Skocz do zawartości

Wave w Alpine po Ainet'cie?!


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

 

No to chłopaki mam niezłą zagwozdkę dla lepiej ogarniętych ode mnie...

Czy ktoś próbował zrobić sobie "zmieniarkę" po Ainet'cie w jakimś systemie Alpiny, ale jako napęd wykorzystał Twardy dysk, Ipod etc?

Chodzi mi ogarnięcie o ile się da posiadania sporego zbioru muzyki, bez ciągłego żąglowania płytkami, jednak nie tracąc na jakości.

Czyli nie MP3, czy inne konwertowane formaty, czysty obraz Wave jak na kompie gdy się zgra płytkę na twardziela.

Skoro jest adapter do podłączenia Ipod'a po Ainecie to może jest jakiś "mądry" człowiek, ktory by mi się podjął tak go zmodyfikować aby zamiast Ipoda system czytał mi pliki z twardziela?

To na tyle :D

 

Proszę o jakieś info, praktyczne lub teoretyczne jeśli ktoś próbował, lub wie gdzie tego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

 

No to chłopaki mam niezłą zagwozdkę dla lepiej ogarniętych ode mnie...

Czy ktoś próbował zrobić sobie "zmieniarkę" po Ainet'cie w jakimś systemie Alpiny, ale jako napęd wykorzystał Twardy dysk, Ipod etc?

Chodzi mi ogarnięcie o ile się da posiadania sporego zbioru muzyki, bez ciągłego żąglowania płytkami, jednak nie tracąc na jakości.

Czyli nie MP3, czy inne konwertowane formaty, czysty obraz Wave jak na kompie gdy się zgra płytkę na twardziela.

Skoro jest adapter do podłączenia Ipod'a po Ainecie to może jest jakiś "mądry" człowiek, ktory by mi się podjął tak go zmodyfikować aby zamiast Ipoda system czytał mi pliki z twardziela?

To na tyle :D

 

Proszę o jakieś info, praktyczne lub teoretyczne jeśli ktoś próbował, lub wie gdzie tego szukać.

 

Najprościej możesz z iPoda zapodać Apple Lossless

Tylko weź pod uwagę, że Ai-NET wypuszcza do radia sygnał audio ANALOGOWY.

Potem idzie to na proc w radiu - konwersja analog-cyfra, a potem znowu w drugą stronę - cyfra-analog.

Tracisz na jakości na potrójnej konwersji C/A, A/C, C/A. No i z WAVa masz lekką kaszanę.

 

Jak chcesz odtwarzać WAV bez straty jakości, to tylko radio z USB, które odtwarza WAV.

A jak chcesz podłączyć dysk twardy po USB, to radio z USB 1A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz topic, w którym pisałem o różnych możliwościach.

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/25794-radio-samochodowe-vs-iphone-4g-vs-flac/page__p__248568__hl__iriver__fromsearch__1#entry248568

 

Generalnie, DA się i podsunę tutaj pomysł :)

elektronika zmieniarki 605 - ma optyka. Wystarczy "dorobić" interfejs dekodujący dane z dysku twardego i podłączyć go w tor cyfrowy elektroniki zmieniarki. Sterowanie wtedy zostanie zachowane via ai-net, sygnał poleci światłem do procka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, DA się i podsunę tutaj pomysł :)

elektronika zmieniarki 605 - ma optyka. Wystarczy "dorobić" interfejs dekodujący dane z dysku twardego i podłączyć go w tor cyfrowy elektroniki zmieniarki. Sterowanie wtedy zostanie zachowane via ai-net, sygnał poleci światłem do procka.

