Skocz do zawartości

Dobra polska wódka


rj.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To może i ja coś napiszę:

Przy whiskey sour odpoczywam po świętach w polskim wydaniu (jak najbardziej pozytywne odczucia)

Nic nie zastąpi tej atmosfery...

Na stołach pojawiały się najprzeróżniejsze alkohole, ale cała rodzina zachwyciła się śliwowicą paschalną, a ja z przyjemnością patrzyłem, jak po kolejnych kieliszeczkach odpadają po kolei moi szwagrowie...

PS

Na przyszły rok mam obiecaną Łącką;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy rzuciłem palenie zapomniałem co to ból głowy po gorzale.

 

Na ostre chlanie tylko czysta (luksusowa, biała żubrówka, stock)

 

Do posiedzenia i pogadania np z kumplem coś kolorowego (miętka i wiśnia z Lublina, a nawet ostatnio namówiono mnie na biedronkową kolorową Sobieski-też dobra)

 

I z kłoskiem żubróweczka moja jedna z niewielu ulubionych tak jak i wiśnia od Luksusowej :D

 

K@&%$wa wieczór a ja w takim temacie swoje smaczki opisuję.

 

DObra lete do sklepu bo robak :cisza: aż go słychać hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich znajomych poskutkowala jedyna metoda "raz a dobrze" , np znajomy wmawial sobie ze to swinstwo , "be" i wgl , i pewnego dnia wypalil rano ostatniego i 3 lata sie trzyma bez fajek , ale troche mu sie przytylo

ja np papierosow nigdy nie mialem okazji rzucac , wiec wydaje mi sie ze to najlepsza metoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć silną motywację. Ot tak nie da się tego rzucić, z resztą jak każdego innego nałogu. A paliłem 17 lat, 1,5paczki/dwa dni ...

 

 

Niestety mnie tez kilka kg przybyło :kwasny:

 

 

 

Wracając do tematu. Sponsorem dzisiejszego wieczoru jest Balsam Pomorski heheheheheee

 

 

edit

 

A przepijam zazwyczaj gorzką herbatką, ale nie od razu. Bo co to za przyjemność z picia jak się nie czuje co się pije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do Szwecji i tam się jej napij - dwie różne wódki :P Szwecka lepsza :P

 

Pewnie i lepsza... tak jak niemiecki Vizir od polskiego :rotfl: Nie mniej jednak moim skromnym zdaniem Szwedzi wódy robić nie potrafią. Kilka razy w okresie wakacyjnym pracowałem w Malmoe. Chłopaki pływali promami do Świnouścia na zakupy to swensony zawsze podgadywali by im kupić polska wódeczkę. :rotfl: Nawet browar mają 3,5 voltowy. Chcesz normalne piwo, to kupuj w dedykowanych sklepach, systemach, bądź u Polaków. Co innego Finowie, którzy nauczyli sie od ruskich.

 

A co do czystej ode mnie to krupnik, wyborowa, palace vodka, stock i... siwucha... chociaż dawno jej nie piłem. Proponuje siwuszkę dla chcących spróbować czegoś nieco innego. Taki "komercyjny bimber" bym powiedział. :rotfl:

 

A co do dobrej polskiej jeszcze... ponoć Belvedere =)) Był smak na święta... ale za 150 PLN to można się dużo lepiej zaopatrzyć. Więc padło na Olmecę Blanco =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet browar mają 3,5 voltowy. Chcesz normalne piwo, to kupuj w dedykowanych sklepach, systemach

 

co kraj to obyczaj, a piwa do 3,5 to tylko w sklepach normalnych, w bolagetach jest nawet i 12% :P Wybór - zależy od miasta, ale duuuuży, do tego jeszcze chyba można zamówienia robić przez net, jeśli czegoś nie ma na stanie ...

 

stock

 

schłodzony jeszcze ujdzie ... ale tak poza tym nic specjalnego ...

U mnie hitem tego sylwka była żubrówka z trawką :) - wszyscy się zarzekali, że nie kolorowej nikt nie pije :D zeszło 5 butelek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co kraj to obyczaj, a piwa do 3,5 to tylko w sklepach normalnych, w bolagetach jest nawet i 12%

 

Zgadza się. Miałem na myśli tradycyjne sklepy. Takie małe przyosiedlowe. Generalnie zdziwiło mnie, że nawet taki markowy duński carlsberg, czy tam innej narodowości ale także komercyjny heineken... miały po 3,5%. Kto chciał "normalne" lub mocniejsze piwko musiał poszukać.

 

stock

 

To jakiś specjalny mój faworyt nie jest. Ale z bratem i kolegą zrobiliśmy jako zaprawkę w I dzień świąt. Ale bardziej chyba miała znaczenie sztywna zasada: niemal każda czysta smakuje dobrze... jeśli jest odpowiednio "zmrożona" :rotfl:

 

U mnie hitem tego sylwka była żubrówka z trawką

 

Ojjjjj dawno nie piłem. A sentyment mam. Nie spsuła się? Hmm chyba nie skoro taka ilość zeszła =D Tradycyjnie z zapojką z soku jabłkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do palenia, to rzucilem za pierwszym rażem jak tylko do tego podszedlem na serio... Jaralem z 10 lat, tydzien przed Andrzejkami w 2011 powiedzialem sobie ze nie bede palil bo mi nie smakuja i juz. Bardzo mi w tym pomogla zmiana smaku papierosow ktore lubilem, ... 10 lat temu Malborki super smakowaly.... Pod koniec kazde fajki to byl dla mnie jeden syf...

 

Aha, polska wodka, Krupnik i Zubrowka, obie biale do drinkow jak i "saute". Inne tez ok, jedynie Absolwent i Luksusowa mi nie leżą. Generalnie preferuje Finlandie czysta. Wyborowa Exquisite jakos mi nie siadla kompletnie, stosunkowo ostra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi w tym pomogla zmiana smaku papierosow ktore lubilem, ... 10 lat temu Malborki super smakowaly.... Pod koniec kazde fajki to byl dla mnie jeden syf...

 

Co ja bym dał by zapalić i poczuć smak L&M Light'a z przed 10 lat...

 

Z kolorowych wódek mi smakuje wyborowa mango splesh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemal każda czysta smakuje dobrze... jeśli jest odpowiednio "zmrożona" :rotfl:

 

dokładnie nawet biznesowa, której normalnie nie da się wypić :D

 

Ojjjjj dawno nie piłem. A sentyment mam. Nie spsuła się? Hmm chyba nie skoro taka ilość zeszła =D Tradycyjnie z zapojką z soku jabłkowego?

 

nie, nadal super :) tak tradycyjnie :) no i czyste też szły :) tzn. nierozrabiane :D

 

Bo i kilka razy droższa:)

 

tam siedzisz to i tam zarabiasz, po 1h stać Cię na dobrą flaszkę ... więc :D można pić codziennie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...