Skocz do zawartości

Sony, Kenwood czy JVC ??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie tego ostatniego porównania jestem najbardziej ciekaw...Cenowo radyjka wychodzą podobnie (ok 700 stów) z tym że alpine to używka a JVC nówka. Teoretycznie Alpine to wyższa półka, ale.....jak jest taka opcja to trzeba porównać :wink:

Jak będziesz po testach to koniecznie skrobnij coś tutaj :)

 

Mam kilka wolnych stówek i postanowiłem się pobawić w "testowanie".

Jak powiedział klasyk: "Trzeba mieć fantazję i pieniądze synku" :rotfl:

 

Pewnie, że skrobnę :) Pamiętaj, że będzie to jednak moja subiektywna opinia :hyhy:

A co do cen, to faktycznie jest spory dysonans pomiędzy nowymi a starymi.

No ale cenę określa popyt i cena wyjściowa nowego.

Kenio PSW9531 kosztował w 2005r. 550 Euro, JVC 921 kosztuje nowe 200 Euro.

Ale ile w 2005r. kosztował dobrej klasy telewizor Full HD 42"? A ile kosztuje teraz taki sam?

I czy wtedy były lepsze telewizory niż teraz?

 

W relacji jakość/cena, mając do wyboru używane PSW9531 za 500-600 zł, ja wybieram nowe JVC 921 za 700 zł

Ale jeśli powali mnie na kolana jakaś Alpinka lub coś innego to sprzedam to JVC (chociaż jak cholera będzie mi brakowało dysku twardego po USB i odczytu WAV :wsciekly: )

A może od razu kupić nowego Pionka DEH-80PRS? On też ma USB z prądem 1A i czyta WAV :)

No ale jak najpierw nie posłucham starego P88, to nie będę miał punktu odniesienia i będę się zamartwiał, że mam "gorsze" od forumowego hitu :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka wolnych stówek i postanowiłem się pobawić w "testowanie".

Jak powiedział klasyk: "Trzeba mieć fantazję i pieniądze synku" :rotfl:

 

Pewnie, że skrobnę :) Pamiętaj, że będzie to jednak moja subiektywna opinia :hyhy:

A co do cen, to faktycznie jest spory dysonans pomiędzy nowymi a starymi.

No ale cenę określa popyt i cena wyjściowa nowego.

Kenio PSW9531 kosztował w 2005r. 550 Euro, JVC 921 kosztuje nowe 200 Euro.

Ale ile w 2005r. kosztował dobrej klasy telewizor Full HD 42"? A ile kosztuje teraz taki sam?

I czy wtedy były lepsze telewizory niż teraz?

 

W relacji jakość/cena, mając do wyboru używane PSW9531 za 500-600 zł, ja wybieram nowe JVC 921 za 700 zł

Ale jeśli powali mnie na kolana jakaś Alpinka lub coś innego to sprzedam to JVC (chociaż jak cholera będzie mi brakowało dysku twardego po USB i odczytu WAV :wsciekly: )

A może od razu kupić nowego Pionka DEH-80PRS? On też ma USB z prądem 1A i czyta WAV :)

No ale jak najpierw nie posłucham starego P88, to nie będę miał punktu odniesienia i będę się zamartwiał, że mam "gorsze" od forumowego hitu :mur1:

 

Jak byś miał na testy Alpine 9855 to jak możesz to zwróć uwage także na tuner FM bo jestem ciekaw jak wypada w porównaniu do grajków które opisałeś wyżej. Dla mnie również ważny jest ten element bo często go używam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję kotleta, szukam kogoś kto miał bezpośrednie porównanie Kenwooda z tematu czyli kdc-92sd do kenwooda xxv-01d. Chodzi mi głównie o spostrzeżenia dotyczące brzmienia, ustawień typu czasówki,  itp. W aktywke nie mam planu wchodzić, szukam dobrego radia z takimi właśnie funkcjami jak czasy i podstawowe filtry, zastanowiły mnie te dwa modele. Może ma ktoś jakieś spostrzeżenia. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz wchodzić w aktywkę, to ciśnie mi się na usta tylko to: Alpine CDE-178BT

Kroś tu porównywał, że brzemienie kenia KDC-92SD przypomina alpine,

 

Kup CDE-178BT i będziesz miał rasowe brzmienie Alpine z Alpine. :P

Masz na pokładzie USB, BT, czasówki, gęste fitlry na suba i woofer i 9-pasmowy korektor parametryczny.

No i brzmieniowo... chyba najlepsze Alpine od czasów 9855.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napiszcie coś więcej o tym Alpine CDE-178BT. :)

Niby na papierku ma to i owo i pewnikiem brzmi nienajgorzej, ale jak to Alpine... Rok 2014 to za wczesnie by radio czytalo wave z usb, by mozna bylo po ludzku wyszukiwac po folderach - i zapewne jest kompromitujace ta firme "banking" utworow trwajacy wiecznosc za kazdym razem... 

