Skocz do zawartości

Wzmak do Hertz es-300 w konkretnej kwocie.


watero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez dwóch zdań najlepszym wyborem był by Kenwood KAC-1023. Kawał dobrego pieca zrobiony bez lipy czyt. tranzystory Sankena, kondy Elna, dodatkowe chłodzenie itp. itd.

Na alle jest jedna sztuka więc zgadaj z gościem i wypytaj dokładnie o stan pieca bo ma wymienione dwa bezpieczniki więc daje to znak zapytania co się działo z nim. Gdybyś miał pewność że piec jest w 100% sprawny to bierz w ciemno bo porównywalny jakościowo piec w używce trzeba było by już w okolicy 1kzł szukać.

 

http://www.kenwood.de/WebFiles/File/de/download/archive/kac1023.pdf

 

http://allegro.pl/kenwood-kac-1023-mono-650rms-i2279766874.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę, że ten kenwood jest aż aż na ten głośnik. Będę kontaktował się z jego właścicielem. Co w momencie gdy coś będzie nie tak? Jakaś alternatywa? Dobrze bym w tych 400 zmieścił się również w kablach. Oczywiście pomyślałem o przesyłce na którą mam oddzielnie odłożone :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym realną alternatywy dla tego Kena raczej ciężko znaleźć. Alpine 3544 do bardzo dobry piec na przód ale przy sekcji basowej się gubi ze względu na słabą kontrole. Alpine MRV-1000 wypada już lepiej ale nadal nie ma fajerwerków. Za to jednemu jak i drugiem nie można zarzucić braku mocy. Rodek jest popularny i dużo ludzi chwali sobie go na forum ale nie wypowiem się na jego temat bo nie miałem go w rękach. I wcale ten Kenwood nie jest "aż, aż na ten głośnik". Od czego masz gain i inne regulacje? Z głową można było by spokojnie pędzić taki przetwornik i 1kw po za tym ten model Hertza lubi dostać więcej "wattuf"

 

Przeglądając alle znalazłem jeszcze parę propozycji.

 

SONY XM-2252HX Niby widnieje na nim już napis "Xplod ale jest to ostatnia chyba seria produkowana w Japonii i warta uwagi.

Tak czy inaczej nie można go bagatelizować bo to dobry piec i warto na niego zwrócić uwagę.

 

 

Potwór SONY XM-2252HX 600RMS ! JEDYNY TAKI ! (2295477848) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Tu masz testy jego: Sony XM-2252HX

 

A jeśli chcesz serio zmieścić się w tych 400zł z okablowaniem i boisz się tych "watuf" :) to spróbował bym zalicytować:

 

JBL DA1002

 

JBL DA1002 Decade +/- 350w rms (2278879677) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Całkiem ciekawa propozycja i z goła odmienna od tej oferowanej obecnie przez JBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że ten JBL jest z mojego miasta! :) Myślę, że skontaktuję się z właścicielem. Jak myślisz, jaka cena była by odpowiednia?

 

P.S - Właśnie zauważyłem, że mój hertzik był troszkę klejony. Na środku gdzie jest ta wypukłość z napisem hertz jest ta "kopułka" i widocznie puściła na łączeniu. Ktoś to podkleił i wygląda, że jest ok. Gdyby skrzynia była br to nie przejmował bym się tak, a wykonana jest jako closed. Brakuje mi tylko tego plastikowego kółeczka do którego przykręca się kable w skrzyni. Jak się to nazywa bym mógł to dokupić na allegro?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable "przykręcasz" do terminalu kolego, jak o to chodzi :rotfl:

 

odnośnie kwestii wyboru wzmacniacza zgadzam się z sebkiem w 100 %, ta seria kenwooda jest naprawdę konkret, mam u siebie model KAC-923 aktualnie, nie ma aż tak dużo wacików do przekazania jak w KAC - 1023 , ale wbudowany filtr subniskotonowy jest świetny do tego bass jest przyjemny i głęboki (crunch XFAT w band pass). 1023 świetnie zarządziłby hertzem. Niedługo będzie Kappa 12.1 od burego i aktualnie mam na uwadze owe 1023 :wink: . a pisałeś już do gościa co z tymi bezpiecznikami ? czemu wymienione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do niego, ale jeszcze nie odpisał.

 

kable "przykręcasz" do terminalu kolego, jak o to chodzi :rotfl:

 

Niestety nie mogę tego znaleźć na allegro. Gdzie mogę nabyć takie cudo okrągłe i w jakich pieniądzach? Chciałem by to jakoś wyglądało, a nie zaślepiać i uszczelniać...

