Skocz do zawartości

ALPINE CALY SPRZET,JAK ZESTROIC?POMOZCIE CHLOPAKI


mariusz2323
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam radio idax100,glosniki zamontowane z tylu w drzwiach w audi b4 alpine sxe6925s o mocy 280watt (45rms), z przodu w desce mam glosniki hertz o mocy 60watt, teraz mam problem bo nie wiem w jaka skrzynie wlozyc glosnik 30cm alpine sws1243d o mocy 900watt (300rms) czy w zamknieta czy w bass refleks,i o jakim litrarzu ma byc ta skrzynia,do tego mam wzmacniacz alpine mrp-m500 ,jakie kable do niego zastosowac od akumulatora,jak najlepiej byloby ustawic ten wzmacniacz zeby to wszystko ladnie gralo,jak ustawic optymalnie w radiu no i co to jest ten high pass filter,jak to wszystko zestroic zeby gralo optymalnie?bardziej na tylnie glosniki ustawic delikatnie czy wyzeroiwac front rear itd, pomozcie.

 

[ Komentarz dodany przez: Gilotyn@: 2008-10-14, 17:18 ]

Proszę napisać temat mały literami!

 

pzdr Gilotyn@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Mariusz.Po pierwsze skad masz tego buczacza ze nie masz parametrow T/S do niego??Beda na Allegro wpisz model suba i powinienes znalezc.Jaka skrzynia to zalezy od tego jakiej nuty sluchasz.Skrzynia basrefleks da duzo wieksze cisnienie ale bas moze byc nieco spozniony za to w zamknietej bedzie cichszy ale bas zejdzie duzo nizej.Filtr HPF jest to cos w rodzaju zwrotnicy zwykle regulowane pokretlem.Jesli ustawisz sobie powiedzmy 150-200hz przednie woofery po prostu nie zagraja basem reszta pasma zostaje OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do niego parametry,kupilem go w stanach,jakie ci sa potrzebne?jest tu niby napisane jakie wymairy powinna miec skrzynia vented i sealed,ale wlasnie nie wiem na jaka sie zdecydowac,slucham przewaznie hip hop,czasem techno,w zamknietej skrzyni bas bedzie krotszy prawda?i wzmacniacz pewnie tez nie podkrecac do konca co skoro maja tyle samo w rms przy 4omach.Mam jeszcze pytanko,oplaca sie kupowac procesor do technologii imprint,bo niby pisza ze to wspaniale wprowadza korekty dzwieku w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie przerabialem nigdy systemu z prockiem ja uwazam ze takie rzeczy montuje sie jak ktos posiada z przodu naprawde wysokiej klasy zestaw fura jest wytlumiona inaczej wiekszego sensu to nie ma jak dla mnie ale to Twoj wybor.Skoro mowisz ze masz wymiary obudowy to znajdz teraz kogos kto Ci ja zrobi i wszystko.Do techno czy rapu ja bym go wrzucil w zamknieta bo przy ciezkich bitach zagra nisko, a przy techno nie bedzie sie spozniac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedro17 napisał/a:

w zamknietej bedzie cichszy ale bas zejdzie duzo nizej

prawda

 

w br bas zejdzie duzo nizej tak dla scislosci cos musiales pomylic Pozdr

w wiekszosci wypadkow nie,kolega sie nie myli

 

zalezy dla jakiej czestotliwosci..

co to znaczy?zejscie to zejscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pytanie za 100pkt. glosniki te same rozniace sie obudowami, jedna zamknieta jedna br - strojone na ta sama czestotliwosc. Ktora nizej zejdzie w takim razie? zamknieta czy br? chodzi o samo zejscie nie o skutecznosc

 

w sumie to zle skomponowalem pytanie bo nie kazdy glosnik jest dedykowany do closed jak i br jednoczesnie.... zawsze w ktorejs zagra lepiej :D nie bylo pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma fachowego okreslenia zejscie.. Sa dane czestotliwosci..

Gdy jeden zejdzie tak ze go nie słychac ani nie czyc inny bedzie miał wysoką skutecznosc

Jak niema im nizsza czestotliwosc od dolu tymk lepsze zejscie kwestia tego czy my to jeszcze uslyszymy i czy glosnik jest w stanie efektywnie przeniesc taka czestotliwosc to juz druga sprawa,jeden radzi sobie z tym lepiej drugi nie.Closed schodzi niski ale najnizsze czestotliwosci sa z duzym spadkiem efektywnosci,br czesto nawet nie dochodzi do tych czestotliwosci z podobna efektywnoscia ale za to br ma duza efektywnosc w zakresie swoich uzytecznych czestotliwosci co moze sprawiac mylne odczucie ze nisko schodzi,wiele ludzi niestety myli duze cisnienie z zejsciem.

 

 

 

doli19, closed jesli glosnik na to pozwoli i buda zarowno do br jak i closed musi byc odpowiednia a nie ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nizej zejdzie zasadniczo zamknieta. Chociaz spotkałem sie chyba ze 2 razy gdzie nizej schodziła w br ale były to glosniki bardziej specjalistyczne.

Zasadniczo jesli bierzemy glosnik 12" i pakujemy go w bude 40litrow, to nizej zejdzie w skrzyni zamknietej..Spadek skutecznosci nastepuje duzo wolniej od br gdzie po podbiciu basu wraz ze malejaca czestotliwoscia spada znacząco skutecznsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze musi sie nadawac do zamknietej. jezeli porownujemy glosnik ktory teoretycznie moze grac w zamknietej i otwartej skrzyni.

