Skocz do zawartości

MOREL PICCOLO, DLS A7 jaki średniak?


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie ciekawi mnie opinia kogoś kto, miał do czynienia z dość podobnym setup'em.

Obecnie na pokładzie znajduje się:

-Jednostka główna DVI i procek 700 z Alpine, Piec DLS A7, Tweetery Morel Supremo Piccollo.

Czytałem podobny temat u kolegi lecz nie uzyskałem odpowiedzi tam, a nie chcąc robić mu offtopu, wolę założyć nowy, krótki temat.

Ciekawi mnie więc jakie macie wrażenia ze słuchania tandemu Piccollo-CDM 54/88?

Wiem ,że Stanec także zmieniał średniaka ale zauważyłem ,że on szuka bardziej klocków , ktore znowu dadzą "Vice" pod zawody, natomiast moim priorytetem, jest przyjemność ze słuchania i muzykalność, więc nie kładę mega nacisku na idealną liniowość w trio tw-śr-wf...

Jako wofery w tej chwili u mnie grały Kappy, obecnie próbuję z STX, karbonowymi(taki eksperyment), myślę ,że docelowo wrzucę tam TEC'i LS 155(czy jakiąś inną wariację Scana).

Ale aby nie uciekło pytanie w gąszczu moich wywodów:

 

-Jaki znacie najbardziej muzykalny średniak(przysłowiowa przyjemność ze słuchania) do Piccollo?

-Jaki polecacie piec do tego średniaka(2 kanały).

 

Z góry dzięki za uwagi, sugestie, czy też wytknięcie mojej głupoty o ile takowa się pojawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W sumie macie rację, jeśli dokładać jakieś dwa kanały, to "wyciąć" bolączkę A7 czyli mało waciszy na wofery(ogranicza trochę ich wybór).

Ok dzięki za sugestię.

Co więc polecacie z dwukanałówek?

Radek słyszałem ,że A3 nie jest jakimś demonem brzmieniowo... Chyba ,że się mylę? ;)

Aha... Jeśli chodzi o tego średniaka, to ze względu,że chcę go wrzucić na słupek najlepiej aby miał własną komorę lub jej nie wymagał, stąd moja sugestia z CDM, ale jestem otwarty na coś innego jeśli znacie coś , co jeszcze fajniej ma szansę się zgrać z tym moim piccolakiem?

 

Patrzyłem ceny A3 ki w sumie w tej kasie 2-3 kzł, można pokusić się o poszukanie dwóch Gienków miniblock... Co o nich sądzicie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że Stanec także zmieniał średniaka ale zauważyłem ,że on szuka bardziej klocków , ktore znowu dadzą "Vice" pod zawody

No nie do końca pod zawody, bo dla mnie RS802 zagrał lepiej niż UR2,5, nie koniecznie mniej muzykalnie. Po prostu UR2,5 i R6A się skończyły przy Supremo i czas na coś na jego poziomie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem ceny A3 ki w sumie w tej kasie 2-3 kzł, można pokusić się o poszukanie dwóch Gienków miniblock... Co o nich sądzicie?

 

przerost formy nad treścią.;)

za 1500 zł masz modne ostatnio arc audio SE na woofry, który potrafi przykopać i kulturny jest w graniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że dwa minibloki będą tańsze niż jeden A3 ?

 

Nie koniecznie tańsze, pytanie raczej brzmi, czy to lepszy wybór brzmieniowo?

Zasugerowałem się cenami mini gienków w używce, nie mam zaś pojęcia po ile chodzi A3ka jako używana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze helix p203? Wlasnie bede go montował u Ancymona, tyle ze wlasnie potrzeba mu komory.

 

Tego wolałbym Emilian uniknąć, słupki w mojej A6 to nei to samo co w kwiatkowej, są krótkie i wąskie, tak więc wszelkie średniaki z komorą spowodują przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego wolałbym Emilian uniknąć, słupki w mojej A6 to nei to samo co w kwiatkowej, są krótkie i wąskie, tak więc wszelkie średniaki z komorą spowodują przerost formy nad treścią.

 

a podszybie? :wink: To już grubsza rzeźba, ale można by sięgnąć po coś, co by starczyło na dłużej (o ile takie rzeczy istnieją w przypadku tej choroby) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego 2 miniblocki a nie jeden dual mono :?::)

 

Bo.... eeeehhhmmm... Taka wizja? Nie pytaj mnie czy poparta realnymi argumentami... :)

Ale póki co spróbuję się ogarnąć z tym co jest tzn... Puścić średniaka i tweeta pokrojonego pasywnie z mojej A7ki.

