Skocz do zawartości

Warsztat CA w Gdańsku godny polecenia


bzykla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Wydaje mi się, że tytuł tematu w zasadzie wyjaśnia wszystko.

Jako, że skompletowałem swój sprzęt to jestem teraz na etapie wyboru serwisu.

Póki co, byłem w dwóch, a opinie o nich mam skrajnie różne.

Sama rozmowa z serwisantem może jednak nie odzwierciedlać jakości ich usług, więc zwracam się do Was z prośbą o zasugerowanie, gdzie mógłbym się udać.

 

Do zainstalowania będzie radio, 2xwzmacniacz, zestaw na przód z wygłuszeniem i sub w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę ze szczegółami.

 

Auto Pug 207 kombi, rocznik obecny lub 2011 (odbieram za 2 tygodnie ;)

 

 

Radio Kenwood BT61U

Sub Rockford Punch P3d4-12

Głośniki Morel Tempo 6

 

Wzmacniacz Kenwood PS-200T

Wzmacniacz RF R1000-1D

Kabelków jeszcze nie posiadam ale zakupię w serwisie.

 

Jeśli chodzi o cennik to pytałem w 2 sklepach.

Arat - 500zl wygłuszenie drzwi (maty Dynamat), reszta kosztów astronomiczna.

Z samą robocizną, wygłuszeniem i kablami nie zmieściłbym się w 2000zł.

 

Novacar - tutaj wyłguszenie 250 albo 350 (nie pamiętam dokładnie).

W każdym razie zapewniono mnie, że koszt łącznie z wygłuszeniem to będzie 800zł

Wtedy jedak konfiguracja nie zawierała wzmacniacza na przód, więc trzeba doliczyć kosz jego montażu oraz dodatkowego okablowania, podejrzewam że około 200zł.

Daje to okrągły tysiączek.

 

To w zasadzie tyle. Stwierdziłem że bliżej zainteresuję się tematem jak zmiana auta będzie na dniach.

 

Na koniec dodam, że Novacar wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie (poza wyglądem siedziby) a Arat stanowił jego totalne zaprzeczenie.

 

co widzę cenniki to oczom nie wieżę... może jest na forum ktoś z twojej okolicy to pomoże ci z montażem :)

 

Bardzo chętnie przychyliłbym się do takiego rozwiązania ale nikogo nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, tylko jak kolega zwraca uwagę na wygląd siedziby to moja go przerazi.

 

Tak tylko , ja wolę Michał mieć auto zrobione w "garażu" ale przez fachowca, niż przez "fachowca" ze szklanych tarasów... ;)

 

Na miejscu kolegi Bzykla zdecydowanie bym skorzystał z porad wcześniej i zjawił się u Ciebie. :)

 

ps. To może odmaluj swoją siedzibę, jakieś wodotryski? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też Michała mogę w ciemno polecić tylko sie tak zastanawiam czy Michał sprosta wymaganiom :P , bo z jednej strony kolego chcę mieć to zrobione powiedzmy zgodnie ze sztuką ale z drugiej strony jak patrze na niektore zdania to szuka kogoś po taniości a jedno z drugim nie idzie w parze (sam sie niejednokrotnie o tym przekonałem) i pieniądze wydałem 2 razy na czasami tą samą rzecz zamiast zrobić to raz a porządnie. Badz co bądz jest tu kilku specjalistów (z tego co pamietam z innych wątków) ktorzy nawet w niektórych kwestiach wrecz za 4-ropack'i browara cuda potrafią zrobic :rotfl: :rotfl: . Także albo kolego sie poslucha i pojedzie do kogos doswiadczonego (np. taka osobą jest jak najbardziej Michal z jego okolicy) albo za chwile pojawią sie posty z narzekaniem ze zrobili mi tak a nie inaczej bo chcialem zaoszczedzic.

