Skocz do zawartości

MOREL PICCOLO, DLS A7 jaki średniak?


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Komora ma w tej chwili, 6.5 litra, wypełniona jest wełną.

Posiada wzmocnienia aby uciąć jej wzajemny rezonans ścianek.

Wofer ma z tyłu za sobą około 4 cm luzu do ścianki z boku nie za bogato, mniej więcej tyle co średnica montażowa.

Efekt jest taki ,że kappa jest cięta na 70 HZ, a jak jej dać niżej to nie reaguje zejściem, tak jak by para Komora-Kappa, ją cieła sama w tych okolicach...

Co ciekawe jak wrzuciłem STX karbonowe ostatnio to schodzą niżej dołem, ba... Puściłem je bez cięcia od samego dołu i pozwoliłem aby komora sama je podcięła od dołu i okazało się ,że nic złego się nie dzieje, nie buczą etc...

Tyle ,że nie oszukujmy się STX, to nie Kappa Perfect, i jeśli chodzi o średnicę, to Kappa mi się bardziej podoba, i już ją mam, sprzedawać szkoda, mam ją od nowości, więc wiem co mam, tyle ,że męczy mnie ta jej bolączka z basem...

 

 

 

Ja z A6 jadę ostatni raz na zawody na Sosnowiec, tak jak była u Asiksona na biesiadzie, potem resztę sezon chcę pojechać z BMW, a te średniaki w A6 to dla swojej przyjemności robię, bo jak posłuchałem trochę 3way to mi smutno bez tych "smaczków" :)

 

Tyle ,że skoro idę w 3 drogi to naturalne ,że pojawi się pytanie czy kappa zagra inaczej skoro, dam jej oddech na górze wstawiając średniaka z Braxa..?

Kurczę szczerze mówiąc nie trafiłem na jakiś 3 way z kappą na dole... :kwasny:

Ino u mnie właśnie takowy 3way powstaje. Co do komory mam trochę większą z podobnymi założeniami. Plus wypaćaną od środka śnieżką flex. Przez pewien czas grały bez subwoofera i nie miałem co zbytnio narzekać. Oczywiście nie mają one przesadnego zejścia ale tragedii nie ma absolutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie mają one przesadnego zejścia ale tragedii nie ma absolutnie

 

Ja wiem Wolly ,że Kappa nie zejdzie mega nisko, ale tutaj spróbuję dobrać jakiegoś szybkiego suba 10kę, i pokroić to tak aby nadążył za nią i "zamaskował" jej bolączkę na dole... Natomiast poza tym jednym aspektem uważam te wofery za rewelacyjne jeśli chodzi o średnicę, dynamikę, muzykalność w tej kwestii nie widzę dla nich konkurencji( to moje osobiste zdanie).

Stąd tak uparcie dążę do tego aby je zachować. Mam sentyment i wyłącznie dobre zdanie o nich.

 

Malkontentów zaś zapraszam za jakiś czas kiedy wyleczę A6kę z setup'u pod zawody i wróci do "mojego" grania aby wrzucili sobie jakąś płytkę np z perkusją i posłuchali werbli czy kick'a w wykonaniu Kappy a potem pokazali mi inny wofer, ktory zagra to żywiej i lepiej;)

 

Tyle ,że do mojego "wymarzonego" tandemu z Kappą szukam DLS UR10, zagra mi i jakościowo i z "mięchem" jeśli potrzeba, niestety to cholerny biały kruk i nie wiem kiedy go znajdę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliante 10 nie podoba się? W klozecie dotrzymuje ambitnie kroku kappom.

 

Nadąży z tym się zgadzam, ale słabo chyba "pierdnie" gdyby mi się zachciało DBL... :rotfl:

 

Proponuję przemyśleć opcję odnośnie Genesis'a 25.01 :hyhy:

 

Myślałem nad nim przecież wiesz... :)

Tyle,że mimo wszystko chyba jednak warto cierpliwie szukać tego mojego jednorożca czyli UR10, i aby nie było uważam ,że Gienek to także zacny sub, dlatego pytałem o cenę... :D

Wystrzelałem się z kaską, ostatnio, więc wolałbym już kupić coś docelowo, a z Gienkiem, wydał bym parę setek ot tak aby się przekonać jak gra...

Bo nie miałem okazji go nigdzie usłyszeć sam osobiście. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę CI pożyczyć rockforda , szybki , a jak ci się zachce DBL'a to urywa głowę :D

 

To weż go Radziu na Sosnowiec.

Po weeku będę miał jeszcze dzięki życzliwości innego kolegi Gienka 25.01 na odsłuchy, to pomęczę je oba i może się któryś ostanie? :)

Ostatnimi czasy jakoś jest trend, że klocki Strefowe lądują u mnie... A nie idą w świat... :rotfl:

 

Ps.Lotus pierwotnie Mańkowy, poprzez ręce Disastera trafił już do mnie...

W Sosnowcu odbiorę Braxy od kolegi z Warszawy pierwotnie należące do Tbreka

Jeśli jeszcze dodać tego Rockforda od Ciebie i Gienka od kolegi to wyjdę na kolekcjonera subów... Ale do Twoich 7 miu w bagażniku jeszcze mi brakuje :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadąży z tym się zgadzam, ale słabo chyba "pierdnie" gdyby mi się zachciało DBL... :rotfl:

 

skoro :

 

mogę CI pożyczyć rockforda , szybki , a jak ci się zachce DBL'a to urywa głowę :D

 

Bury wymienia RF-a, to Aliante musi urywać :P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przemyśleć opcję odnośnie Genesis'a 25.01

Ja bym nie polecił znając producenta(realnego a nie gienka) tego głośnika i wiedząc co to jest.