 

Wracając do tematu. Chciałem w 430zł zmieścić się z przesyłkami, kablami i wzmakiem, a w takim wypadku tylko kilka wzmaków wchodzi w grę. Oczywiście porozmawiam ze sprzedającymi i zobaczę co da się wskórać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie mogę tego znaleźć na allegro. Gdzie mogę nabyć takie cudo okrągłe i w jakich pieniądzach? Chciałem by to jakoś wyglądało, a nie zaślepiać i uszczelniać...

Szukaj pod hasłem - terminal głośnikowy. Mówisz że okrągłe to może speakon masz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem i jadę się w to zaopatrzeć. Właśnie dowiedziałem się, że muszę dodatkowo kupić lepsze kable. Domyślnie miały być 6 lub 10mm, a po rozmowie z pewnym człowiekiem minimum 25mm. Czy rzeczywiście odgrywa to tak ważną rolę? Czytałem FAQ: http://www.strefacaraudio.pl/topic/1690-kable-kable-kable/ i nie wiem już w co wierzyć.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się :) Wyhaczyłem już kable za 50zł więc około 380 idzie na wzmak. Dzisiejszy dzień aktywnie poświęcam na zakup wzmaczniacza! ;) Dziś już zaizolowałem skrzynkę akrylem wyciskanym (jak silikon). Na dniach przykleję do na ścianki gąbkę o grubości około 2cm (gdzie można ją dostać bezproblemowo i na co ją przykleić?) i watolina do środka. Całość powinna zagrać w miarę zacnie :) Postaram się dopieścić wszystko jak najbardziej trzeba.

 

EDIT: Obliczyłem sobie programem, że skrzynia ma tak na oko około 40 litrów. Myślę, że ładnie to zagra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem i jadę się w to zaopatrzeć. Właśnie dowiedziałem się, że muszę dodatkowo kupić lepsze kable. Domyślnie miały być 6 lub 10mm, a po rozmowie z pewnym człowiekiem minimum 25mm. Czy rzeczywiście odgrywa to tak ważną rolę? Czytałem FAQ: http://www.strefacar...le-kable-kable/ i nie wiem już w co wierzyć.

 

Pozdrawiam!

Chyba się nie zrozumiałeś ze sprzedającym. Na tego suba starczą 6mm2.

Cieszę się :)

 

Wyhaczyłem już kable za 50zł więc około 380 idzie na wzmak. Dzisiejszy dzień aktywnie poświęcam na zakup wzmaczniacza! ;)

A mnie się wydaje, że tu chodzi nie o kabel głośnikowy do suba (nawet 2 x 2,5 mm2 wystarczy), a o zasilanie wzmacniacza, a w takim przypadku 20 mm2 to takie minimum (jeżeli nie masz blisko aku, np. w bagażniku). Za 50 zł zestaw kabli (podejrzewam, że komplet), to można sobie w buty włożyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra pięknie - szczególnie iż przód poleci na radyjku !!!

Pieknie uzupełni pasmo i zgra się z przodem którego nie ma.

 

Ajjj lubisz dogryźć :) Chciałbym zauważyć, że jak na razie jestem na etapie wdrażania się we wszystko. To, że zaczynam w pewnym sensie od tyłka strony nie oznacza, że mam zamiar się na tym ograniczyć. Po prostu uważam, że jeśli może szykować mi się zmiana przodu nie ma sensu wydawać pieniążków w wygłuszenia i montaż paneli pod 16, a jeśli mówimy o dobrym tego zrobieniu to trzeba 1k zł szykować. Wolę zaopatrzyć się obecnie w bagażnik i powoli odkładać na przód. Gdy ostatnim razem zbierałem na CA udało mi się odłożyć 4.500zł. Niestety laguna się rozsypała i 6 w naprawy poszło. Nie chcę przechodzić tego po raz kolejny i rezygnować z marzeń, dlatego teraz wszystko będę robił po kolei.

 

Jeśli chodzi o kable to tak, piszę o zasilaniu wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że może byc problem dla kupującego gdyż koszty przesyłki były podane do wglądu na aukcji i przy zawarciu umowy sprzedaży zgodził się na jej warunki :mur:

 

Spokojnie. Wzmak stał 400, ale zmniejszyliśmy prowizję i dołożyliśmy cały komplet kabli + kabel zasilający 25mm2 :) Za wszystko zapłaciłem 430zł.

już sie wystrachałem :rotfl:

 

watero jak już przymodzisz to pochwal się , jestem ciekaw efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...