Skocz do zawartości

Dego SB-12 A MKII i Dynaudio Esotar2 1200


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy móglbym Was prosić o informacje na temat jaką najlepiej wybrać skrzynkę dla subów z tematu wg. poniższych parametrów. Niestety dla Dyna jest recommended jakis jest od 30L do 70 więc jakaś masakra natomiast dla Dego wogle nie ma. Chciałbym miec jakis pogląd pod ewentualną ilość miejsca jaką trzeba bedzie wygospodarować.

 

1. DEGO SB-12 A MKII

 

DC Resistance (Rdc) - 6,2 Ohm

Nominal impedance (Zn) - 8 Ohm

Resonance Frequency (FS) - 27,59 Hz

Voice coil diameter - 65mm

Voice coil height - 33mm

Mechanical Q factor (Qms) - 5,91

Electrical Q factor (Qes) - 0,38

Total Q factor (Qts) - 0,36

Moving mass (md) - 181,86 g

Effective piston area (Sm) - 491cm2

Mechanical resistance (Rms) - 5,33 kg/s

Compliance (Cms) - 0,18 mm/N

Force factor (BL) - 22,56 Tm

Equivalent air volume (Vas) - 61,97 dm3

Efficiency (n) - 0,33%

SPL 1W/1m - 87,14dB

SPL 2,83V/1m - 88,25dB

 

2. Dynaudio Esotar2 1200

 

 

Nominal impedance Znom - 4 Ω

DC resistance Re - 3.3 Ω

Voice coil inductance Le - 1,1 mH

Voice coil layers nc - 2

Voice coil diameter dc - 75 mm

Voice coil height hc - 30 mm

Resonance frequency fs - 18,7 Hz

Magnetic gap height hg - 9,5 mm

Mechanical Q factor Qms - 3

Electrical Q factor Qes - 0,4

Total Q factor Qts - 0,34

Mechanical resistance Rms - 4,4 kg/s

Moving mass Mms 114 g

Suspension compliance Cms - 0.64 mm/N

Linear Excursion, peak to peak - 20,5 mm

Max. Excursion, peak to peak - 58 mm

Magnet weight wm - 3,2 kg

Effective cone diameter d - 233 mm

Effective piston area Sd - 425 cm2

Equivalent volume Vas - 162 l

Force factor Bl - 11,1 Tm

Net weight - 8,8 kg

Recommended frequency range 18-300 Hz

Recommended closed box volume 30-66 l

Power Handling: (Nominal long term IEC 400 W) / (Transient (10 ms) 1500 W)

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamu ma 12stke Dego przecież :)

Co do Dego to objętości są podane.

wiem, ale objetosci gdzie dla Dego są podane bo wlasnie bylem na stronie odpalilem pdf'a dla 12" i nie ma tam - albo slepy jestem :P

 

http://dego.com.pl/SB12AMKII.pdf

 

Wo obu przypadkach nie ma to znaczenia :) , przyjmij okolice 30-35 L i będzie ok .

 

Nie rozumiem tylko dlaczego uparłeś się na 12" ??

 

jeszcze sie nie uparłem ale badam grunt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, głośnik wg producenta ma 350W RMS, łyknie na pewno więcej. U Adama dostaje sporo więcej. Słuchałem Adama autka i ogólnie co przykuło moją uwagę to zgranie midbasu z subbasem :) decha w dechę grają bardzo super. Po zawodach trochę wstawiałem Degosowi za pozwoleniem właściciela ale ten sub jest za bardzo SQ :D Mięska w nim nie zauważyłem. Może muszę jeszcze do niego dorosnąć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ale Dynamo ma 4ohm jedną cewkę z której są pomiary policzone, dla Dego który miałby 4ohm BL wynosiłoby około 11-14Tm a przynajmniej powinno. Na plus dynamo może być znów lżejsza membrana. Ale porównania lepiej dokonywać w obudowach i aplikacjach.