 

Aliante potrafi pierdzieć dobrze co u Burego było pokazane jak jechaliśmy na AYA. Bury: "przy tylu zaczyna pierdzieć" :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podaniu porusza się szybciej , niż genesis który przy wielu impulsach w krótkim odstępie czasu zaczyna przechodzić w dzwięk "ciągły" :)

Bury , chodzi o to , że kazdy glośnik wykazuje zwłokę , zatem kazdy jest na swój sposób wolny ( w stosunku do prądu pobudzenia ), dlatego raczej trudno akceptowac pojęcie za szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie potrafi się zatrzymać wystarczająco szybko po podaniu tego impulsu

ale to już chyba bardziej wzmacniacz niż głośnik :)

Bury , chodzi o to , że kazdy glośnik wykazuje zwłokę , zatem kazdy jest na swój sposób wolny ( w stosunku do prądu pobudzenia ), dlatego raczej trudno akceptowac pojęcie za szybki.

Zgadzam się w 100% , myśle że Łukasz zastosował tu pewien skrót myślowy i ogólnie przyjętą forumową klasyfikację szybki/wolny . Trzeba też zaznaczyć że odpowiedz impulsowa głośnika może być znacząco różna w zależności od klasy przetwornika i jego przeznaczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to już chyba bardziej wzmacniacz niż głośnik

Kwestie kontroli pieca pomijamy, jeżeli zawieszenie głośnika jest źle dobrane (czytać tak że głośnik opóźnia znacząco) to mamy tego efekty. Przecież ten głośnik ma taki układ magnetyczny że można by nim napędzić dwa suby, cewka też jest ok, wina leży po stronie zawieszenia i ciężkiej membrany. Konstrukcyjnie dali ciała. Głośniki Genesis to Peerless w których zawieszenia górne są ala dentka od STAR 200 a dolne na zasadzie namiot wojskowy. Ale chyba nie o tym wątek jest.

 

Zgadzam się z:

że kazdy glośnik wykazuje zwłokę , zatem kazdy jest na swój sposób wolny ( w stosunku do prądu pobudzenia )

tylko jedne robią to lepiej drugie gorzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP 5.16 gra bardzo ładnie basem ale wg mnie jest trochę za szybki do takiego zestawienia

 

Czyli tym bardziej, że według mnie MP jest odrobinę wolniejszym woferem od Kappy.

 

Raczej w doborze woferów, muszę się kierować dwoma priorytetami:

-wykorzystaniem istniejących komór(to auto ma pracować, a nie stać bo będę robił rewolucję w drzwiach), co z kolei pociąga za sobą ograniczony wybór głośników, które będą chętne do zagrania.

-z wykorzystaniem o ile się da, Kappy, tych STX Karbonowych, czyli tego co posiadam bez dokupowania, lub ostatecznie jeśli rzeczywiście się okaże , że efekt jest mizerny, wtedy będę szukał, innego głośnika,

 

Z drugiej strony w momencie kiedy auto, po tym weekendzie, nie będzie już ograniczone budżetem, pod zawody, mogę poszukać i wrzucić, jakiegoś szybkiego suba, ale z mięchem, co powinno dać doskonały efekt, z Kappą, ani na szybkość ani na zejście nie powinienem narzekać, tyle ,że wkurza, mnie świadomość ,że to sub, obrabia cały dół, a wofery są chętne do współpracy od pewnej częstotliwości, i co bym z nimi nie robił, (zabawa z Rux'em, powiększenie troszkę komór itd), mają w głębokim poważaniu moje wysiłki.

Więc już nie wiem, czy ten "typ tak ma", a z kolei odwdzięcza się w wyższych zakresach, czy ja jestem za głupi aby przeskoczyć ten problem, pewnie po części i jedno i drugie.

Komory mogły by byś odrobinę większe, ale miejsca w drzwiach mam już nie za wiele, podejrzewam ,że komora w tym momencie działa na Kappę jak filtr dolnej częstotliwości, i sobie mogę ją ciąć choćby od 20 HZ od dołu a i tak komora ją puści w okolicach 70 HZ, gdyż STX wrzuciłem, i okazało się ,że niżej schodzi, tyle ,że w innych aspektach jest lepiej/gorzej względem Kappy ze wskazaniem jednak na Kappę moim zdaniem(mój profil brzmienia).

Jak wspomniałem wczoraj będę na ten temat rozmawiał i o ile jest szansa to przeskoczyć to skorzystam z pomocy Naka, moja wiedza co jeszcze mogę się skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck nie zrozumiales mnie

nie chodzi o to, ze kappa jest wolna

chodzi o to, ze przy zestawieniu gienek-kappa pojawi sie dziura

bo gienek gra lepiej nizej wyciety a kappa nie odtwarza basu w twoim samochodzie

 

bury ujal sedno sprawy szybki/wolny jakie chcialem przekazal

 

truck jak chcesz miec glosnik grajacy na wysokim poziomie, pasujacy do twoich komor, grajacy dobrze basem i srednica to sprobuj ss 15w lub ktorejs z jego odmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...