 

Tak BTW 500 PLN za pare drzwi jeszcze dynamatem to powiem szczerze ze i tak nie jest duzo. Bo min. powiem raz jeszcze minimum idą na przód 4 maty z Extreme zeby zrobić to powiedzmy w podstawie a one mniej wiecej latają po ok ~90 PLN za sztukę wiec same maty ok 350 PLN a jakby chcial wrzucic jakie gąbki na poszycie tapicerki, usztywnic otwory itp. zeby zrobić solidniej to wyjdzie troche wiecej. Badz co badz jest wiele innych materiałow (mowie tu o dedykowanych do CA) ktore wcale nie ustąpują tak bardzo Dynamatom a są troche tansze ale to juz jest kwestia dogadania sie z instalatorem i ta cena 500 PLN (jesli sam nie robi) to jest takie powiedzmy w sam raz wyjsciowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dobry instalator, powinien o ile to "realne" pogadać z klientem, co i za ile, doradzić, jakie konsekwencje może mieć "po taniości" i znaleźć razem złoty środek aby i efekt był ok i mieć jakiś grosz za swoją pracę, przecież to nie Caritas.

Tyle ,że jeśli rzeczywiście trafi się fantasta, który by chciał mieć wszystko tip-top, za 400 zł, to chyba lepiej sobie takiego odpuścić, i powiedzieć grzecznie ,że nie da się. :) Zamiast męczyć na materiałach stojących już całkiem nie daleko dekary... Bo klient chce "tanio".

 

jeszcze chwila i powstanie profiwarsztat z prawdziwego zdarzenia ze wsiem na pokładzie :)

 

To był mój żart :)

Ale jeśli nie świadomie trafiłem to miło ,że Reda się rozwija :)

Ale bądżmy realistami takich "ładnych" to już trochę jest w Polsce, ale tych "kompetentnych" to na palcach rąk się policzy.

Więc ja wolę więcej dobrych fachowców choćby w "garażu" niż partaczy w pięknych salonach... :wink2:

No chyba ,że komuś ściany warsztatu grają w samochodzie? :rotfl:

 

 

Ps. Przeglądałem teraz sobie chwilkę instalki, i nie wiem jak inni, ale ja mam wrażenie ,że wyrosłeś w PL na fachowca od MB i BMW.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

To był mój żart :)

Ale jeśli nie świadomie trafiłem to miło ,że Reda się rozwija :)

Ale bądżmy realistami takich "ładnych" to już trochę jest w Polsce, ale tych "kompetentnych" to na palcach rąk się policzy.

Więc ja wolę więcej dobrych fachowców choćby w "garażu" niż partaczy w pięknych salonach... :wink2:

No chyba ,że komuś ściany warsztatu grają w samochodzie? :rotfl:

 

 

Ps. Przeglądałem teraz sobie chwilkę instalki, i nie wiem jak inni, ale ja mam wrażenie ,że wyrosłeś w PL na fachowca od MB i BMW.... :D

 

wiem że zart ;)

 

Warsztacik porządny mi się marzy i bedzie taki jaki chce. A wizerunek napewno tez poprawi. Cen z tego tytułu nie podniosę ani nie zamierzam zatrudniać ludzi :)

 

O bmkach juz nic mi nie mów. Rzeczywiście jakoś tak się składa. Dziś znów wjechał mój ulubiony model E60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja ze swojej strony mogę uznać temat za rozwiązany.

Byłem u kolegi Mehow, miło sobie pogadaliśmy i wszystko ustaliliśmy.

Montaż na pewno wykonam u niego, to tylko kwestia czasu.

 

Tak na marginesie to Mehow rzeczywiście prezentuje inne podejście do tematu niż serwisy idące na ilość ;)

 

Dziękuję bardzo za namiary i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. Chociaz blachy grube i wytlumienie dobre.

 

A u mnie tyle poszło już materiału i okazuje się ,że jeszcze czeka mnie rzeżba z furtkami :(

Ja pierdykam te revelatory dają tyle luftu, ze przy już konkretnym graniu odzywają się boczki... A niby jest pianka dana między boczek a drzwi i mata na boczki przyklejona... Blacha na wewnętrzne otwory drzwi, całe poszycie od strony kabiny zakryte matami... Przysłowiowa klapa mi opadła... Nie wiem ile już trzeba będzie jeszcze dowalić maty aby to już się uspokoiło na amen... :zalamany: Bo w tej chwili to efekt jest taki ,że słuchając "kulturnie" drzwi sprawiają wrażenie ,że jest "beton" a jak rozkręcę gałę tak jak czasami lubię gdy mnie ułańska fantazja poniesie, to nie tyle pojawiają się rezonanse w jakimś tam konkretnym miejscu, tylko całe boczki drgają... Ehhhhhhhhh...