Chyba ,że efekt będzie mizerny, wtedy zacznę szukać, jakiegoś pieca na wofersy, a parę tw/sr napędzę z A7ki osobnymi kanałami.

Tyle ,że muszę się ładnie uśmiechnąć do Naka, aby sobie znanymi magicznymi sposobami, wyciągnął mi coś jeszcze z kappy. Bo nie chcę iść w koszta i znowu szukać czegoś innego na dół...

Założenie mam takie, dołożyć średniaka, i o ile oczywiście się da, wykorzystać to co jest, poświęcić energię na zestrojenie tego i nie lecieć w koszta poza średniakami.

 

a podszybie? :wink:

 

Zboczek... :) Toż piszę , że zachciało mi się średniaka, ale bez megarewolucji w babci(stara jest mogła by nie przeżyć :rotfl: ). ;)

Priorytet, poprawa brzmienia z jak najmniejszą ingerencją finansowo/rzeżbową... A czy wyjdzie to już inna para kaloszy. :)

Dlatego decyzja o Braxie, skoro udało mi się wynegocjować rozsądny koszt na nie, mają trzy plusy dla mnie :

-nadążą za Piccollo

-mają własną komorę

-mają rozsądne wymiary montażowe jak na średniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zboczek... :) Toż piszę , że zachciało mi się średniaka, ale bez megarewolucji w babci(stara jest mogła by nie przeżyć :rotfl: ). ;)

Priorytet, poprawa brzmienia z jak najmniejszą ingerencją finansowo/rzeżbową... A czy wyjdzie to już inna para kaloszy. :)

Dlatego decyzja o Braxie, skoro udało mi się wynegocjować rozsądny koszt na nie, mają trzy plusy dla mnie :

-nadążą za Piccollo

-mają własną komorę

-mają rozsądne wymiary montażowe jak na średniaki.

 

ja się już po prostu przejechałem na półśrodkach i wiem że często kosztują więcej, niż pójście od razu "na grubo"... Stąd moja propozycja. Choć może i to konieczny etap w ewolucji(przejście przez półśrodki), osłuchaniu i nabieraniu doświadczenia ;)

 

Oby Brax dał radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą rzeżbą będę ćwiczył sam, mam na myśli dołożenie średniaka wykonanie jakiś słupexów czy też zabudowę w trójkąt(okaże się gdzie lepiej zagrają).

Natomiast jeśli chodzi o kappy, jako same w sobie, tak jak wspomniałem, muszę się uśmiechnąć do Nakamichi, gdyż mój zasób wiedzy się skończył, i nie umiem zmusić ich do zagrania basem :( Owszem w kicku robią rozpierduchę jak chyba żadne.... Ale zejść niżej nie chcą i skapitulowałem.

Wiem natomiast ,że On ma u siebie je również, i... grają lepiej :)

Nie wiem dlaczego? Jak? ... Wiedza kosztuje, dlatego A6ka zawita zapewne , ktoregoś razu do Gliwic na Kappowy lifting.

 

ja się już po prostu przejechałem na półśrodkach i wiem że często kosztują więcej, niż pójście od razu "na grubo"... Stąd moja propozycja. Choć może i to konieczny etap w ewolucji(przejście przez półśrodki), osłuchaniu i nabieraniu doświadczenia ;)

 

Oby Brax dał radę :)

 

Również mam takie podejście , że owszem czasami ale zazwyczaj z g.... jednak bata się nie ukręci.

Dlatego w Bmce poszło odrazu na grubo, bo stwierdziłem ,że nie stać mnie na ewolucyjne eksperymenty.

Natomiast babcia, to inna para kaloszy, to moje auto do roboty, nie chcę w nie pakować, jest co jest, zachciało mi się średniaków, więc je zakupię i spróbuję wykorzystać to co jest, bez dokładania, nazbyt więcej, a czy wyjdzie to jak wspomniałem powyżej. nie mam pojęcia. Cel to jedno a efekt to drugie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to ja mu powiem ,żeby mi przywiózł ten piecyk na Sosnowiec i wezmę na odsłuch jak się zgodzi... Sam jestem ciekaw:)

No już załatwione... Więc po weeku napiszę swoje zdanie nt. tego Gienia, będę go miał przez dobry tydzień u siebie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą rzeżbą będę ćwiczył sam, mam na myśli dołożenie średniaka wykonanie jakiś słupexów czy też zabudowę w trójkąt(okaże się gdzie lepiej zagrają).

Natomiast jeśli chodzi o kappy, jako same w sobie, tak jak wspomniałem, muszę się uśmiechnąć do Nakamichi, gdyż mój zasób wiedzy się skończył, i nie umiem zmusić ich do zagrania basem :( Owszem w kicku robią rozpierduchę jak chyba żadne.... Ale zejść niżej nie chcą i skapitulowałem.