 

Dzieki za kilka konkretnych słów poczytam, Twój topik, z tym,że wspomniany wyżej pomysł nie wypali do końca w mojej instalce :/ procek od F1-ki ma sygnał podawany z jednostki centralnej magistalą Can-Bus(według mnie najgorsze idioctwo jakie mogli zrobić, przy tylu zakłóceniach w aucie, i sony i ODR są na optyku a Alpine poszło swoją drogą), więc ten pomysł z optykiem upadnie.... A szkoda bo w samym zamyśle , jak dla mnie rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za kilka konkretnych słów poczytam, Twój topik, z tym,że wspomniany wyżej pomysł nie wypali do końca w mojej instalce :/ procek od F1-ki ma sygnał podawany z jednostki centralnej magistalą Can-Bus(według mnie najgorsze idioctwo jakie mogli zrobić, przy tylu zakłóceniach w aucie, i sony i ODR są na optyku a Alpine poszło swoją drogą), więc ten pomysł z optykiem upadnie.... A szkoda bo w samym zamyśle , jak dla mnie rewelka.

myślałem, że będzie to H70* lub 800.

 

W takim razie będzie ciężej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz topic, w którym pisałem o różnych możliwościach.

 

Radio samochodowe vs. Iphone 4G vs. FLAC - StrefaCarAudio.pl - Forum Car Audio

 

Generalnie, DA się i podsunę tutaj pomysł :)

elektronika zmieniarki 605 - ma optyka. Wystarczy "dorobić" interfejs dekodujący dane z dysku twardego i podłączyć go w tor cyfrowy elektroniki zmieniarki. Sterowanie wtedy zostanie zachowane via ai-net, sygnał poleci światłem do procka.

 

Ha, no to ja podsunę jeszcze takie rozwiązanie. Może w tym przypadku się to nie sprawdzi, ale jako pomysł dla innych.

Jak mamy w systemie procka z optykiem, to można zapodać odtwarzacz z wyjściem optycznym TEAC WAP-8200 http://www.teac.pl/p...my_WAP/WAP-8200

Nie mamy co prawda wtedy sterownia z radia, ale mamy odtwarzanie takich formatów jak: AAC, MP3, OGG, WMA, WAV, FLAC :)

Pomysł widziałem w rosyjskim Avto Zvuku: http://www.avtozvuk....2011/10/016.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pewnie do ogarnięcia temat z tą F1ką, można dorzucić sterowanie Ipoda z KDA-420 po Ainecie, i jakiś konwerter, tyle ,że nie na optyka a "gadający" językiem tego Can Busa(przecież jakoś radio wysyła te zera i jedynki do procka) problem w tym aby sczytać taki kod zródłowy po "jakiemu" komunikuje się jednostka centralna z prockiem?

Wiem ,że swego czasu kolega z forum zrobił coś takiego, i wyszła mała afera z Japończykami, gdy zmusił procka F1ki do słuchania stacji 2 din a nie jednostki dedykowanej do F1 :)

 

W sumie to mam cholernego pecha, że procek nie ma optyka, tego nie dali dorzucili natomiast jakiś swój wynalazek( magistrala CAN). Więc nie mam co liczyć na jakieś gotowe rozwiązania, tak jak w przypadku jakiś popularniejszych rozwiązań via radyjko/procek po optyku.

Widocznie w tym przypadku wyszli z założenia, że takie "hajendy", będą odsłuchiwane pewnie na postoju tylko z ori płytki najlepiej jakiejś mega wypasionego studia... A proza życia jest inna latka lecą klocki z Fki potaniały, a ja w drodze chciał bym miec pod ręką troszkę muzyki w tak wygodnej formie jak jakiś podłączony grajek/dysk. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pewnie do ogarnięcia temat z tą F1ką, można dorzucić sterowanie Ipoda z KDA-420 po Ainecie, i jakiś konwerter, tyle ,że nie na optyka a "gadający" językiem tego Can Busa(przecież jakoś radio wysyła te zera i jedynki do procka) problem w tym aby sczytać taki kod zródłowy po "jakiemu" komunikuje się jednostka centralna z prockiem?

Wiem ,że swego czasu kolega z forum zrobił coś takiego, i wyszła mała afera z Japończykami, gdy zmusił procka F1ki do słuchania stacji 2 din a nie jednostki dedykowanej do F1 :)

Kolega z forum zrobił wejście dowolnego sygnału cyfrowego w formacie S/PDIF , do systemu F1 z nową magistralą ,która samoczynnie aktywowała to wejście po pojawieniu się na wejściu sygnału cyfrowego .