 

Parametry nie grają o czym można się przekonać w przypadku XXLS'a np który parametrami nie odbiega od wyżej wymienionych głośników. A jak gra, pewni wiedzą.

 

Wydaje mi się że Bartek mógłby wybrać to co jest bardziej dostępne i na co go stać, bo oba głośniki to suby do SQ i zrobią robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sedanie i to bardzo zabudowanym DEGO 10" Papier spięty w 2 ohmy który dostaje z 500w jest masakra. Uparłem się na 10 miałem wcześniej JL10W3V3 który w ogóle nie dawał rady a ten dego rewelacja. Bude ma 16L i wełna w środku więc miejsca nie zajmuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sedanie i to bardzo zabudowanym DEGO 10" Papier spięty w 2 ohmy który dostaje z 500w jest masakra. Uparłem się na 10 miałem wcześniej JL10W3V3 który w ogóle nie dawał rady a ten dego rewelacja. Bude ma 16L i wełna w środku więc miejsca nie zajmuje.

 

Ja właśnie żałuję, że nie posłuchałem Twojej audianki w Lublinie... Głównie pod kątem właśnie tego DEGO, ale nic straconego nadrobię na Śląsku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 12 dego producent podaje 22-28l

Ja mam obudowe przy tej dolnej granicy w dodatku wybraxowaną pastą skrzynkę, jest superszybko i w tempie z wooframi.

Chcialbym aby troche bardziej pomruczał, wiec zrobie mu skrzynke w okolicach 28-30l. Jak sluchalem go w takiej wekszej budzie to lepiej schodzil.

 

Mocowo gra dobrze z kazdym dobrym rmsem. U mnie dostaje dosc sporo mocy bo piece mocarne są ale na slabszym x2400 tez dawal rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym aby troche bardziej pomruczał, wiec zrobie mu skrzynke w okolicach 28-30l.

No własnie się zastanawiam czy nie mylnie oceniam ten głośnik tym bardziej po wypowiedzi:

Uparłem się na 10 miałem wcześniej JL10W3V3 który w ogóle nie dawał rady a ten dego rewelacja.

to ode mnie nieckt (chyba) miał 10W3V3 który mięchem rzucał obrzydliwie. A przebicie do kabiny w sedanie to żaden problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że Bartek mógłby wybrać to co jest bardziej dostępne i na co go stać, bo oba głośniki to suby do SQ i zrobią robotę.

 

o widzisz dopiero teraz to zauwazylem. No wlasnie rozwazam bo po pierwsze Dyna suba nie widzialem jeszcze nigdzie uzywek poza nowym a nowa Dyna kosztuje ok. 4k PLN ( :kwasny: ) a nowy Dego ok. 1,7k PLN wiec delikatna roznica jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze oceniles jak gra u mnie w tej konkretnej aplikacji i mamy takie same obserwacje, wiem ze w wiekszej skrzyni schodzi nizej ale jak bedzie lepiej to sie przekonamy dopiero jak bedzie druga skrzynka. Dla mnie priorytetem bylo w tamtym czasie zgranie woofra z subem (albo suba z woofrem) i to sie w miare udalo. Slyszalem degolca w wiekszej skrzyni i wiem co potrafi. Bede dalej kombinowac.

 

Sam woofer dego jest bardzo fajny, tj najlepszy jaki mialem lecz nie reprodukuje subbasu. Woofer matrixowy mniej niedomagal w tym pasmie, stad w pierwszej kolejnosci pojawilo sie umnie pragnienie uzupelnienia woofera a teraz przerodzilo sie w pragnienie lepszego, glebszego subbasu.

 

Nie wiem jak graja esostary w kazdym razie degolec wydaje sie byc dobrym przetwornikiem do nadązenia za kazdym woofrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie z tego co sie dowiedzialem to i Matrix 10.1 to wolnych nie należy a zamieszanie jak na 10"'tke robił niezła i niejedną 12'tke moglby zawstydzic no ale jak na 10" to tez w sumie sporą skrzynke potrzebuje w porownaniu do Degolca 12 (ok 28L )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...