie osobiście nie chce wierzyć w takie cuda.. Ale w kazdych cudach jest ziarenko prawdy i co w takim wypadku wy sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Ostatnio czytałem sporo na ten temat. I większość kończyło się jak w przypadku kabli głośnikowych. Jednym "wydaje" że słyszą różnicę a inni wiedzą że jej nie ma. Jak już wspominali koledzy jest to zapis cyfrowy... więc przypadkowo 1 z 0 się nie pomyli;p. Według mnie ważna jest jakość nośnika... ale tylko jeśli chodzi o odtwarzanie i czas jaki może przetrwać, co do dźwięku to różnicy technicznie być nie może. Co do ulepszaczy to są normalizery dzwięków w programach ale osobiście sądzę że podnoszą te db jakimś kosztem jakości, ale ręki sobie uciąć nie dam :rotfl: Co do sprawdzania jakości to polecam program aimp. można szczegółowo zobaczyć dane techniczne naszego utworu :cisza:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie jedna czy dwie 1 z 0 pomyla to sie nic nie stanie ale troszke wiecej przeklaman i moze sie zrobić sie np szum zamiast dźwięku. Szum przecież tez ma postać zero-jedynkowa. :wink: Więc jakość płyty i szybkość nagrywania, jakosc samej nagrywarki tez maja znaczenie :wink: chodzi w tym wszystkim o to zeby wlasnie jak najwiecej tych 0 i 1 było na właściwym miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...