Była tez wersja wejścia po usb , coax i opto z narzuconą hierarchią wyboru , aktywowana obecnością sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum zrobił wejście dowolnego sygnału cyfrowego w formacie S/PDIF , do systemu F1 z nową magistralą ,która samoczynnie aktywowała to wejście po pojawieniu się na wejściu sygnału cyfrowego .

 

Owszem, ciekawie to brzmi, bo "zmusił" procka do "słuchania" sygnału przesłanego optykiem. To już godne uznania.

Natomiast pozostaje jeszcze kwestia sterowania "grajkiem" Icoś/Inne żródło z S/PDIF, z poziomu systemu, bo patrzenie w mały ekranik w czasie jazdy jak zauważył kolega w podobnym topiku jest mało bezpieczne.

Stąd myślałem o podpięciu KCA-420 podpięciu go do Ipod'a wtedy sterowanie będzie z systemu zaś sygnał wyciągnąć z niego S/PDIF...

Jeśli to mylna idea proszę o poprawienie mojego toku myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast pozostaje jeszcze kwestia sterowania "grajkiem" Icoś/Inne żródło z S/PDIF, z poziomu systemu, bo patrzenie w mały ekranik w czasie jazdy jak zauważył kolega w podobnym topiku jest mało bezpieczne.

Stąd myślałem o podpięciu KCA-420 podpięciu go do Ipod'a wtedy sterowanie będzie z systemu zaś sygnał wyciągnąć z niego S/PDIF...

Jeśli to mylna idea proszę o poprawienie mojego toku myślenia...

Ja tam nie wiem , co kto sobie umyśli :wink: .

Wszystkie zewnętrzne urządzenia Alpine obsługujące odtwarzanie z zewnętrznych źródeł mają podaną przepustowość max 320 k / s . Wave - strumień PCM- to 1411 k /s

 

bo patrzenie w mały ekranik w czasie jazdy jak zauważył kolega w podobnym topiku jest mało bezpieczne.

 

Bezpiecznie jest wyjmować płyty ze schowka , potem z etui i wkładać w slot odtwarzacza .

Potem odwrotna procedura z płytą która siedziała w napędzie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem , co kto sobie umyśli :wink: .

Wszystkie zewnętrzne urządzenia Alpine obsługujące odtwarzanie z zewnętrznych źródeł mają podaną przepustowość max 320 k / s . Wave - strumień PCM- to 1411 k /s

 

A mi nie chodzi o podanie sygnału po Ainet'cie z Ipoda, a jedynie wykorzystanie KCA do sterowania zaś sygnał wyciągnąć po optyku i go podać np w.w sposób bezpośrednio do procka, z ominięciem jednostki centralnej.

 

Bezpiecznie jest wyjmować płyty ze schowka , potem z etui i wkładać w slot odtwarzacza .

Potem odwrotna procedura z płytą która siedziała w napędzie :) .

 

Gdybym uważał ,że to super wygodne/bezpieczne, nie szukał bym alternatywy, bez znacznej straty jakości. :hyhy:

Ideał to według mnie sterowanie z kierownicy, co już jest osiągnięte poprzez odp adapter, ale tylko w odniesieniu do jednostki centralnej. Teraz dumam zaś jak to ugryść z takim "grajkiem" :)

 

Reasumując z pewnością temat jest do przeskoczenia, kwestia zaś to jedynie czas i koszty.

Szukam jakiegoś rozsądnego kompromisu kosztowo, bo jeśli to ma wyjść mega drogie "pionierskie" rozwiązanie to skórka nie warta wyprawki...

Dobry temat do "poduchy" na przemyślenie :)

 

Dobrej nocki wszystkim. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie chodzi o podanie sygnału po Ainet'cie z Ipoda, a jedynie wykorzystanie KCA do sterowania zaś sygnał wyciągnąć po optyku i go podać np w.w sposób bezpośrednio do procka, z ominięciem jednostki centralnej.