To tez zalezy od strojenia inaczej strojona jest obudowa zamknieta a inaczej br.. Dobrze pomyslane podbicie i odpowiednia objetosc skrzyni br moze dac nizsze zejscie w br..

Aby nie rozpoczynac wątku na temat zachowywania sie glosników moze skupmy sie konkretnie na mdelu glosnika jaki ma byc montowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie podbicie,wlasnie o to chodzi zeby charakterystyka byla jak najbardziej liniowa bez uwypuklania konkretnych czestotliwosci

 

Dobrze pomyslane podbicie i odpowiednia objetosc skrzyni br moze dac nizsze zejscie w br

generalnie to sie z tym nie zgdzam bo to zalezy od garnka,bez watpienia wiele glosnikow potrafi zejsc wystarczajaco nisko w br,wystaczajaco tzn tam gdzie jeszcze to slyszymy bo ponizej 20-25Hz to juz zazwyczaj sie tnie subsonikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosniczek dobrze sprawuje sie zarowno w zamknietej jak i skrzyni br..

skrzynia br w małym litrazu dobrze sobie radzi z niskimi czestotliwosciami.

przy słuchaniu wolnych bitow malezało by sie pokusic o odwrocenie fazy.

W tym wypadku na korzysc zamknietej przemawia chyba tylko impuls

 

[ Dodano: 2008-10-16, 00:19 ]

ponizej 20-25Hz to juz zazwyczaj sie tnie subsonikiem

 

Nie kazdy lubi odciencie subsnikiem. Zaoszczedza to prądu ale ja lubie słuchac bez tego filtra..

 

[ Dodano: 2008-10-16, 00:21 ]

jakie podbicie,wlasnie o to chodzi zeby charakterystyka byla jak najbardziej liniowa bez uwypuklania konkretnych czestotliwosci

 

Jakos w pytaniach ludzi nie da sie zauwazyc-" Poprosze o projekt skrzyni z w miare jak najbardziej płaska charakterystyka..."

Tutaj wiekszosc wali bass na maxa :D

 

[ Dodano: 2008-10-16, 00:22 ]

Bez urazy słuchacze "closed" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem z subsonikiem czesto ciut sie traci na dynamice ale w przy duzych mocach znacznie odciaza i chroni glosnik.

 

Mnie tam wiekoszosc nie obchodzi dla scislosci,wiekoszosc lubi umnie na osiedlu "jajka" w polce i walenie suba w rurowej kartonowej obudowie z wlasnie wysokim strojeniem i duzymi podbiciami ale czy to jest dobre i dlatego ja tez mam tak robic? Z gory odpowidam ze ja mam inny tok myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlateg nie ma co rozwijac sie nad projektami koncepcjami bo robimy OT.. Skupmy sie konkret na temacie

A co do ogolnego pytania to mariusz musi odpowiedziec na pytanie-woli głebie basu czy szybkosc?

Co do procesora to fajna sprawa ale trzeba go naprawde dobrze ustawic i wszystko robi sie na słuch.. Nie ma idealnego ustawienia.. Ja sobie ustawie tak a klega bedzie wlał inaczej...

Ja robie tak:Kazde oddzielnie-

Ustawiam korektor dla glosnikow przednich

ustawiam korektor dla glosnikow tylnych

ustawiam bass

Po tym wszytskim ustawiam korekty czasowe na słuch swoj a pozniej z klientem pod jego słuch jak "cos mu nie pasuje"

procesor daje spore mozliwosci, zwłaszcza w radiach z wysoką separacja kanałow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem Ci wczesniej zwracajac uwage na to jakiej muzyki sluchasz najlepiej jest wpakowac go w zamknieta.To po pierwsze.Po drugie z tego co zauwazylem Fs czyli czestotliwosc rezonansowa glosnika wynosi tutaj 42HZ wiec wedlug mnie ten subwoofer nie nadaje sie zbytnio do basrefleksu.Owszem byloby glosno ale najnizsze "czesci" pasma rzedu 30-40hz MOGA byc bardzo slabo slyszalne.

 

[ Dodano: 2008-10-16, 21:35 ]

Tak jak mowilem Ci wczesniej zwracajac uwage na to jakiej muzyki sluchasz najlepiej jest wpakowac go w zamknieta.To po pierwsze.Po drugie z tego co zauwazylem Fs czyli czestotliwosc rezonansowa glosnika wynosi tutaj 42HZ wiec wedlug mnie ten subwoofer nie nadaje sie zbytnio do basrefleksu.Owszem byloby glosno ale najnizsze "czesci" pasma rzedu 30-40hz MOGA byc bardzo slabo slyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no gdzies czytalem wlasnie ze powinien on yc raczej w zamknietej,a duzo cichszy bedzie ten bas w obudowie zamknietej?bo chce zeby naprawde to dobrze gralo,wzmacniacz ustawic na naksa ie moge raczej co? chodzi mi o korekty balancu i czasowe.

 

[ Dodano: 2008-10-16, 23:42 ]

co do procesrora to na stronie alpine jest napisane ze on wprowadza korekty sam automatycznie,nie trzeba go chyba ustawiac skoro ma funkcje imprint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jest potrzebny,nie mam ani procka jeszcze ani mikrofonu,chce tylko wiedziec czy to wogole warte jest zakupu,procek jest dosyc drogi i do tego jeszcze mikrofon trzeba kupic,duza jest roznica w jakosci dzwieku bez i z procesorem?to jak wkoncu z ta skrzynia?amknieta zastosowac?slucham hip hopu i techno czasem wpadnie tez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...