 

A tak na marginesie ciekawe ktora firma pierwsza wyjdzie ze zmowy i wprowadzi do swoich radyjek kodeki apt'x dla bluetooth = technologia juz stara ale uparcie pomijana w swiecie car audio  - przystaweczki by sie nie sprzedawaly ech...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby na papierku ma to i owo i pewnikiem brzmi nienajgorzej, ale jak to Alpine... Rok 2014 to za wczesnie by radio czytalo wave z usb, by mozna bylo po ludzku wyszukiwac po folderach - i zapewne jest kompromitujace ta firme "banking" utworow trwajacy wiecznosc za kazdym razem...

 

A tak na marginesie ciekawe ktora firma pierwsza wyjdzie ze zmowy i wprowadzi do swoich radyjek kodeki apt'x dla bluetooth = technologia juz stara ale uparcie pomijana w swiecie car audio - przystaweczki by sie nie sprzedawaly ech...?

Mam teraz IDE-178BT i wyszukiwanie utworow po folderach jest proste. Banking utworow tez nie trwa dlugo przy karcie 16GB.Obsluga IPhone bardzo plynna. Mnostwo ustawien i opcji.Ogolem polecam. Wczesniej mialem Kenwooda KDC-5047U starsze o pare lat i prawde mowiac odtwarzanie i wyszukiwanie USB bylo duzo bardziej plynne i intuicyjne.Obsluga IPhone tak samo dobra. Kenwood zaskakuje naprawde dobrym i detalicznym dzwiekiem.Alpinka to Alpinka dzwiek nigdy nie zawodzi.Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Niby na papierku ma to i owo i pewnikiem brzmi nienajgorzej, ale jak to Alpine... Rok 2014 to za wczesnie by radio czytalo wave z usb, by mozna bylo po ludzku wyszukiwac po folderach - i zapewne jest kompromitujace ta firme "banking" utworow trwajacy wiecznosc za kazdym razem...

 

W CDE-178 nie ma już bankingu trwającego w nieskończoność, kilka sekund i lecisz po folderach.

Fakt wav, nie czyta - spory minus.

Ja mam na to sposób iPod + ALAC. :P

Z iPodem 5 generacji i niższymi są problemy, nie działa bezpośrednie wybieranie utworów, nie dział przewijanie utworów.

Od 6 generacji wzwyż wszystko działa płynnie i jak należy.

 

Z BT też jest mały problem - nie zawsze wczytuje mi książkę adresową z telefonu (Galaxy GIO). Może z innymi telefonami nie ma problemu, nie wiem nie sprawdzałem. Soft do BT mam najnowszy.

 

 

Ale brzmi to radio bardzo dobrze. Porównywałem z 9833 i wstydu nie ma. Oczywiście są różnice, bas w jest 178 bardziej zwarty (deczko chudszy), średnica podobna (ach te gitary alpinach - zawsze mi się podobały), góra nieco chłodniejsza, "iskierek życia: na średnicy i górze nie brakuje :P Nie są to oczywiście jakieś mega ogromne różnice. W pierwszych minutach nie wiedziałem, którego radia słucham. :wink:

Scena - szerokość, głębokość, skupienia w zasadzie takie same.

 

Porównywaliśmy nawet z zestawem - DVA-9860 + procek H600. :D

Tu już wymiękło w takich kategoriach jak głębokość sceny i lokalizacje żródeł pozornych, dynamika, mikrodynamika etc, etc. Tak wszystko po trochu i cuzamen do kupy było "deko" gorsze.

 

 

Ale wg mnie i tak trzyma gardę to radio. Ma typowo alpinowy profil brzemienia. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi na bank lepiej niż ten Twoj pajoneer :)

 

No teraz mi zawaliles niebo na glowe krasnalu... :D Nie rozumiem po co tyle jadu - czyzby z zacytowanego przez Ciebie zdania wynikalo ze neguje iz ta Alpina gra lepiej?

 

 

Moze i w mojej wypowiedzi moza bylo wyczuc lekki chlod ale intencja moja bylo raczej napietnowanie wielkiej opieszalosci w wprowadzaniu udogodnien w nowych modelach sprzetu CA wynikajace z chytrosci firm bardziej ( bo kto by potem kupowal ich kosztujace fortune przystawki I moduly gdyby bylo wifi stream na pokladzie aptx czy flac ...) niz z przeszkod technologicznych...Moj blad bo czytalem tylko niemiecka specyfikacje w ktorej niestety nie wyszczegolniono opcji nawigowania po folderach a jak poprawili opcje bankingu przy duzych pojemnosciach nosnika typu 64gb czy wieksze hdd to brawo dla nich.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc - WOJNA! :P

 

BTW. Ja też nie rozumiem czego nadal niektóre radyja z USB (dot. to chyba już tylko Clarka i Alpiny) nie czytają bezpośrednio FLAC czy WAV.

Wydaje mi się, patrząc na taki rynek jak Stany, gdzie prawie każdy ma iPoda :P, firmy koncentrują się na opracowaniu interfejsu do tegoż ustrojstwa i gotowe. To co odczyta iPoda, odczyta radio i jest "po temacie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No teraz mi zawaliles niebo na glowe krasnalu... :D Nie rozumiem po co tyle jadu

 

To Twoj odbiór - wypowiedź nie miała pejoratywnego nacechowania ku Twojej osobie a ku Pioneerkowi - nie lubie tych radyjek i dla mnie są syfne - graja jak zamulacze :)

Nie będe bronił tez sprzętu, który wg mnie jest po prostu słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...