Skocz do zawartości

2 razy więcej RMS na głośniki przednie


piotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Macie jakieś doświadczenie z takimi kombinacjami ?

Chciałbym spróbować puścić moje u-D w mostkach na moim Alpine.

Jak bym ustawił gain na niskie poziomy to może nawet zniekształcenia spowodowane mostkiem mogłyby zostały zniwelowane przez to, że wzmacniacz nie pracuje na pełnej mocy.

Jak myślicie nic się nie stanie z głośnikami i czy ogólnie da rade coś takiego pomotać ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się także nad jakaś mocniejszą pompka. Po MDS08 mam dość wysokie wymagania.

Wiec bez drugiego wzmacniacza się nie obędzie. Nie możne to być zbyt wolny subwoofer mysle nad RE SE-10 D2 albo nad PB ES-10D2. One potrzebuja chyba pieca mocniejszego niż one same w RMS wiec przydało by się coś 600-700W na 4ohm chyba ze głośnik w konfiguracji 2x4ohm i wzmacniacz coś 700W w 2ohm.

Ma to być szybkie do ciężkiej muzy ( death metal ). It się świetnie sprawdza ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Czy idę w dobra stronę z moim rozumowaniem? Oczywiście przydał by się sprzęt z jak najlepszym stosunkiem cena/jakość, jak najbardziej używane klocki. Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek, rozumiem, że chcesz zrobić 2xmostek. Jeśli tak będziesz rozczarowany. Ostatnio puściłem swój wzmacniacz w dwóch mostkach i co prawda głośniki były porządnie zasilone to nie było to... Mam wrażenie a nawet myślę, że na pewno kosztem mocy masz wtedy mono Nie brzmiało to dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie a nawet myślę, że na pewno kosztem mocy masz wtedy mono :P Nie brzmiało to dobrze.

Musiałeś to źle podpiąć Aby z mostka zasilać przód trzeba podać na wzmacniacz sygnał przez rozdzielacze :hyhy:

Z jednego kanału z radyjka podajesz na dwa kanały które będą pracowały w mostku a z drugiego na dwa następne i nie ma mowy o MONO :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz, może i tak. Miałem do Ciebie jechać z Arfcziflo i się zapytać o to ale niestety nie pasowało mi. W każdym razie straciłem wszystkie regulacje - feder, balance, korekcje czasowe. Nic na radiu nie mogłem ustawić.

Zrobiłem tak, że sygnałówki zostawiłem na swoich miejscach, przełączyłem wzmacniacz na 2CH, odłączyłem głośniki z tyłu i przód lewy pod jeden mostek a prawy pod drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak, że sygnałówki zostawiłem na swoich miejscach, przełączyłem wzmacniacz na 2CH, odłączyłem głośniki z tyłu i przód lewy pod jeden mostek a prawy pod drugi.

No to się nie dziw że była kiszka

Zakup albo pożycz od kogoś 2 rozdzielacze "Y" i podepnij tak jak napisałem wyżej a może już tyłu nie podepniesz z powrotem :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz, tak jak powiedział noname jak będę miał chwilę to w końcu i tak pewnie pójdzie to w bi-ampingu. noname już dawno mukade zaoferował się rozdzielić mi zwrotkę ale ja kompletnie nie mam czasu. Od dziś znów jestem w Norwegii i wróce w grudniu i pewnie będę sie przeprowadzał więc znów, kiszka...

PS Te mostki robiłem z czystej ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...