Wiem natomiast ,że On ma u siebie je również, i... grają lepiej :)

Nie wiem dlaczego? Jak? ... Wiedza kosztuje, dlatego A6ka zawita zapewne , ktoregoś razu do Gliwic na Kappowy lifting.

 

 

 

Również mam takie podejście , że owszem czasami ale zazwyczaj z g.... jednak bata się nie ukręci.

Dlatego w Bmce poszło odrazu na grubo, bo stwierdziłem ,że nie stać mnie na ewolucyjne eksperymenty.

Natomiast babcia, to inna para kaloszy, to moje auto do roboty, nie chcę w nie pakować, jest co jest, zachciało mi się średniaków, więc je zakupię i spróbuję wykorzystać to co jest, bez dokładania, nazbyt więcej, a czy wyjdzie to jak wspomniałem powyżej. nie mam pojęcia. Cel to jedno a efekt to drugie:)

Jaką masz pod nie komorę, czymś wypełnioną?

Drugie pytanie - posiada wzmocnienia od środka?

Trzecie - dużo przestrzeni za i koło siebie ma woofer w komorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja mu powiem ,żeby mi przywiózł ten piecyk na Sosnowiec i wezmę na odsłuch jak się zgodzi... Sam jestem ciekaw:)

 

Jak go "macałem" to całkiem całkiem :rotfl:

A i całkiem mocarny jest - w pomiarach coś około 300 :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go "macałem" to całkiem całkiem :rotfl:

A i całkiem mocarny jest - w pomiarach coś około 300 :szok:

 

Piec nie jest od macania... od tego są takie człekopodobne istoty z dłuższymi włosami ;)

Piec ma grać, moc jak moc interesuje mnie brzmienie...

A tak już na poważnie to dziękuję za informację, Nasz światek jest taki mały, tyle ,że nie wiadomo czasami, co kto chowa po szafach i się nie wychyla... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego decyzja o Braxie, skoro udało mi się wynegocjować rozsądny koszt na nie, mają trzy plusy dla mnie :

-nadążą za Piccollo

-mają własną komorę

-mają rozsądne wymiary montażowe jak na średniaki.

 

A dopiero pisałeś, że ja zmieniam średniaka dla zawodów :rotfl: Ciekaw jestem jak u Ciebie zagra Brax w porównaniu do RS802 :wink: Powodzenia w działaniu. Przecieramy nowe szlaki :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz pod nie komorę, czymś wypełnioną?

Drugie pytanie - posiada wzmocnienia od środka?

Trzecie - dużo przestrzeni za i koło siebie ma woofer w komorze ?

 

Komora ma w tej chwili, 6.5 litra, wypełniona jest wełną.

Posiada wzmocnienia aby uciąć jej wzajemny rezonans ścianek.

Wofer ma z tyłu za sobą około 4 cm luzu do ścianki z boku nie za bogato, mniej więcej tyle co średnica montażowa.

Efekt jest taki ,że kappa jest cięta na 70 HZ, a jak jej dać niżej to nie reaguje zejściem, tak jak by para Komora-Kappa, ją cieła sama w tych okolicach...

Co ciekawe jak wrzuciłem STX karbonowe ostatnio to schodzą niżej dołem, ba... Puściłem je bez cięcia od samego dołu i pozwoliłem aby komora sama je podcięła od dołu i okazało się ,że nic złego się nie dzieje, nie buczą etc...

Tyle ,że nie oszukujmy się STX, to nie Kappa Perfect, i jeśli chodzi o średnicę, to Kappa mi się bardziej podoba, i już ją mam, sprzedawać szkoda, mam ją od nowości, więc wiem co mam, tyle ,że męczy mnie ta jej bolączka z basem...

 

A dopiero pisałeś, że ja zmieniam średniaka dla zawodów :rotfl: Ciekaw jestem jak u Ciebie zagra Brax w porównaniu do RS802 :wink: Powodzenia w działaniu. Przecieramy nowe szlaki :hyhy:

 

Ja z A6 jadę ostatni raz na zawody na Sosnowiec, tak jak była u Asiksona na biesiadzie, potem resztę sezon chcę pojechać z BMW, a te średniaki w A6 to dla swojej przyjemności robię, bo jak posłuchałem trochę 3way to mi smutno bez tych "smaczków" :)

 

Tyle ,że skoro idę w 3 drogi to naturalne ,że pojawi się pytanie czy kappa zagra inaczej skoro, dam jej oddech na górze wstawiając średniaka z Braxa..?

Kurczę szczerze mówiąc nie trafiłem na jakiś 3 way z kappą na dole... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...