Skocz do zawartości

Ładowarki do akumulatorów AGM?


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zastanaiwalem sie takze nad kupnem ladowarki do AGM i nie tylko ktora ladowala by szybciej.

 

czasem szybciej oznacza gorzej ;)

Zależy do jakich aku będzie ta ładowarka używana, co będziesz modzić z nią i itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale też nie ma co za bardzo przesadzać z tym "szybciej=gorzej". Wszystko w granicach rozsądku, bo czy podczas jazdy też jesteście w stanie zapanować nad ładowaniem z alternatora aby prąd ładowania oscylował w granicach tych 7-10 amperów? Przecież wówczas niedoładowany aku może łykać bez kontroli tyle ile tylko da rady pociągnąć z alternatora. I właśnie aby często nie musiał łykać tych przesadnie za dużych prądów, to zawsze powinien być eksploatowany w okolicach stanu pełnego naładowania. W tym celu od czasu do czasu pasuje go wspomóc i łagodniej doładować ładowarką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale też nie ma co za bardzo przesadzać z tym "szybciej=gorzej". Wszystko w granicach rozsądku, bo czy podczas jazdy też jesteście w stanie zapanować nad ładowaniem z alternatora aby prąd ładowania oscylował w granicach tych 7-10 amperów? Przecież wówczas niedoładowany aku może łykać bez kontroli tyle ile tylko da rady pociągnąć z alternatora. I właśnie aby często nie musiał łykać tych przesadnie za dużych prądów, to zawsze powinien być eksploatowany w okolicach stanu pełnego naładowania. W tym celu od czasu do czasu pasuje go wspomóc i łagodniej doładować ładowarką.

 

Właśnie dlatego ludzie w pracy, bo wtedy jest mi najłatwiej, krzywią sie jak 2razy w miesiącu ładuje aku. Pewnie jakiegoś trupa mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 10 a jak sie to ma przy -25 i nizej ? czy taki agm poradzi sobie z takim spadkiem ?

 

Jeżdże samochodem codziennie, a ten tydzien przy -10 to był czas jak czekałem na nową skrzynie, bo starą zajeździłem. Przy około -25 auto stało najwyżej dwa dni. Na wskaźniku miałem 12-12,1V (wtedy był niedoładowany). Zawsze załapuje odrazu ale przy takiej temperaturze bidulka robił chłeechłeechłee a to tylko z winy zimnego i gęstego oleju. To sie czuje, że on ma moc w każdym stopniu naładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

wejdz na stronke C-tek - tam masz duzo napisane w instrukcji jakie ladowarki do jakich AKU.... Jesli bedziesz zniesmaczony cena to na alledrogo poszukaj czegos w podobie ale tanszego.

Kazdy z forumowiczow chwali sobie Cetek-a

 

A wlasnie jesli chodzi o AGM aku - jakiej opcji w cetkach uzywacie do ladowania ? (multi xs 7000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden gosc z forum - chyba ze 4 miesiace temu probowal udowodnic ze na normal ladnie laduje i krotko. ale z tego co widze to chyba odszedl bo w dlaszym ciagu ma 10 postow. potem jakis gosc gadal ze z jego okolic typek zakatowal cetkiem AGM (zekomo polrocznego) - nic tylko pomyslalem o tym lebku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz na stronke C-tek - tam masz duzo napisane w instrukcji jakie ladowarki do jakich AKU.... Jesli bedziesz zniesmaczony cena to na alledrogo poszukaj czegos w podobie ale tanszego.

Kazdy z forumowiczow chwali sobie Cetek-a

 

A wlasnie jesli chodzi o AGM aku - jakiej opcji w cetkach uzywacie do ladowania ? (multi xs 7000)

 

Wolałbym jakby ktoś mi podał nazwę konkretenej ładowarki, bo ja za bardzo sie nie znam na językach obcych :D

Najlepiej do 300 zł jakby była :P

Jak coś to prosze o pw bo nie chce robić zbędnego OT :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

hejka,

 

kupilem wlasnie CTEK'a MXS 5.0 (jeszcze go nie mam bo "idzie") mam pytanie do uzytkowników tej "ładowarki" Instrukcja niby prosta ale wole zapytać zanim cos "spieprze" . W "pandolocie" mam powiedzmy jeszcze nie taki stary aku Centra Plus 44ah no i przy tych -15*C mu sie "zmarło", w czym tkwi problem to już sie zorientowałem. Akumulator kupiony w grudniu 2009r przy stanie 31500km zdechł teraz czyli grudzien 2012 stan 39000km jak sie łatwo domyslic, czesty rozruch, krotkie trasy po kilka km i nigdy nie byl wystarczajacy doladowany. Odkąd go kupilismy (wrzesien 2012) to tez długich tras nie robi bo raptem od domu do Metra Marymont (Park&Ride) małzonka nim dojezdza czyli w jedną strone jakies ok. 10km.

Przy takim uzytkowaniu domyslam ze majac teraz tego ctek'a to warto go raz na miesiac wytargac z budy do domu i podladowac i teraz pytanka.

Rozumiem ze teraz moglbym mu zrobic RECOND'a (zeby powiedzmy jesli sie da to przywrocic mu lub zblizyc sie do wartosci jak byl nowy),

1. czy zeby to zrobic to rozumiem ze musze tym jednym przyciskiem, klikac tyle razy az dojde do etapu RECOND i po 2 sek. ladowarka automatycznie przestawi sie na poczatek cyklu ładowania wiedząc ze oprocz stand cyklu ma dolaczyc rowniez RECOND?

2. Przy normalnym ładowaniu w domu (temp. ok. 22*C) wybieram tryb stand (program zwykłego akumulatora) i po 2 sec. zaczyna sie cykl.

 

w obydwu powyższych przypadkach odlaczam ładowarke w momencie gry "lampke progressu" mam na kroku 7, czyli aku w pelni naladowany?

 

Jeszcze pytanie czy po pelnym naladowaniu, odlaczanie ladowarki jest w odwrotnej kolejnosci jak podlaczanie? czyli mam krok 7 (w pelni naladowany), odlaczam wtyczke od zasilania, pozniej dopiero krokodylki....?

 

Z góry dzieki za info.

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...