Ipod podaje sygnał "cyfrowy " jedynie poprzez USB , przy czym podawane sa nim zarówno komendy sterujące i info o aktualnym stanie urządzenia , jak tez sygnał . Trudno jest z tego wydzielić co się nam chce , bo to jest wybierane podczas procedury rozpoznania urządzenia , które określa protokół współpracy .

Nie da się wpiąc dwóch usb jednocześnie .

 

Reasumując z pewnością temat jest do przeskoczenia, kwestia zaś to jedynie czas i koszty.

Szukam jakiegoś rozsądnego kompromisu kosztowo, bo jeśli to ma wyjść mega drogie "pionierskie" rozwiązanie to skórka nie warta wyprawki...

Dobry temat do "poduchy" na przemyślenie :)

 

Najlepiej pobrać "gotowca " ze stosownej zakładki , gdzie opracowanie powinno być zamieszczone i dostępne bezpłatnie :) .

Piękny sen .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pobrać "gotowca " ze stosownej zakładki , gdzie opracowanie powinno być zamieszczone i dostępne bezpłatnie :) .

Piękny sen .

 

Nikt nie szuka "gotowca", zdaję sobie sprawę ,że procek z F-ki jest na tyle rzadki, że nie ma gotowego rozwiązania, leżącego na "półce".

Natomiast jeśli jest takowe,"rzemieślnicze" to, wiadomo ,że ktoś poświęcił ładne parę wieczorów aby rozgryźć ten orzech... Pytanie na ile wycenia to "rozgryzanie" bo jak sądzę , sam koszt elementów potrzebnych do wykonania takiego adaptera, jest pomijalny... :)

 

a może transmiter FM :D usb jest, kabli ciągać nie trzeba ;)

 

Heh, chyba Monty Pytona, ostatnio oglądałeś ,że się Ci angielski humor udziela... :D

 

Ok. Panowie ja ze swojej strony uważam temat za zamknięty, rozmawiałem dziś z kimś bardzo dobrze zaznajomionym z Alpine i u mnie w procku definitywnie jest za dużo roboty i kombinacji aby podać mu sygnał, nie ma optyka na stanie a jest Wire-Fire, więc, najpierw by trzeba było robić konwerter itd. itd... a po tylu kombinacjach z sygnałem może wyjść kiszka jakościowo.

Więc skórka nie warta wyprawki.

Mój przykład pokazuje, że to co nowsze/droższe nie koniecznie oznacza dobre(pod pewnymi względami)...

Pozdrawiam wszystkich w tym topiku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem rozwiązania, tyle że do H600 i wszystkie kombinacje są mocno skomplikowane, dlatego zadowolę się flakami grającymi z ajfona przez KCA-420i, a jak będę chciał najwyższej jakości - CD z radia po optyku.

 

Przy okazji będzie można porównać jakość bezpośrednio, bo wszystkie płyty mam też zgrane do flac/AL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Panowie ja ze swojej strony uważam temat za zamknięty, rozmawiałem dziś z kimś bardzo dobrze zaznajomionym z Alpine i u mnie w procku definitywnie jest za dużo roboty i kombinacji aby podać mu sygnał, nie ma optyka na stanie a jest Wire-Fire, więc, najpierw by trzeba było robić konwerter itd. itd... a po tylu kombinacjach z sygnałem może wyjść kiszka jakościowo.

Więc skórka nie warta wyprawki.

Mój przykład pokazuje, że to co nowsze/droższe nie koniecznie oznacza dobre(pod pewnymi względami)...

Pozdrawiam wszystkich w tym topiku. :)

 

Powielasz obiegowe opinie i co gorsze piszesz brednie :) .

Ale prawda jest tez taka , ze nic co "prosto " wygląda , wcale nie musi takim być :wink: .

 

PS to podpada pod odpowiedz bez odpowiedzi :wink:

Na spokojnie przeczytaj cały temat , co tu jest pobożnym i niespełnionym życzeniem , co fikcją , a co faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...