Skocz do zawartości

ALPINE CALY SPRZET,JAK ZESTROIC?POMOZCIE CHLOPAKI


mariusz2323
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zakup procesora i mikrofonu w skrzyni z br w sytuacji gdy beda spore opoznienia troszke nie ma sensu.. Jedynie co to moze ci poprawic dopasowanie glosnikow przod tył. Skrzynia zamknieta+procesor duzo lepiej sie ustawia bo nie ma takich wahan czasowych..

Skrzynia br gdzie roznica w strojeniu rzedu 10hz moze przesunac czasowke o 10ms spowoduje ze procek bedzie dbrze grał tylko przy ustawieniu na dana muzyczke, a po zmianie preferencji basik sie opozni albo przyspieszy. Skrzynka closed ktora ma maxymalne opoznienie np: 10ms ma roznice 1-2ms przy zmianach uderzenia basu rzedu 20hz..Czyli jak raz ustawisz to bedzie ci gralo dobrze z porckiem pod wszystkim.

Sam mam procesor dzwieku i czesto na disco bas mi grał szybciej jak w drzwiach a na wolnych bitach było ok.

Zmieniłem skrzynke na zamknieta i jedno ustawienie suba na odleglosc 130cm dało dobry rezultat przy kazdym rodzaju muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha,czyli ja zastosuje raczej skrzynie zamknieta,czytalem gdzies ze glosnik jezeli ma czegos powyzej 0,5 powinien byc wlasnie w takiej skrzyni zamontowany bo moze nie wytrzymac cisnienia przy duym obciazeniu,to skrzynie mam z glowy,teraz wzmacniacz,na 3/4 max czy moge go podkrecic na maxa?chodzi mi o gain,a co z reszta tych pokretelek,jak je jest najlepiej ustawic,czy tez poprostu na sluch?i jeszcze jedno,brzeczy mi zamek w drzwiach od tych glosnikow itd,jak to dobrze wyciszyc?zeby tylko basik bylo slychac,wystarczy wszystko w dzrzwiach obkleic ta folia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głosnik ktory ma qts powyzej 0,5 zasadniczo powinien.. Ale teoria jedny a praktyka drugim, zdarza sie ze glosniki posiadajace wyzsze qts dbrze sobie radza takze w br..

A c krecenia wzmaka-a masz pokretło mocy? Bo ja takiego nie widziałem. Jest co najwyzej GAIN ale to jest dopasowanie napiecia wejscia na wzmaku do napiecia wyjscia na radiu..

GAIN to nie POWER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusz2323, Zagladasz w instrukcje radia.. Tam masz napisane Input Voltage (napiecie wyjscia rca

Potem patrzysz na wzmak-acha mam pokretło gain 6V-0,2V

Radio masz załozmy 5V (tanie radia maja 2-2,5V) i ustawiasz gain mniej wiecej jak napiecie radia. Acha jesli słuchasz mp3 o kiepskiej jakosci radze ci dac ciutke mniej gainu.. w utworach mp3 szybciej pojawiaja sie zniekształcenia co pwoduje wzrost napiecia na wyjsciu.. To ze jest wieksze napiecie nie znaczy ze bedzie mocniej grało. Podwyzszenie napiecia pwooduje przesterowanie dzwieku a co za tym idzie, mozesz cos uszkodzic.Acha i prosba-nie pisz ze radio ma 4x50 bo chetnie bym takie kupił

Na forum piszemy moce prawdziwe RMS a nie przy uderzeniu pioruna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...