 

Tak na marginesie to Mehow rzeczywiście prezentuje inne podejście do tematu niż serwisy idące na ilość ;)

 

Dziękuję bardzo za namiary i pozdrawiam

 

Bo to jedna z nielicznych osób w Polsce, która ma chleb z tego co lubi :wink2:

A nie robi coś bo daje to chleb...

A połączenie pasji i wiedzy zawsze daje fajny efekt.

 

Ps. I aby nie było, to moja prywatna opinia, bez zarzutów tego ,że kogoś reklamuję lub też "podlizuję się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tyle poszło już materiału i okazuje się ,że jeszcze czeka mnie rzeżba z furtkami :(

Ja pierdykam te revelatory dają tyle luftu, ze przy już konkretnym graniu odzywają się boczki... A niby jest pianka dana między boczek a drzwi i mata na boczki przyklejona... Blacha na wewnętrzne otwory drzwi, całe poszycie od strony kabiny zakryte matami... Przysłowiowa klapa mi opadła... Nie wiem ile już trzeba będzie jeszcze dowalić maty aby to już się uspokoiło na amen... :zalamany: Bo w tej chwili to efekt jest taki ,że słuchając "kulturnie" drzwi sprawiają wrażenie ,że jest "beton" a jak rozkręcę gałę tak jak czasami lubię gdy mnie ułańska fantazja poniesie, to nie tyle pojawiają się rezonanse w jakimś tam konkretnym miejscu, tylko całe boczki drgają... Ehhhhhhhhh...

 

Ja tam zaglądałem do twojej fotostory i szczerze dziwi mnie bardzo że przy takim rozmachu nie dałeś zrobić zamkniętych paneli. Z głośnikami grającymi w drzwiach nigdy w 100% nie pozbędziesz się wyżej opisanego problemu.

 

 

 

Bo to jedna z nielicznych osób w Polsce, która ma chleb z tego co lubi :wink2:

A nie robi coś bo daje to chleb...

A połączenie pasji i wiedzy zawsze daje fajny efekt.

 

Ps. I aby nie było, to moja prywatna opinia, bez zarzutów tego ,że kogoś reklamuję lub też "podlizuję się".

 

Wow, szczere podziękowania za takie słowa od osoby która mnie nawet osobiście nie zna. To wzmacnia bo chlebek z tego tytułu że nie lecę na ilość jest niestety cieniutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, szczere podziękowania za takie słowa od osoby która mnie nawet osobiście nie zna. To wzmacnia bo chlebek z tego tytułu że nie lecę na ilość jest niestety cieniutki.

 

Czy ja wiem... Czy nie zna...;) A z kim rozmawiałem trochę czasu gdy poszedł plan robienia mojej A6? Między Tobą a Nakamichi, i powodem dlaczego , ktory przeważył Gliwicki wybór, była jedynie doskonała znajomość mojego auta, bo sam Naka taką samą jeżdzi...

Więc wiem jakie masz podejście do klienta i projektu...

A druga kwestia na jakimś tam poziomie doskonale wiesz ,że światek CA(nie mówię tu o "szybko wrzutkowcach przy media m..") jest mały, więc poczta pantoflowa działa i każdy doskonale wie, kto jest dobry w te klocki, kto trochę mniej, a kto tylko umie dobrze wygolić klientów na grube klocki a granie dalej z d..y :)

 

 

ps .Michał głowa do góry, renomę długo się buduje, wiem ,że trochę już lat się bawisz, ale jak widzisz "ciency w piętach" już się wykruszają, a zostaną Ci, którzy nie muszą się reklamować ;) To i może chlebek się poprawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz fajnymi szybkimi wrzutami :D

 

Jak zagrają jak powinny to czemu nie... ? ;)

 

Ps. I kto to mówi, właściciel największego jednorożca z forum... Wcześniej był Dan , ale po Wiośnie gdy dres się pojawił jak nocna zjawa, Ty wyrosłeś na Naszego "lidera"...

Może czas się kulnąć do Mehowa na "szybką wrzutę"? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zagrają jak powinny to czemu nie... ? ;)

 

słuchałeś :P nie sądzę ... :P

 

Ps. I kto to mówi, właściciel największego jednorożca z forum... Wcześniej był Dan , ale po Wiośnie gdy dres się pojawił jak nocna zjawa, Ty wyrosłeś na Naszego "lidera"...

 

Mehow suchał tego co było ... xxx czasu temu ... nie było to nic szczególnego, bo i "narzędzi" nie było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...