Skocz do zawartości

Morel Tempo - aktywnie


Malcolm_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.08.2023 o 16:59, utex napisał:

Witam Panów,zakupiłem wzmacniacz do suba monoblock od jbl club a1kw,on powinien mieć 600 wat rms dla 4 ohm.Ja podpięty mam do niego hx12sq który przyjmuje 450 wat przy 4 ohm.Problem jest taki że muszę podkręcić bass boost na maxa żeby sub się ruszył.

Przeglądając instrukcję pisze że podłączając jednego suba obojętnie czy wepne w jedno czy drugie wyjście na glośnik (bo posiada on dwa)czyli plus do plusa i minus do minusa.Sygnał natomiast jest wypuszczony pojedyńczym czinczem z procesora do wejścia L we wzmaku.Do tej pory na starym wzmacniaczu miałem opcję wyboru trybu mono i grało to ok natomiast tu jakby brakło mocy.Czy powinienem wpiąć się dwoma czinczami do kanału L i P z procesora?Bo mogę zmienić w procku na dwa kanały,tylko że tam ustawione kanały lewa, prawa,  czyli dwa kanały do mono.Proszę o podpowiedz.

Witajcie,napiszę że walczyłem cały weekend i chyba znalazłem, ale nie jestem pewien.Otóż poluzowała się masa przy śrubie w bagażniku a od niej wszystko jest podłączone ,całe audio.Po przykręceniu masy sub ożył ale gain mam skręcony na maksa i na pilocie od wzmaka również maks.Powinienem ustawić gain według instrukcji od jbl ale trochę żle to zrobiłem bo napisane jest  żeby ustawić głośnosć zestawu na 3/4 mocy i wtedy dopasować gain ale ja tak głośno nie słucham i miałem potencjometr w połowie i regulowałem gain.Ogólnie jest spora poprawa.Teraz czuć bas membrana się wychyla dosyć mocno przy mięsistych bitach tylko na pilocie od głośnosci suba mam ustawione 3/4 lub max,różnie.Niestety wydaje mi się że teraz jest to już kwestia budowy wzmacniacza od jbl i nie przeskoczę tego.Chyba już odpuszczę i postaram się posłuchać trochę i ocenić sytuację.Jest jeszcze jedna kwestia ,jakby ktoś doradził bo jak rozumiem to jest monoblok ale ma dwa wejścia chinch.To teraz co?Jak by był mono, to w procesorze sygnał mono chyba i jednym chinchem do wzmaka.Teraz zmieniłem w procku i mam 50 % kanał lewy (jeden czincz wejście L we wzmaku) i 50 % kanał R (jeden czincz wejście R we wzmaku) czy to poprawnie czy dać 100 % na kanał L i jednym czinczem do kanału L we wzmaku.Po co dwa wejścia czincz w monobloku?Do dwóch subów?Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...